wtorek, 30 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Ograniczone wspieranie uczelni

Dodano: 28 listopada 2001, 18:29
Autor: (pim)

Zarząd Miasta Białej Podlaskiej powiadomił rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Józefa Bergiera, że w przyszłym roku samorządu nie będzie stać na wsparcie finansowe uczelni.

Przewidywane dochody w 2002 roku będą niższe, miasto zostanie uzależnione od subwencji i dotacji. - Aby rozbudowywać własną infrastrukturę, musimy się zadłużać. Samorząd powinien w pierwszej kolejności realizować ustawowo nałożone obowiązki kształcenia uczniów szkół średnich i wyposażenia wielu obiektów szkolnych - wyjaśnia Andrzej Czapski, bialski prezydent. Zauważył on, że inwestycja centralnie finansowana, jaką jest PWSZ przyciągnie potrzebne na rozwój środki.Zdaniem prezydenta, na razie partycypacja miasta w kształtowaniu uczelni może być możliwa wyłącznie poprzez udostępnianie obiektów zbędnych samorządowi. Już dotychczas władze grodzkie przekazały PWSZ majątek wartości około 4 milionów złotych. Podczas niedawnego spotkania zarządu miasta z kierownictwem uczelni rektor podziękował bialskim władzom za wspomniany majątek i pomoc finansową, podkreślając wkład samorządu w rozwój uczelni. - Podziękowania przedstawicieli PWSZ odebraliśmy jako potwierdzenie ogromnego wysiłku organizacyjnego i finansowego, jaki poniosło miasto. Mamy świadomość, że to samorząd stworzył w Białej Podlaskiej Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Pozytywnie odnosimy się do planów rozwojowych uczelni, uruchomienia nowych specjalności i nawiązywania współpracy z ośrodkami akademickimi w regionie - podkreśla A. Czapski.
Ze względu na trudności szkoły wyższej związane z brakiem bazy dydaktycznej, zarząd miasta wyraził zgodę na udostępnienie w soboty i niedziele obiektów szkolnych należących do gminy miejskiej. Ustalono stawkę opłaty za korzystanie z sali lekcyjnej (dla 30 słuchaczy) na 12 zł za 45 minut. Podobne stawki obowiązują w Chełmie i Zamościu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!