wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Parczew: Inspektor dorabia, choć burmistrz zakazał

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 stycznia 2006, 19:10

O tym, że urzędnik budżetówki nie może wykonywać usług na umowę- zlecenie lub umowę o dzieło, podinspektor Franciszek Welik z Urzędu Miejskiego w Parczewie wiedział doskonale. Burmistrz na piśmie, i to kilka miesięcy temu, zakazał mu takiej działalności. Ale urzędnik go zignorował i nadal opracowuje kosztorysy inwestorskie.

O jego nadużyciu po raz kolejny radni dyskutowali na sesji. Tym razem także burmistrzowi zarzucono niekonsekwencję.
Burmistrza zaatakował radny Andrzej Flaszczyk. Zarzucił mu opieszałość i złożył do przewodniczącego Rady Miejskiej wniosek o wyjaśnienie sprawy. – Pracownik dostał ode mnie pismo o zakazie prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej – tłumaczy Stanisław Mroczek, burmistrz Parczewa. – Teraz muszę wyciągnąć jakieś konsekwencje. Nie wiem jeszcze jakie. Najpierw porozmawiam z radcą prawnym. Jednak to nie jest podstawa, żeby człowieka zwolnić.
Radny swoje argumenty popiera wykonanym przez Welika kosztorysem inwestorskim z 13 grudnia 2005 r. Jego zdaniem to dowód, że inspektor zlekceważył polecenie burmistrza wydane 25 listopada 2005 r. w sprawie natychmiastowego zaprzestania wykonywania prac zleconych.
– Nie chcę tego komentować, bo dla mnie jest to dziecinada – mówi Franciszek Welik, podinspektor w referacie inwestycji i budownictwa. – Czasami zdarzy się coś dorobić, ale to wynika z potrzeby utrzymania rodziny. To nie są duże pieniądze. Nie będę już dorabiał, bo więcej z tego kłopotów, niż korzyści.
Kara w takich przypadkach musi być stopniowana. Pierwszą będzie najprawdopodobniej udzielenie przez zwierzchnika nagany z wpisaniem do akt oraz konsekwencje finansowe w postaci utraty premii i zmniejszenia kwoty trzynastki za rok 2006.
Przewodniczący Rady Miasta polecił burmistrzowi złożyć w ciągu dwóch tygodni pisemne wyjaśnienie. Jeżeli sprawa nie zostanie załatwiona na szczeblu urzędu, przewodniczący przekaże ją do prokuratury.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!