Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

7 lutego 2018 r.
21:19

Ojciec wicewojewody dyrektorem. Bez konkursu

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 48 A A
Ojciec wicewojewody lubelskiego Henryk Gmitruczuk został powołany na dyrektora Zarządu Zlewni w Białej Podlaskiej/ fot.EB
Ojciec wicewojewody lubelskiego Henryk Gmitruczuk został powołany na dyrektora Zarządu Zlewni w Białej Podlaskiej/ fot.EB

Henryk Gmitruczuk został powołany na dyrektora Zarządu Zlewni w Białej Podlaskiej – oddziału terenowego nowej rządowej instytucji PGW Wody Polskie. Emerytowany urzędnik z gminy Sosnowica to ojciec wicewojewody lubelskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

1 stycznia nowa rządowa instytucja Wody Polskie zastąpiła Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, który w województwie lubelskim podlegał urzędowi marszałkowskiemu. Jej jednostką terenową, tzw. Zarządem Zlewni w Białej Podlaskiej, kieruje Henryk Gmitruczuk, ojciec związanego z PiS wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

W ubiegłym roku Henryk Gmitruczuk przeszedł na emeryturę. Wcześniej pracował w urzędzie gminy Sosnowica w powiecie parczewskim, w latach 2016-2017 był kierownikiem Referatu Ochrony Środowiska, Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej, a w latach 2007-2016 sekretarzem tej gminy. Wcześniej, w latach 90. był wójtem gminy Komarówka Podlaska.

Henryk Gmitruczuk nie chciał odpowiedzieć nam na pytania o to, jak trafił na fotel dyrektora. Odesłał nas do rzecznika PGW Wody Polskie.

– Wniosek o jego powołanie złożyła dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie Agnieszka Szymula. Przepisy prawa nie przewidują organizacji konkursu na stanowisko dyrektora zarządu zlewni w Wodach Polskich –informuje Daniel Kociołek, rzecznik nowej rządowej instytucji.

I zapewnia: – O jego powołaniu na stanowisko dyrektora Zarządu Zlewni zdecydowały doświadczenie i kompetencje. Praca w samorządach gminnych wymagała bardzo dobrej znajomości przepisów prawa z zakresu ochrony środowiska, prawa wodnego i zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków – podkreśla.

Biuro prasowe Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowało nas, że obsada stanowisk w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie „nie wchodzi w zakres kompetencji wojewody”.

Struktura PGW Wody Polskie obejmuje 11 regionalnych dyrekcji, 50 zarządów zlewni oraz 330 nadzorów wodnych. Pod regionalny zarząd w Lublinie podlegają terenowe zarządy zlewni w Białej Podlaskiej, Zamościu i Sokołowie Podlaskim. Bialska jednostka działa przy ulicy Łomaskiej 2, gdzie wcześniej mieścił się oddział Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Czytaj więcej o:

