sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Oczekiwanie na pieniądze i decyzje urzędników

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2003, 16:29

Czy zamkniętą na trzy spusty wieża kontroli lotów na byłym wojskowym lotnisku doczeka się cywilnych
Czy zamkniętą na trzy spusty wieża kontroli lotów na byłym wojskowym lotnisku doczeka się cywilnych

Pewien wpływ na nie najlepsze wyniki referendum europejskiego na południowym Podlasiu miało rozczarowanie mieszkańców kilku powiatów inwestycją Vahapa Toya - budową portu cargo i strefy gospodarczej w Białej Podlaskiej. Wpływ na to mogło mieć powszechne przekonanie, że europejscy konkurenci opóźniają start tej gigantycznej inwestycji

Chociaż już od miesiąca turecko-polska spółka Epit & Korporacja Rozwoju Wschód-Zachód wraz z Portem Lotniczym Biała Podlaska dzierżawią lotnisko, to nadal brakuje optymistycznych wiadomości o przyśpieszeniu przygotowań do zaplanowanej budowy.
Pytany przez nas Andrzej Zieliński, rzecznik E & KRWZ, przyznaje, że trwają negocjacje z potencjalnymi inwestorami.
- Do czasu zakończenia ostatniego punktu rozmów nie sposób udzielać jakichkolwiek informacji o ich przebiegu. Jest to zasada obowiązująca powszechnie, a nie tylko w tym przypadku. Sprawa finansowania inwestycji, to kompleksowy pakiet, który musi obejmować wszystkie jej elementy. Taki pakiet nie powstaje z dnia na dzień, to proces dość długi. Proszę uzbroić się w cierpliwość - podkreśla Andrzej Zieliński.
Ostatnio do bialskiego Urzędu Miasta dotarła wiadomość, że rozważane jest przeniesienie siedziby spółki Epit & KRWZ z Warszawy do Białej Podlaskiej. Andrzej Zieliński przyznaje, że projekt przeniesienia biura bliżej inwestycji istniał od samego początku działania spółki.
- Kiedy zostanie zrealizowany i czy w ogóle, trudno dzisiaj przesądzać. Decydujący głos będzie miało w takiej sprawie walne zebranie członków spółki Może ją podjąć w dowolnym momencie lub dopiero po zakończeniu wszystkich rozmów związanych z prowadzeniem inwestycji. Na razie firma działa w Warszawie, a w Białej Podlaskiej ma Biuro Budowy - zaznacza A. Zieliński.
O kolejny miesiąc wydłuża się także załatwianie, przez Urząd do Spraw Repatriacji i Cudzoziemców w Warszawie, odwołania V. Toya od decyzji wojewody warszawskiego odmawiającej Turkowi zezwolenia na pobyt na czas oznaczony w Polsce. Jan Węgrzyn, dyrektor generalny tego urzędu powiedział nam, że wcześniej oczekiwano na opinię Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych. Niestety, w związku z reorganizacją drugiej z instytucji, trzeba będzie poczekać do 30 czerwca. Dyrektor odmówił podania szczegółów dotyczących opinii ABW (ze względu na dobro postępowania). •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!