piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

"Perła rokoka". Mini przewodnik po Pałacu Potockich

Autor: (eb)

fot. UM Radzyń
fot. UM Radzyń

Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim wydał przewodnik „Perła rokoka”. Sporo tu informacji o Pałacu Potockich i innych radzyńskich zabytkach.

-  W Radzyniu istnieje wielki głód na tego typu informacje, szczególnie obecnie, gdy o Pałacu Potockich zrobiło się głośno w Polsce po zwycięstwie w plebiscycie magazynu National Geographic Traveler - mówi Anna Wasak, asystentka burmistrza miasta. Przypomnijmy, że we wrześniu Pałac Potockich został nowym cudem Polski. Tak zdecydowali internauci w plebiscycie magazynu National Geographic Traveler. - Brak również niewielkich, popularnych przewodników dla przybywających do Radzynia coraz liczniej turystów- dodaje Wasak. W lipcu nastąpił historyczny akt  przekazania pałacu miastu. - Społeczność włącza się w dyskusję nad zagospodarowaniem, rewaloryzacją obiektu.  Elementarna wiedza jest potrzebna mieszkańcom, by mieli świadomość celu, do jakiego trzeba tutaj dążyć- tłumaczy asystentka burmistrza. 

Przewodnik dostępny jest m.in. w Punkcie Informacji Turystycznej w Pałacu Potockich oraz w przykościelnym sklepie z dewocjonaliami na ulicy Ostrowieckiej. Miasto wydało na razie 500 egzemplarzy za ok. 1,5 tys. zł.  – W przyszłości przewodnik zostanie wydany przez Radzyński Ośrodek Kultury. Wtedy  będzie sprzedawany w bardzo przystępnej cenie – zapowiada Anna Wasak. Poza tym,  miasto ma w planach publikację innych informatorów, m.in. o właścicielach Radzynia.

Czytaj więcej o: Pałac Potockich
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!