sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Ożyło serce miasta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 czerwca 2002, 17:05

W konkursie "Zaczarować nasze miasto” nagrody ufundowane m.in. przez naszą redakcję wręczali Krzysz
W konkursie \"Zaczarować nasze miasto” nagrody ufundowane m.in. przez naszą redakcję wręczali Krzysz

Tegoroczne Dni Białej Podlaskiej zamieniły się w istny festiwal bialskich placówek kulturalnych. Pokazały one bogatą ofertę działających w domach, ośrodkach i klubach kultury zespołów, grup i kapel. Plejada uzdolnionych dzieci, młodzieży i dorosłych przewinęła się przez estradę, gdzie dziesiątkom laureatów różnorodnych konkursów wręczono nagrody.

Obficie owocowały turnieje literackie, satyryczne, plastyczne i piosenkarskie. Jak zawsze wspaniale prezentowali się bialscy tancerze, kapele i młodzi piosenkarze. W rozegranym w sobotę podczas "Pikniku rodzinnego” Festiwalu piosenki polskiej "I ty możesz zostać gwiazdą” pośród kilkunastu uczestników wygrała Paulina Szarek. Deszczem nagród obsypała też tłum dzieci oblegających estradę telewizyjna "Ciotka Klotka”, czyli Ewa Chotomska, która podobnie jak jej matka pisarka Wanda Chotomska potrafi oczarować najmłodszych i zaszczepić im miłość do książek.
Pod okiem nie tylko wielu widzów, ale również Ciotki Klotki gimnastykowali się miejscowi i krajowi politycy oraz urzędnicy, którzy wzięli udział w akcji"Cała Polska czyta dzieciom”. Bialski prezydent Andrzej Czapski z przejęciem większym niż na ważkiej sesji czytał "Lokomotywę”, poseł Jerzy Franciszek Stefaniuk deklamował z szeroką gestykulacją rąk "Parasola”, a minister-poseł Lech Nikolski wcielił się w "Stefka Burczymuchę”. Naczelnik wydziału edukacji UM Joanna Marchel przyznała na scenie, że jako dziecko płakała nad wszystkimi czytanymi książkami...
Z książkami na estradzie pojawił się także zastępca redaktora naczelnego Dziennika Krzysztof Wiejak, który wraz z prezydentem Andrzejem Czapskim wręczał nagrody laureatom konkursu "Zaczarować moje miasto”. Uczestniczył też w losowaniu nagród naszej gazety w sobotę. Wręczył odtwarzacz przenośny CD Damianowi Kaliszukowi zamieszkałemu przy bialskiej ul. Moniuszki. W turnieju piłki nożnej chłopców wygrała drużyna Woskrzenice Ortel przez Ratajami.
Bogactwo urozmaiconego programu zakłócała w sobotę jedynie kapryśna, zmienna pogoda, za którą dowcipnie skarcił organizatorów bard-poeta Jacek Musiatowicz. Podobnie w niedzielę bogatym humorem zabawiał tłumnie zgromadzoną publiczność znany w kraju twórca kabaretowy ("klasyk” - jak o sobie skromnie mówi) Grzegorz Michalec z Telewizji Lublin. Każdy mógł w obfitości ofert znaleźć coś miłego dla siebie. Ten dzień rozpoczęła w kościele św. Antoniego msza św. dziękczynno-błagalna za mieszkańców miasta, z zakończył koncert popularnego i lubianego przez kilka pokoleń T. Love.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!