wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Odwołanie z tłem politycznym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2002, 15:48

Janusz Golec mówi: - Wprawdzie objąłem już nowe, atrakcyjne stanowisko pracy, ale chciałbym wyjść z
Janusz Golec mówi: - Wprawdzie objąłem już nowe, atrakcyjne stanowisko pracy, ale chciałbym wyjść z

Zaskoczeniem dla wielu mieszkańców Podlasia było rozwiązanie umowy o pracę przez Jana Kopczyka, prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie z dyrektorem oddziału regionalnego tej instytucji w Radzyniu Podlaskim - Januszem Golcem. Wtajemniczeni twierdzą, że zadecydowały o tym względy polityczne.

Janusz Golec był prawie 3 lata dyrektorem oddziału KRUS, obejmującego swoim zasięgiem cztery powiaty: bialski, parczewski, łosicki i radzyński. W rankingu wszystkich oddziałów tej instytucji (jest ich w kraju 49), w drugim kwartale tego roku placówka w Radzyniu sklasyfikowana została na 12 miejscu. Najwyższym z czterech istniejących w regionie. Oddział lubelski znalazł się na 13 pozycji, chełmski na 32-34, a biłgorajski na 41.
Pod koniec października J. Golec otrzymał z Warszawy pismo o rozwiązaniu umowy o pracę z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia. W uzasadnieniu czytamy: "Przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę są niewystarczające umiejętności organizacyjne niezbędne na stanowisku dyrektora oddziału. Pana niewłaściwa postawa wpłynęła negatywnie na atmosferę pracy i doprowadziła do niekończących się konfliktów w oddziale. Od czasu zatrudnienia pana w KRUS na stanowisku dyrektora oddziału, do centrali w Warszawie wpływają skargi jego pracowników z prośbą o interwencję. Przeprowadzane rozmowy ostrzegawcze nie przynosiły oczekiwanych efektów...”.
Prezes KRUS zapytany o konkretne zarzuty w stosunku do J. Golca stwierdził, że nie chce telefonicznie wypowiadać się w tej sprawie.
Opinia pracowników oddziału KRUS jest krańcowo inna. W specjalnym piśmie wręczonym J. Golcowi podczas oficjalnego pożegnania można przeczytać: "Dziękując za krótki, ale owocny okres współpracy, w którym doświadczyliśmy życzliwości i szacunku pozostajemy w pełni miłych wspomnień i życzymy wszelkiej pomyślności i łaski bycia w codziennej rzeczywistości, by słowa Ojca Świętego - wypłyń na głębię - zrealizowały się panu w życiu”.
Przeciwko odwołaniu dyrektora zaprotestował zarząd NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność” w Białej Podlaskiej. W piśmie skierowanym do prezesa KRUS podkreśla, że J. Golec od początku swojej działalności w oddziale dał się poznać jako osoba odpowiedzialna, kompetentna, nie uwikłana w polityczne układy.
Odwołany dyrektor wystosował do Sądu Pracy pozew, w którym domagał się uznania wypowiedzenia za bezskuteczne i przywrócenie do pracy. W trakcie pierwszej rozprawy zmienił jego treść, żądając cofnięcia zarzutów i wypłacenia odszkodowania, zgodnego z przepisami kodeksu pracy.
Ostatnio Janusz Golec został zastępcą wójta radzyńskiej gminy. Nowym szefem podlaskiej placówki KRUS jest Krzysztof Rzeźniczuk. Przed powołaniem na to stanowisko asystent posła SLD - Szczepana Skomry.•
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!