niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Opóźnione rozmowy o przetargu

Dodano: 21 listopada 2001, 17:28

Bialski prezydent Andrzej Czapski przystąpił do wyjaśniania opisanej przez nas dwukrotnie sprawy sprzedaży budynków poradni dziecięcej przy ul. Narutowicza i przychodni przy ul. Łomaskiej.

Ostatnio zaprosił na spotkanie w tej kwestii kierowników wymienionych placówek oraz Przychodni Rejonowej nr 1, a także pełnomocnika ds. zdrowia i patologii społecznej i dyrektora Zakładu Gospodarki Lokalowej. Omówili oni perspektywy obiektów zajmowanych przez placówki ochrony zdrowia na terenie miasta.
Prezydent zaznaczył, że oferta sprzedaży obiektów służby zdrowia jest kontynuacją działań podjętych już w 1998 r. Jej celem stało się "upodmiotowienie niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej". Podczas narady przedstawiono różne warianty rozwiązań wraz z ich hipotetycznymi skutkami, gdyby planowany przetarg nie doszedł do skutku.
Zapowiedziano wzrost stawek czynszu w obu budynkach. Okazuje się, że ZGL administrujący obiektami nie planuje w 2002 r. żadnych prac remontowych. W tej sytuacji, zdaniem prezydenta, szybka sprzedaż to przeciwdziałanie niszczeniu przychodni. Informująca nas o tej naradzie Anna Daniluk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta zaznaczyła, że prywatny właściciel mógłby obiekty wyposażyć i urządzić według swojej wizji, a obiekt przy ul. Narutowicza dodatkowo rozbudować i poszerzyć istniejącą tam ofertę usług medycznych.
- Obie strony przyznały, że ze zdziwieniem przyjmują stworzony przez media niepotrzebny, nieprzychylny klimat wokół całej sprawy. Spotkanie przebiegało w niezwykle konstruktywnej atmosferze. Przedstawiciele służby zdrowia zaakceptowali przeznaczenie obiektów do sprzedaży jako szansę na swoje uwłaszczenie - informuje Anna Daniluk. (pim)

Od autora: Z relacji przedstawionej nam przez rzeczniczkę UM wynika jakoby to media miały stworzyć "niepotrzebny, nieprzychylny klimat”. Urzędnicy szybko zapomnieli ostatnią sesję Rady Miejskiej, kiedy wielu radnych z SLD i kilku z AWS krytykowało zamysł sprzedaży budynków przychodni. Doszło do poważnych "zgrzytów” w bialskiej koalicji samorządowej. Dobrze, że po ukazaniu się artykułu, bialski prezydent przystąpił do rozmów z kierownikami przychodni. Czy nie mogło to jednak nastąpić przed burzliwą sesją?
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24