poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Papierosy w sodzie

Dodano: 21 września 2001, 19:18

Bialscy celnicy w przeddzień obchodów Dnia Celnika wykryli w transporcie sody kalcynowanej wiezionej z Rosji do Francji przemyt ok. 100 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 400 tys. zł. Gdyby przemyt się udał, budżet straciłby na cle i podatku 8 mln zł.

Celnicy w Kukurykach wytypowali do kontroli celnej przypadkowego białoruskiego tira, którego kierowca Wasilij J. zgłosił do odprawy celnej prawie 20 tys. kg sody kaustycznej. Badania w laboratorium celnym wykazały jednak, że wieziona jest soda kalcynowana. - Podczas szczegółowego sprawdzania przesyłki już w pierwszym z worków celnicy znaleźli kartony z papierosami angielskiej marki "Superkings” - mówi Agnieszka Łabędzka, rzecznik prasowy Terminalu Samochodowego w Koroszczynie.
Do pomocy w rozładunku wezwano specjalistyczną ekipę chemiczną z Zakładów Azotowych w Puławach. Do godzin wieczornych wczoraj trwało sprawdzanie szmuglowanego ładunku.
Poprzednio, w sierpniu w terminalu w Koroszczynie udaremniono szmugiel 148 200 paczek papierosów schowanych w rolkach z wykładziną podłogową.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24