sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Opóźnione rozmowy o przetargu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2001, 17:28

Bialski prezydent Andrzej Czapski przystąpił do wyjaśniania opisanej przez nas dwukrotnie sprawy sprzedaży budynków poradni dziecięcej przy ul. Narutowicza i przychodni przy ul. Łomaskiej.

Ostatnio zaprosił na spotkanie w tej kwestii kierowników wymienionych placówek oraz Przychodni Rejonowej nr 1, a także pełnomocnika ds. zdrowia i patologii społecznej i dyrektora Zakładu Gospodarki Lokalowej. Omówili oni perspektywy obiektów zajmowanych przez placówki ochrony zdrowia na terenie miasta.
Prezydent zaznaczył, że oferta sprzedaży obiektów służby zdrowia jest kontynuacją działań podjętych już w 1998 r. Jej celem stało się "upodmiotowienie niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej". Podczas narady przedstawiono różne warianty rozwiązań wraz z ich hipotetycznymi skutkami, gdyby planowany przetarg nie doszedł do skutku.
Zapowiedziano wzrost stawek czynszu w obu budynkach. Okazuje się, że ZGL administrujący obiektami nie planuje w 2002 r. żadnych prac remontowych. W tej sytuacji, zdaniem prezydenta, szybka sprzedaż to przeciwdziałanie niszczeniu przychodni. Informująca nas o tej naradzie Anna Daniluk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta zaznaczyła, że prywatny właściciel mógłby obiekty wyposażyć i urządzić według swojej wizji, a obiekt przy ul. Narutowicza dodatkowo rozbudować i poszerzyć istniejącą tam ofertę usług medycznych.
- Obie strony przyznały, że ze zdziwieniem przyjmują stworzony przez media niepotrzebny, nieprzychylny klimat wokół całej sprawy. Spotkanie przebiegało w niezwykle konstruktywnej atmosferze. Przedstawiciele służby zdrowia zaakceptowali przeznaczenie obiektów do sprzedaży jako szansę na swoje uwłaszczenie - informuje Anna Daniluk. (pim)

Od autora: Z relacji przedstawionej nam przez rzeczniczkę UM wynika jakoby to media miały stworzyć "niepotrzebny, nieprzychylny klimat”. Urzędnicy szybko zapomnieli ostatnią sesję Rady Miejskiej, kiedy wielu radnych z SLD i kilku z AWS krytykowało zamysł sprzedaży budynków przychodni. Doszło do poważnych "zgrzytów” w bialskiej koalicji samorządowej. Dobrze, że po ukazaniu się artykułu, bialski prezydent przystąpił do rozmów z kierownikami przychodni. Czy nie mogło to jednak nastąpić przed burzliwą sesją?
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!