niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Pielgrzymi przyjadą do Białej Podlaskiej podczas Światowych Dni Młodzieży

Dodano: 5 listopada 2015, 11:08
Autor: Ewelina Burda

750 pielgrzymów z Francji, Białorusi, Słowacji, Portugalii i Rosji przyjedzie do miasta podczas Światowych Dni Młodzieży. Miasto szuka rodzin, które zechcą przyjąć młodych cudzoziemców pod swój dach

W mieście trwają już intensywne przygotowania do lipcowej imprezy. 

– Mamy już sześciu liderów, którzy promują Światowe Dni Młodzieży m.in. w bialskich szkołach – mówi ksiądz Leszek Mućka, bialski koordynator ŚDM.

W kamienicy w centrum miasta otwarto właśnie punkt informacyjny ŚDM. Lokal podarowało miasto.

– To miejsce w centrum, łatwo tu trafić. Na Placu Wolności będzie też wiele imprez podczas Światowych Dni Młodzieży. Mamy nadzieję, że miasto będzie tętniło życiem – mówi Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej. – Poza tym to olbrzymia promocja naszego regionu. To później może przełożyć się na ruch turystyczny – dodaje.

Punkt informacyjny mieści się przy zbiegu ul. Jatkowej i Brzeskiej i jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.

– Naszym zadaniem jest zebranie wolontariuszy, którzy zorganizują porządne sztaby w kilku sekcjach, m.in. artystycznych czy logistycznych – tłumaczy Damian Trzpil, jeden z liderów.
Już zgłosiło się ok. 200 wolontariuszy. – Apeluję do młodych bialczan. Wykażmy się. Weźmy aktywny udział w organizacji tego przedsięwzięcia – zachęca Trzpil.

Parafie szukają też rodzin, które od 20 do 25 lipca przyszłego roku przyjmą pielgrzymów na nocleg. – Gość w dom. Bóg w dom. Pokażmy naszą podlaską gościnność – zachęca ks. Mućka. – Nie chcemy aby pielgrzymi nocowali w hotelach, czy wielkich halach. Zależy nam na kontakcie z rodzinami. Oprócz noclegu, młodym ludziom trzeba będzie zapewnić śniadania – precyzuje miejski koordynator.

Chęć przyjęcia cudzoziemców można zgłosić w swojej parafii. Podczas pobytu pielgrzymów, w mieście odbywać się będzie szereg wydarzeń, m.in. koncerty na Placu Wolności.

– Z myślą o Światowych Dniach Młodzieży na naszej stronie internetowej i w aplikacji mobilnej miasta stworzyliśmy specjalną zakładkę. Wszystko będzie też dostępne w języku angielskim. Tak aby pielgrzymi mogli ściągnąć aplikację bezpośrednio na swoje smartfony – podkreśla prezydent Stefaniuk.

Miasto chce też współpracować z samorządami okolicznych gmin.

Młodzi pielgrzymi do Białej Podlaskiej dotrą 20 lipca. Zostaną tu do poniedziałku 25 lipca. Później udadzą się już do Krakowa, gdzie odbędą się centralne dni spotkań młodzieży z Ojcem Świętym.

Bezdomni
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Bezdomni
Bezdomni (5 listopada 2015 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Najlepiej ugoszczą ich  BEZDOMNI i BEZROBOTNI...

zobacza jak żyje się "NIE SAMYM CHLEBEM" ino "KAŻDYM SŁOWEM POCHDZĄCYM Z USTBOŻYCH"!!!

Rozwiń
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (5 listopada 2015 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli WATYKAŃSKA SZKOŁA AORSKA PRZEDSTAWIA CUDA(ki) I... DZIWY... W NAJŚWIĘTSZEJ OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV rocznicy powstania =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC poświecił czas i na FACEBOOKU otworzył stronę – wystarczy w w wyszukiwarkę fejsa wpisać: kz nszz solidarnosc organistow (Broń Boże używać „ś”, „ć” i „ó”!!!).

Na stronie umieszczane jest całe archiwum związkowe w zakładce „INNE ALBUMY”, znajdują się też aktualizacje pod nazwą „DZIENNIK =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC”, są też materiały video wyświetlające FUNKCJONOWANIE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA od kuchni (łącznie kilkanaście tysięcy stron w JPG).