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
NIKT / 17 maja 2018 o 14:24
to i wojewoda i wicewojewoda mentalnie nie odstają od koalicji POPSl tylko sami swoi neptyzm grunt to rodzina na pańswowym chlebie za kasę podatnikA NIE GŁOSOWAĆ NA TAKICH LUDZI NIE GŁOSOWAĆ I ROZPROPAGOWAĆ TĘ INFORMACJĘ NIECH NIE ZASŁANIAJĄ SIĘ RELIGIĄ BO TO WYRACHOWANIE
Avatar
grzesiek / 29 kwietnia 2018 o 22:55
to dla emerytòw swoich sã etaty!! bo w innych firmach pañstwowyc ludzi kompetentnychtak sié traktuje by musieli odejść na emeryturé jeśli uzyskali prawa choć sami jeszcze chcieli by pracować a tu proszé ! Prawo I Sprawiedliwość !! co można Wojewodzie......
Avatar
felek / 29 kwietnia 2018 o 22:44
tak wiec Pan Wicewojewoda pasuje do PSL dotąd nie rozumiałam dlaczego ten Pan z PIS a tak popiera na stołki państwowe ludzi z PSL którzy jeszcze w soboté. byli w PSL a już w niedzielé przeszli bez przeszkód do PIS a to ci wiarygidna opcja PIS na lubelszczyžnie I grunt to rodzinka stołki dla swoich tak samo jak PSL
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 12:11
Wybitna jednostka przecie to widac…...
Avatar
q / 11 lutego 2018 o 18:17
czyli co? wszystko syf, jak to mówią jeden ch.., tyle że w innym opakowaniu
Avatar
stary niefachowiec / 11 lutego 2018 o 00:30
Gdyby Szanowna Redakcja dbała troszkę o rzetelność, to powinna dodać, że w myśl ustawy Prawo wodne, Dyrektorzy są powoływani, a nie wyłaniani w tzw. konkursach.  Kto jeszcze wierzy w obiektywność komisji konkursowych, proszę o podniesienie ręki!!! Wynik konkursu zawsze był znany jeszcze przed przesłuchaniem kandydatów. Kończmy z fikcją i już. Poza tym dyrektora z powołania nieskazitelni i fachowi bracia z PSL będą mogli szybciutko usunąć, jak tylko wrócą do głosu. Jest ok.
Avatar
Lutka / 11 lutego 2018 o 00:24
PSL do dzisiejszego dnia zatrudnia w starostwach, w urzędach gmin "swoich" od wójta poprzez dyrektorów, kierowników aż po sprzątaczki, Państwowa Straż Pożarna to z małymi wyjątkami ludzie PSLu..., instytucje związane z rolnictwem np. Ośrodki Doradztwa Rolniczego, ARiMR, wszystko ludzie PSL.... Proszę przyjrzeć się nazwiskom zawsze się powtarzają, bardzo mocno sprawdzają żeby nie dostał się do pracy nikt o innych poglądach.....Przekazują sobie stanowiska z pokolenia na pokolenie.... Nawet tego nie kryją.... Może się mylę???? To proszę zaprzeczyć! Tak być nie może, trzeba Was zmienić i rozliczyć... Z nadzieją czekam, że wreszcie  w Polsce będzie normalnie. Proszę się nie przejmować i robić swoje...
PSL do dzisiejszego dnia zatrudnia w starostwach, w urzędach gmin "swoich" od wójta poprzez dyrektorów, kierowników aż po sprzątaczki, Państwowa Straż Pożarna to z małymi wyjątkami ludzie PSLu..., instytucje związane z rolnictwem np. Ośrodki Doradztwa Rolniczego, ARiMR, wszystko ludzie PSL.... Proszę przyjrzeć się nazwiskom zawsze się powtarzają, bardzo mocno sprawdzają żeby nie dostał się do pracy nikt o innych poglądach.....Przekazują sobie stanowiska z pokolenia na pokolenie.... Nawet tego nie kryją.... Może się mylę???? To pros... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 21:45
Ale juz pozwalnial pracownikow nie zwracajac uwagi na ich kwalifikacje. Nikt nie jest potrzebny. Dadza rade! Mam nadzieje , ze zlo ,ktore wyrzadzil szybko do niego wroci.
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 21:35
kuźwa kiedy w tym kraju będzie normalnie
Avatar
niepis / 10 lutego 2018 o 19:26
TKM w pełnej krasie ?
Avatar
NIKT / 17 maja 2018 o 14:24
