niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Pacjentom będzie lepiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 listopada 2004, 22:43
Autor: Beata Malczuk

Szpital w Łukowie musi zapłacić 700 tysięcy złotych za prowadzony remont oddziału dziecięcego. Pieniędzy tych jednak nie ma, ponieważ nie zostały przyznane, jak się spodziewano, w ramach kontraktu wojewódzkiego. Jedyne rozwiązanie w tej sytuacji to zaciągnięcie kredytu.

Na inne inwestycje szpital ma otrzymać pieniądze z funduszy unijnych. – Przygotowaliśmy dwa duże projekty. Jeden na kompleksową informatyzację całego szpitala o wartości 3 mln złotych, a drugi na 9 mln. Za tę kwotę zamierzamy przeprowadzić „ucyfrowienie” radiologii. To będzie prawdziwa rewolucja. Pacjenci zamiast tradycyjnych klisz będą otrzymywali płyty CD ze zdjęciem zapisanym w postaci pliku. Czekamy na ostateczną decyzję o przyznaniu pieniędzy – mówi Jerzy Kamiński, dyrektor szpitala w Łukowie.
– Będzie to nie tylko wygodniejsze dla wszystkich, ale i tańsze. Nie będzie potrzeba już odczynników i filmów. Szpital na tym zaoszczędzi – uzasadnia dyrektor Kamiński.
Szpital nie zamierza poprzestać na wdrożeniu nowych technologii. Już od stycznia planowane jest utworzenie oddziału neurologicznego. Jest podyktowane potrzebami starzejącego się społeczeństwa. Na udary mózgu i związane z nim schorzenia cierpi coraz więcej osób. Spada natomiast liczba urodzeń i dlatego można zmniejszyć liczbę łóżek na oddziale ginekologicznym i połączyć go z patologią ciąży, aby w jego miejsce ustawić 20 łóżek dla nowego oddziału.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!