czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

• Jest pan pomysłodawcą zmiany w kodeksie karnym. LPR chce karać śmiercią pedofilów, którzy mordują dzieci na tle seksualnym. Dlaczego?
- Tylko zaślepieni doktrynerzy nie widzą, że za tak odrażającą zbrodnię należy karać karą najwyższą i ostateczną.
• Ale Kościół nie popiera kary śmierci, nie popierał jej Jan Paweł II.
- Jan Paweł II nie był przeciwko karze śmierci jako takiej. Napisał, że władza nie powinna sięgać do najwyższego wymiaru kary - odebrania życia przestępcy, ale poza przypadkami absolutnej konieczności. Bo od tego jest system penitencjarny, żeby resocjalizować. Tylko, że społeczeństwo nie radzi sobie z tymi zbrodniarzami. System penitencjarny jest niedoskonały. Zresztą nie można twierdzić, że Kościół jest przeciwko karze śmierci. Kościół chce, by ta kara nie była bezmyślnie stosowana.
• Za co ma grozić kara śmierci?
- Za zbrodnię, którą każdy przeciętny obywatel uzna jako kwalifikującą się do najwyższej kary. Morderstwo popełnione ze szczególnym okrucieństwem, dokonane na tle seksualnym na dziecku w wieku poniżej 15. roku życia. Tylko wtedy.
• W jaki sposób taki zapis ma się znaleźć w kodeksie?
- Jako liga złożymy odpowiedni projekt w Sejmie. Zbierzemy też sto tysięcy podpisów pod tym projektem i złożymy go równolegle jako projekt obywatelski. Zaczęliśmy wczoraj. Potem zbierzemy stosowną większość w Sejmie.
• Ale jesteśmy w unii, a kraje unijne zrezygnowały z wykonywania kary śmierci...
- Chcemy znaleźć większość, by podjąć taką uchwałę na forum międzynarodowym. Zresztą wymóg niestosowania kary śmierci to wymóg Rady Europy, nie unii. A pedofile, którzy zabijają dzieci, nie mają prawa chodzić po tym świecie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!