to i wojewoda i wicewojewoda mentalnie nie odstają od koalicji POPSl tylko sami swoi neptyzm grunt to rodzina na pańswowym chlebie za kasę podatnikA NIE GŁOSOWAĆ NA TAKICH LUDZI NIE GŁOSOWAĆ I ROZPROPAGOWAĆ TĘ INFORMACJĘ NIECH NIE ZASŁANIAJĄ SIĘ RELIGIĄ BO TO WYRACHOWANIE
Avatar
grzesiek / 29 kwietnia 2018 o 22:55
to dla emerytòw swoich sã etaty!! bo w innych firmach pañstwowyc ludzi kompetentnychtak sié traktuje by musieli odejść na emeryturé jeśli uzyskali prawa choć sami jeszcze chcieli by pracować a tu proszé ! Prawo I Sprawiedliwość !! co można Wojewodzie......
Avatar
felek / 29 kwietnia 2018 o 22:44
tak wiec Pan Wicewojewoda pasuje do PSL dotąd nie rozumiałam dlaczego ten Pan z PIS a tak popiera na stołki państwowe ludzi z PSL którzy jeszcze w soboté. byli w PSL a już w niedzielé przeszli bez przeszkód do PIS a to ci wiarygidna opcja PIS na lubelszczyžnie I grunt to rodzinka stołki dla swoich tak samo jak PSL
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 12:11
Wybitna jednostka przecie to widac…...
Avatar
q / 11 lutego 2018 o 18:17
czyli co? wszystko syf, jak to mówią jeden ch.., tyle że w innym opakowaniu
Avatar
stary niefachowiec / 11 lutego 2018 o 00:30
Gdyby Szanowna Redakcja dbała troszkę o rzetelność, to powinna dodać, że w myśl ustawy Prawo wodne, Dyrektorzy są powoływani, a nie wyłaniani w tzw. konkursach.  Kto jeszcze wierzy w obiektywność komisji konkursowych, proszę o podniesienie ręki!!! Wynik konkursu zawsze był znany jeszcze przed przesłuchaniem kandydatów. Kończmy z fikcją i już. Poza tym dyrektora z powołania nieskazitelni i fachowi bracia z PSL będą mogli szybciutko usunąć, jak tylko wrócą do głosu. Jest ok.
Avatar
Lutka / 11 lutego 2018 o 00:24
PSL do dzisiejszego dnia zatrudnia w starostwach, w urzędach gmin "swoich" od wójta poprzez dyrektorów, kierowników aż po sprzątaczki, Państwowa Straż Pożarna to z małymi wyjątkami ludzie PSLu..., instytucje związane z rolnictwem np. Ośrodki Doradztwa Rolniczego, ARiMR, wszystko ludzie PSL.... Proszę przyjrzeć się nazwiskom zawsze się powtarzają, bardzo mocno sprawdzają żeby nie dostał się do pracy nikt o innych poglądach.....Przekazują sobie stanowiska z pokolenia na pokolenie.... Nawet tego nie kryją.... Może się mylę???? To proszę zaprzeczyć! Tak być nie może, trzeba Was zmienić i rozliczyć... Z nadzieją czekam, że wreszcie  w Polsce będzie normalnie. Proszę się nie przejmować i robić swoje...
PSL do dzisiejszego dnia zatrudnia w starostwach, w urzędach gmin "swoich" od wójta poprzez dyrektorów, kierowników aż po sprzątaczki, Państwowa Straż Pożarna to z małymi wyjątkami ludzie PSLu..., instytucje związane z rolnictwem np. Ośrodki Doradztwa Rolniczego, ARiMR, wszystko ludzie PSL.... Proszę przyjrzeć się nazwiskom zawsze się powtarzają, bardzo mocno sprawdzają żeby nie dostał się do pracy nikt o innych poglądach.....Przekazują sobie stanowiska z pokolenia na pokolenie.... Nawet tego nie kryją.... Może się mylę???? To pros... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 21:45
Ale juz pozwalnial pracownikow nie zwracajac uwagi na ich kwalifikacje. Nikt nie jest potrzebny. Dadza rade! Mam nadzieje , ze zlo ,ktore wyrzadzil szybko do niego wroci.
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 21:35
kuźwa kiedy w tym kraju będzie normalnie
Avatar
niepis / 10 lutego 2018 o 19:26
TKM w pełnej krasie ?
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 0 0

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 1 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 12 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!