czwartek, 21 września 2017 r.

Biała Podlaska

Ordynator potrzebny od zaraz

Dodano: 2 czerwca 2006, 19:15

W parczewskim szpitalu panika. Lekarze oddziału psychiatrycznego, pododdziału uzależnień i poradni zdrowia psychicznego złożyli wypowiedzenia. Z końcem czerwca odchodzi ordynator i jego zastępca. Oddziałowi grozi likwidacja.

Pielęgniarki, salowe i terapeuci boją się, że stracą pracę. - Niewiele wiemy poza tym, że na miejsce ordynatora nie ma chętnego - mówi Paweł Grabowski, pielęgniarz. - O planach dyrekcji dowiadujemy się od obcych ludzi. Podobno ma tu być Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.
Pracownicy poprosili dyrektora o spotkanie. To co usłyszeli nie napełniło ich optymizmem. - Dyrektor potwierdził, że chce zamknąć oddział - mówi Halina Jankiewicz, kierownik zespołu pielęgniarek. - Nie powiedział, co powstanie w miejsce oddziału, ale kazał się nam liczyć z tym, że nie wszyscy znajdą zatrudnienie.
Na oddziale pracują instruktorzy terapii zajęciowej, psycholog, instruktorzy i specjaliści terapii uzależnień, pielęgniarki, salowe i sekretarka oraz trzy lekarki na kontraktach. Razem trzydzieści osób. Oddział jest placówką szkoleniową. Praktyki odbywają studenci Medycznego Studium Zawodowego w Parczewie i Wyższej Szkoły Zawodowej w Białej Podlaskiej.
Ordynator dr Marek Kamiński nie chce powiedzieć dlaczego odchodzi. Uśmiecha się tylko. - Ja i moja zastępczyni obsługujemy cały oddział psychiatryczny i pododdział uzależnień. No i jeszcze poradnia zdrowia psychicznego.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dyrektor nie powołał jeszcze komisji konkursowej, choć jej pierwsze posiedzenie ma się odbyć 9 czerwca.
- Z mojej strony nie ma żadnych zaniedbań - zapewnia Jerzy Szubstarski, dyrektor SP ZOZ w Parczewie. - Kiedy otrzymałem rezygnację ordynatora, wszcząłem postępowanie konkursowe. Mamy skład komisji i przewodniczącego. Ja dużo wcześniej poszukiwałem chętnych na to stanowisko, ale nikt się nie zgłosił.
Waldemar Wezgraj, starosta parczewski jest zaskoczony tą sytuacją. - Nie dopuszczę do zamknięcia tego oddziału - mówi. - Na tym oddziale opiera się cały projekt restrukturyzacyjny szpitala. Już teraz mam trzech potencjalnych kandydatów, z którymi w najbliższym czasie będę rozmawiał. •


Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!