poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Nowo powołana komisja przestawi na dzisiejszej sesji poprawioną wersję programu prac Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Programu, którego skłóceni radni nie mogą uchwalić już od kilku miesięcy.

W konsekwencji nie można go realizować, a ZHP, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i dzieci wyjeżdżające na tzw. zielone szkoły również nie zdążyły skorzystać z dotacji.
W nowym składzie komisji znaleźli się dwaj radni, którzy już zapowiedzieli, że nie będą pobierać diet za pracę w komisji. Są to Zbigniew Zemło (przewodniczący) i Ireneusz Goławski.
Ponadto komisję tworzą przedstawiciele komendy policji, sanepidu, psycholog, pełnomocnik zarządu ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, pedagog oraz dwóch członków klubu AA.
Nowa komisja zamierza zaproponować dziś kilka zmian. Jedna z nich to zasada zabraniająca jej członkom realizowania programu tego gremium (było to jednym z punktów zapalnych w konflikcie). Kolejna zmiana dotyczy wynagrodzenia dla osób realizujących program. Będą najniższe z dopuszczanych w obowiązującej ustawie. Członkowie komisji mieliby dostawać nie od 30 do 40 złotych, ale jedynie 20 złotych brutto za godzinę realizacji programu.
- Będziemy starać się stawiać przede wszystkim na dzieci i ich dobro. Z pieniędzy na edukację publiczną chcemy zabrać 15 tysięcy i przeznaczyć je na funkcjonowanie punktów konsultacyjnych, w którym każdy człowiek w potrzebie będzie mógł przyjść po radę - zapowiada Zbigniew Zemło. Działania komisji mają kłaść większy nacisk na organizowanie edukacyjnych przedstawień teatralnych. Zdaniem komisji taka forma przeciwdziałania patologiom i przemocy nalepiej trafia do młodych ludzi. Jeśli rada tym razem wreszcie uchwali program a szkoły, harcerze i poradnia zdołają się rozliczyć z wydatków, to dostaną pieniądze - zapowiada burmistrz Krzysztof Tymoszuk.
Najdzieję na dobre zakończenie ma też Zbigniew Zemło: - Jeśli program zostanie uchwalony dzisiaj to jest szansa na jego zrealizowanie do końca roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!