piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Pełnowymiarowe boisko w Białej Podlaskiej. Do trzech razy sztuka

Dodano: 30 stycznia 2017, 07:26
Autor: Ewelina Burda

(fot. Ewelina Burda)

Urząd Miasta Biała Podlaska już po raz trzeci ogłosił przetarg na budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Pierwszy przetarg z października unieważniono ze względów technicznych.

– Po uzupełnieniu dokumentacji, okazało się, że jeden z parametrów zawartych w specyfikacji nie jest zgodny z naszymi oczekiwaniami. Chodziło o trawę znacznie gorszej jakości. A na to nie możemy sobie pozwolić, dlatego odstąpiliśmy od podpisania umowy – tłumaczył wtedy  wiceprezydent Adam Chodziński.

Ogłoszono drugi przetarg, który też nie wyłonił wykonawcy. – W unieważnionym przetargu najwyżej oceniona została oferta, której cena przekraczała kwotę, jaką założyliśmy na realizację tego zadania – zaznacza Michał Trantau, rzecznik prezydenta.

Miasto zabezpieczyło na inwestycję 2,6 mln zł, z czego połowa pochodzi z Ministerstwa Sportu. – Wszczynając nowe postępowanie urząd miasta zmienił wymagania dotyczące opisu przedmiotu zamówienia, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów narzuconych przez FIFA. Realny czas wykonania takiego boiska to ok. 10-13 tygodni, dlatego termin realizacji zadania nie uległ zmianie – dodaje rzecznik.

Pełnowymiarowe, 105 na 68 metrów, boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem ma powstać w miejscu obecnego bocznego boiska przy stadionie miejskim. Obiekt z piłkochwytami i kilkumetrową strefą bezpieczeństwa ma mieć nawierzchnię spełniającą wymogi FIFA Quality Pro i  18-metrowe maszty, a na każdym po 10 lamp. Z obiektu będą mogły korzystać wszystkie kluby w mieście. Urząd Miasta przygotuje harmonogram który to usystematyzuje.

– W Białej Podlaskiej potrzeba takiego boiska, bo w okresie treningów jesiennych czy zimowych, musimy niestety korzystać z boisk w Siedlcach czy Zambrowie. To spore odległości, a co za tym idzie, koszty. A jak będziemy mieli swoje, to posłuży ono wszystkim bialczanom – uważa Zbigniew Barszcz, prezes MKS Podlasie.

Do trzeciego przetargu oferenci mogą przystąpić do 7 lutego. Obiekt ma być gotowy w maju. Przypomnijmy, że w planach miasto ma też budowę nowego miejskiego stadionu. Gotowy już jest projekt.

Użytkownik niezarejestrowany
kibic Górnika Ł
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lutego 2017 o 23:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niezły żart "to posłuży ono wszystkim bialczanom" - POZAMIATANE
Rozwiń
kibic Górnika Ł
kibic Górnika Ł (31 stycznia 2017 o 22:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wlodarze  Białej  Podlaski najważniejsze JAKOŚĆ    BOISKA  bo bylejakośc to nie stać na to biednego miast regionu .OBY niś udało a najważniajsze zbudujcie ten Piękny stadion jaki widziałem na fotkach Dziennika Wschodniego
Rozwiń
Gość
Gość (31 stycznia 2017 o 07:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pracuje w samorządzie i wiem co oznacza nowa ustawa o zamówieniach, która nie pozwala działać i wyłonić dobrych firm.
Rozwiń
Gość
Gość (30 stycznia 2017 o 09:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ma wygrać swój czyli "dojna zmiana". Widocznie w poprzednich odpadali, dlatego też po raz trzeci próba.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!