poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Ojciec wicewojewody dyrektorem. Bez konkursu

Dodano: 7 lutego 2018, 21:19
Autor: Ewelina Burda

Ojciec wicewojewody lubelskiego Henryk Gmitruczuk został powołany na dyrektora Zarządu Zlewni w Białej Podlaskiej/ fot.EB
Ojciec wicewojewody lubelskiego Henryk Gmitruczuk został powołany na dyrektora Zarządu Zlewni w Białej Podlaskiej/ fot.EB

Henryk Gmitruczuk został powołany na dyrektora Zarządu Zlewni w Białej Podlaskiej – oddziału terenowego nowej rządowej instytucji PGW Wody Polskie. Emerytowany urzędnik z gminy Sosnowica to ojciec wicewojewody lubelskiego

1 stycznia nowa rządowa instytucja Wody Polskie zastąpiła Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, który w województwie lubelskim podlegał urzędowi marszałkowskiemu. Jej jednostką terenową, tzw. Zarządem Zlewni w Białej Podlaskiej, kieruje Henryk Gmitruczuk, ojciec związanego z PiS wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

W ubiegłym roku Henryk Gmitruczuk przeszedł na emeryturę. Wcześniej pracował w urzędzie gminy Sosnowica w powiecie parczewskim, w latach 2016-2017 był kierownikiem Referatu Ochrony Środowiska, Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej, a w latach 2007-2016 sekretarzem tej gminy. Wcześniej, w latach 90. był wójtem gminy Komarówka Podlaska.

Henryk Gmitruczuk nie chciał odpowiedzieć nam na pytania o to, jak trafił na fotel dyrektora. Odesłał nas do rzecznika PGW Wody Polskie.

– Wniosek o jego powołanie złożyła dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie Agnieszka Szymula. Przepisy prawa nie przewidują organizacji konkursu na stanowisko dyrektora zarządu zlewni w Wodach Polskich –informuje Daniel Kociołek, rzecznik nowej rządowej instytucji.

I zapewnia: – O jego powołaniu na stanowisko dyrektora Zarządu Zlewni zdecydowały doświadczenie i kompetencje. Praca w samorządach gminnych wymagała bardzo dobrej znajomości przepisów prawa z zakresu ochrony środowiska, prawa wodnego i zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków – podkreśla.

Biuro prasowe Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowało nas, że obsada stanowisk w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie „nie wchodzi w zakres kompetencji wojewody”.

Struktura PGW Wody Polskie obejmuje 11 regionalnych dyrekcji, 50 zarządów zlewni oraz 330 nadzorów wodnych. Pod regionalny zarząd w Lublinie podlegają terenowe zarządy zlewni w Białej Podlaskiej, Zamościu i Sokołowie Podlaskim. Bialska jednostka działa przy ulicy Łomaskiej 2, gdzie wcześniej mieścił się oddział Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Czytaj więcej o: Henryk Gmitruczuk
Użytkownik niezarejestrowany
q
stary niefachowiec
(45) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lutego 2018 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wybitna jednostka przecie to widac…...
Rozwiń
q
q (11 lutego 2018 o 18:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czyli co? wszystko syf, jak to mówią jeden ch.., tyle że w innym opakowaniu
Rozwiń
stary niefachowiec
stary niefachowiec (11 lutego 2018 o 00:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby Szanowna Redakcja dbała troszkę o rzetelność, to powinna dodać, że w myśl ustawy Prawo wodne, Dyrektorzy są powoływani, a nie wyłaniani w tzw. konkursach.  Kto jeszcze wierzy w obiektywność komisji konkursowych, proszę o podniesienie ręki!!! Wynik konkursu zawsze był znany jeszcze przed przesłuchaniem kandydatów. Kończmy z fikcją i już. Poza tym dyrektora z powołania nieskazitelni i fachowi bracia z PSL będą mogli szybciutko usunąć, jak tylko wrócą do głosu. Jest ok.
Rozwiń
Lutka
Lutka (11 lutego 2018 o 00:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PSL do dzisiejszego dnia zatrudnia w starostwach, w urzędach gmin "swoich" od wójta poprzez dyrektorów, kierowników aż po sprzątaczki, Państwowa Straż Pożarna to z małymi wyjątkami ludzie PSLu..., instytucje związane z rolnictwem np. Ośrodki Doradztwa Rolniczego, ARiMR, wszystko ludzie PSL.... Proszę przyjrzeć się nazwiskom zawsze się powtarzają, bardzo mocno sprawdzają żeby nie dostał się do pracy nikt o innych poglądach.....Przekazują sobie stanowiska z pokolenia na pokolenie.... Nawet tego nie kryją.... Może się mylę???? To proszę zaprzeczyć! Tak być nie może, trzeba Was zmienić i rozliczyć... Z nadzieją czekam, że wreszcie  w Polsce będzie normalnie. Proszę się nie przejmować i robić swoje...
Rozwiń
Gość
Gość (10 lutego 2018 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale juz pozwalnial pracownikow nie zwracajac uwagi na ich kwalifikacje. Nikt nie jest potrzebny. Dadza rade! Mam nadzieje , ze zlo ,ktore wyrzadzil szybko do niego wroci.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (45)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!