czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Ordynator potrzebny od zaraz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 czerwca 2006, 19:15

W parczewskim szpitalu panika. Lekarze oddziału psychiatrycznego, pododdziału uzależnień i poradni zdrowia psychicznego złożyli wypowiedzenia. Z końcem czerwca odchodzi ordynator i jego zastępca. Oddziałowi grozi likwidacja.

Pielęgniarki, salowe i terapeuci boją się, że stracą pracę. - Niewiele wiemy poza tym, że na miejsce ordynatora nie ma chętnego - mówi Paweł Grabowski, pielęgniarz. - O planach dyrekcji dowiadujemy się od obcych ludzi. Podobno ma tu być Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.
Pracownicy poprosili dyrektora o spotkanie. To co usłyszeli nie napełniło ich optymizmem. - Dyrektor potwierdził, że chce zamknąć oddział - mówi Halina Jankiewicz, kierownik zespołu pielęgniarek. - Nie powiedział, co powstanie w miejsce oddziału, ale kazał się nam liczyć z tym, że nie wszyscy znajdą zatrudnienie.
Na oddziale pracują instruktorzy terapii zajęciowej, psycholog, instruktorzy i specjaliści terapii uzależnień, pielęgniarki, salowe i sekretarka oraz trzy lekarki na kontraktach. Razem trzydzieści osób. Oddział jest placówką szkoleniową. Praktyki odbywają studenci Medycznego Studium Zawodowego w Parczewie i Wyższej Szkoły Zawodowej w Białej Podlaskiej.
Ordynator dr Marek Kamiński nie chce powiedzieć dlaczego odchodzi. Uśmiecha się tylko. - Ja i moja zastępczyni obsługujemy cały oddział psychiatryczny i pododdział uzależnień. No i jeszcze poradnia zdrowia psychicznego.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dyrektor nie powołał jeszcze komisji konkursowej, choć jej pierwsze posiedzenie ma się odbyć 9 czerwca.
- Z mojej strony nie ma żadnych zaniedbań - zapewnia Jerzy Szubstarski, dyrektor SP ZOZ w Parczewie. - Kiedy otrzymałem rezygnację ordynatora, wszcząłem postępowanie konkursowe. Mamy skład komisji i przewodniczącego. Ja dużo wcześniej poszukiwałem chętnych na to stanowisko, ale nikt się nie zgłosił.
Waldemar Wezgraj, starosta parczewski jest zaskoczony tą sytuacją. - Nie dopuszczę do zamknięcia tego oddziału - mówi. - Na tym oddziale opiera się cały projekt restrukturyzacyjny szpitala. Już teraz mam trzech potencjalnych kandydatów, z którymi w najbliższym czasie będę rozmawiał. •


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!