piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Owsiak dobrze odpłaca

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2002, 18:11

Lek med. Teresa Surówka-Tymińska bada dziewczynkę urodzoną w 29 tygodniu ciąży <br />
Lek med. Teresa Surówka-Tymińska bada dziewczynkę urodzoną w 29 tygodniu ciąży

Kwestowanie bialskich lekarzy i pielęgniarek w akcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie idzie na marne. Dzięki temu oddział neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego niedawno otrzymał nowoczesne urządzenie do badania słuchu wcześniaków.

- Niewielki aparat wykorzystuje metodę otoemisji do przekazywania sygnałów poprzez komórki słuchowe niemowlaków. Są to proste, niebolesne badania. Odebrane następnie zwrotne sygnały są analizowane w komputerze. Pozwala to nam na wykrywanie wszelkich anomalii w układzie słuchowym dziecka i zapobieganie utracie słuchu. Każda mama otrzymuje wynik tego badania, kiedy jest kierowana do przychodni audiologicznej - mówi lek med. Teresa Surówka-Tymińska.
Ordynator oddziału Riad Haidar dodaje, że możliwy jest niebawem przydział wysokiej klasy respiratora, pomp infuzyjnych oraz inkubatora otwartego. Taką informację otrzymał z Fundacji WOŚP. Obecnie w bialskiej neonatologii trwa procedura opiniowania badań przez Komisję Bioetyki Okręgowej Izby Lekarskiej.
R. Haidar przyznaje, że jego oddziałowi pomagają też niektórzy miejscowi przedsiębiorcy. Są to przyjaciele i znajomi ordynatora, którzy jednak nie godzą się na ujawnienie ich nazwisk. Wolą nie afiszować się swoją szczodrością. - Ofiarodawcy wiedzą, że mamy wysoko wyspecjalizowaną kadrę lekarską i dobrą pielęgniarską. Umieralność okołoporodowa wynosi tu poniżej 4 promili. Daje to nam bardzo wysoką pozycję w rankingach podobnych szpitali w kraju - podkreśla Riad Haidar. •

Riad Haidar, ordynator oddziału neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego

-Trafia do nas około 8 procent dzieci urodzonych w 25 do 36 tygodnia ciąży. Bez odpowiedniej aparatury i lekarzy byłyby one skazane na śmierć. Ratujemy rocznie około 100 wcześniaków.•
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!