poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Od września w liceum chce się uczyć tylko jedna osoba. Kurator nie zgadza się na likwidację

Dodano: 24 kwietnia 2017, 14:35
Autor: eb

To już przesądzone. Liceum ogólnokształcące w Terespolu będzie rozwiązane. Projektem uchwały zajmą się radni powiatowi na najbliższej sesji.

Zamiar likwidacji placówki radni wyrazili już kilka miesięcy temu. Przesądziła głównie demografia, bo obecnie naukę pobiera tu 28 uczniów w klasie trzeciej i jeden w formie zajęć indywidualnych w klasie pierwszej.

Poza tym, blisko 50 młodych osób z Terespola woli dojeżdżać do liceów do Białej Podlaskiej. Jak dotąd wpłynęło tylko jedno podanie od ucznia deklarującego chęć nauki w liceum od września. W tej sytuacji powiat bialski zwrócił się o opinię do lubelskiego Kuratora Oświaty, ale ten jak czytamy w projekcie uchwały, wydał ją negatywną. W związku z tym samorząd skierował zażalenie do Ministra Edukacji Narodowej i czeka na odpowiedź.

– Jeżeli nie podejmiemy tej decyzji, to nie wiem czy zarząd powiatu nie usłyszy zarzutu niegospodarności, bo jak można wydawać blisko 600 tys. zł publicznych pieniędzy rocznie na szkołę z jednym uczniem – tłumaczył kilka miesięcy temu Mariusz Filipiuk, starosta bialski.

W środę na sesji projektem uchwały zajmą się radni. Przypomnijmy, że obiektem zainteresowana jest Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II która zamierza utworzyć tu swój wydział zamiejscowy oraz liceum akademickie. Powiat już zadeklarował że użyczy uczelni pomieszczenia.

Czytaj więcej o: szkoła edukacja Terespol liceum
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!