niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Ograniczone wspieranie uczelni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2001, 18:29
Autor: (pim)

Zarząd Miasta Białej Podlaskiej powiadomił rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Józefa Bergiera, że w przyszłym roku samorządu nie będzie stać na wsparcie finansowe uczelni.

Przewidywane dochody w 2002 roku będą niższe, miasto zostanie uzależnione od subwencji i dotacji. - Aby rozbudowywać własną infrastrukturę, musimy się zadłużać. Samorząd powinien w pierwszej kolejności realizować ustawowo nałożone obowiązki kształcenia uczniów szkół średnich i wyposażenia wielu obiektów szkolnych - wyjaśnia Andrzej Czapski, bialski prezydent. Zauważył on, że inwestycja centralnie finansowana, jaką jest PWSZ przyciągnie potrzebne na rozwój środki.Zdaniem prezydenta, na razie partycypacja miasta w kształtowaniu uczelni może być możliwa wyłącznie poprzez udostępnianie obiektów zbędnych samorządowi. Już dotychczas władze grodzkie przekazały PWSZ majątek wartości około 4 milionów złotych. Podczas niedawnego spotkania zarządu miasta z kierownictwem uczelni rektor podziękował bialskim władzom za wspomniany majątek i pomoc finansową, podkreślając wkład samorządu w rozwój uczelni. - Podziękowania przedstawicieli PWSZ odebraliśmy jako potwierdzenie ogromnego wysiłku organizacyjnego i finansowego, jaki poniosło miasto. Mamy świadomość, że to samorząd stworzył w Białej Podlaskiej Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Pozytywnie odnosimy się do planów rozwojowych uczelni, uruchomienia nowych specjalności i nawiązywania współpracy z ośrodkami akademickimi w regionie - podkreśla A. Czapski.
Ze względu na trudności szkoły wyższej związane z brakiem bazy dydaktycznej, zarząd miasta wyraził zgodę na udostępnienie w soboty i niedziele obiektów szkolnych należących do gminy miejskiej. Ustalono stawkę opłaty za korzystanie z sali lekcyjnej (dla 30 słuchaczy) na 12 zł za 45 minut. Podobne stawki obowiązują w Chełmie i Zamościu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!