poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Parczew: Radni kontra starosta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 listopada 2008, 19:40

Na Podlasiu sezon "polowań na starostów” w pełni. Po przewrocie w Radzie Powiatu Łukowskiego przyszedł czas na Parczew. Opozycja zażądała zamiany na stanowisku parczewskiego starosty.

- Może chodzi tylko, by mi wbić nóż w plecy? To przykre i bardzo nieeleganckie. Akurat byłem na leczeniu w sanatorium. Radni nie mogli zaczekać na mój powrót do pracy? - zastanawia się Waldemar Wezgraj.

Wniosek o odwołanie Wezgraja radny Kazimierz Jaszczuk (PiS) zgłosił na sesji Rady Powiatu w środę. Podpisało się pod nim sześciu radnych. Rada liczy 15 członków - do odwołania starosty potrzeba zatem ośmiu głosów.

- Powiat pogrąża się w długach. Od kilku lat nie pozyskujemy skutecznie dotacji z zewnątrz. Nie zrobiliśmy za nie żadnej drogi powiatowej - wylicza Kazimierz Jaszczuk. Zastrzeżenia radnego budzi też polityka kadrowa w starostwie.

- Nie ma konkursów na niektóre stanowiska kierownicze. Kilku dyrektorów od roku czy dwóch tylko pełni obowiązki. Tak jest np. w Domu Pomocy Społecznej w Kalince - dodaje.

Radny nie chce jednak mówić o nowym kandydacie na starostę. Podobnie Jerzy Styczyński z Siemienia (PPS).

- Sam jestem zaskoczony tym, co się tu dzieje. Dwa lata temu byliśmy przeciwko wyborowi Waldemara Wezgraja na starostę. I nadal nie zmieniliśmy zdania. Ale nie wiem co jest teraz grane - mówi Styczyński.

Wnioskiem o odwołanie Wezgraja zaskoczona była też Halina Żelazowska (Lewica i Demokraci), przewodnicząca Rady Powiatu.

- Jest to jednak ostatni moment, aby coś zmienić w starostwie. Do wyborów zostały dwa lata. To nie wina starosty, że nasze wnioski składane do Regionalnego Programu Operacyjnego przepadają. Powinien jednak usiąść z nami i porozmawiać.- mówi przewodnicząca Żelazowska.

Waldemar Wezgraj zgadza się na rozmowy i odpiera zarzuty.

- Zarzuty opozycji są dziwne i wydumane. Zadłużenie powiatu nie rośnie, a wręcz spada. Bzurą jest twierdzenie, że nie dostajemy dotacji. Realizujemy aż kilkanaście różnych projektów. Nie rozumiem też pretensji o kadry. Te sprawy kontrolowały przecież Regionalna Izba Obrachunkowa i komisja rewizyjna - broni się Wezgraj.

Najbliższa sesja łukowskiej Rady Powiatu już dziś o godz. 14. Radni zajmą się m.in. sprawą odwołania starosty. Porządek obrad przewiduje też podjęcie uchwały w sprawie wyboru nowego starosty łukowskiego i całego zarządu powiatu.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!