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

Tylko w listopadzie 2015 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „NEWSWEEK” z dn. 5.XI.2015 r. w artyKULe: „Marcinkiewicz zdradza: „Zakon PC” chciał odsunąć SzydłooPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 5.XI.2015 r. w artyKULe: „Kwesta na Żołnierzy Wyklętych? Proboszcz „w te gierki nie gra” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „DZIENNIK BAŁTYCKI” z dn. 5.XI.2015 r. w artyKULe: „Gdynia. Mieszkańcom przeszkadzają kościelne dzwony. Biją zbyt głośno? oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

CZARNY BETON jest w swoim ŻYWIOLE (z)BAWIENIA i potwierdzajac polskie Proroctwo lat 1980 – tych „DOROSŁE DZIEMAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT” drze gęby jak OPĘTANY!

zarzucając jednoczesnie OPĘTANIE nie tylko DZIECIOM.

Świadczy to tylko o NIEDOJRZAŁOŚCI EMOCJONALNEJ CZARNEGO BETONU – od ponad 2000 lat nie widzą własnego BOSKIEGO OPĘTANIA (z)BAWIENIEM!

Od lat związek używał określenia BRAT JAROSŁAW bez zagłębiania się w szczegóły i było ono uniwersalne.

Brat Jarosław spełniał i spełnia wszelkie znamiona BRATA pełniącego swe POWOŁANIE.

Idealnie skopiował WATYKAŃSKĄ DYKTAKURĘ (z)BAWIENIA, a czy wprowadzi ją jako NAJŚWIETSZA OCZYZNĘ (w)MAWIANĄ od ponad 2000 lat?

Tyle razy, co Brat Jarosłąw obiecywał nizczym (w)MAWIANE (z)BAWIENIE przekazanie władzy PiS- owiskiej MŁODSZYM, USTĄPIENIE ZE STANOWISKA..., a wcześniej, że NIE BĘDZIE PREMIEREM jak brat Jarosława będzie prezydentem R.P. - i co nieBYŁ?

Wszystko to świadczy o prawdziwości polskiego prproctwa: „DOROSŁE DZIEMAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT” .

Tak funkcjonuje cały „ZAKON PC” oparty o Powołanie do ZAROZUMIALSTWA, PYCHY, NIEZASTĄPIONYCH, NAJMĄDRZEJSZYCH, NIEOMYLNYCH, a nawet WSZECHMOGĄCYCH i wszystkich im podobnych zaburzeń..., a sam „ZAKON PC” to nycz innego jak byłe PROZUMIENIE CENTRUM, którego szefem od 1990 roku był Brat JAROSŁAW!

Wszystkie stawiane przez związek teorie, z biegiem czasu sprawdzają się w DRODZE DO NAJŚWIĘTSZEJ OJCZYZNY (z)BAWIENIA – sprawdzi się też teoria smoleńska i jej następstwa, a tych faktów już ZMIENIĆ SIĘ NIE DA!

CZARNY BETON niezmienny od ponad 2000 lat ma ino (w)MÓWIONE „zielone pojecie” o KSIĘDZĘ (z)BAWIENIA „BUBLII” zawierajacej same BUBLE!

Do tej proy żałując kasy (z)BAWIENIA Kościoły nie są ENERGOOSZCZĘDNE, NIE MAJĄ TEŻ ZIELONEGO POJĘCIA o serwowanej Polakom ELEKTRONICE stąd tez BUNT LUDZI mających DOŚĆ (z)BAWIENIA NA SIŁĘ!

Jedyne CUDA(ki) tańsze od LED-ów to:

ŚWIATŁO DUCHA ŚWIĘTEGO'

ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA;

ŻAR BOŻEJ MIŁOŚCI i wszelkie inne (w)MAWIANE od ponad 2000 lat ŚWIATŁA i ŚWIATŁOŚCI z ŻARAMI, po których , ZIMNO, GŁODNO i CIEMNO jak u murzyna w doopie!

Wystarczy, równie (w)MÓWIONE, złożenie rąk, wzniesienie oczu do (w)MAWIANEGO NIEBA i to na KULanach, a wszystko ŚWIECI i GRZEJE JAK KURIA JEGO MAĆ – za DARMO!

Gdzie się człowiek nie ruszy, to CZARNY BETON DRZE GĘBY JAK OPĘTANY!

Wystarczy sobie uzmysłowić jak wygląda NAU(cz)KA w Kościele LUDU BOŻEGO:

żaden AXCELENCJA, żaden księŻULEK nycz nikomu NIE TŁUMACZY ino wyjdzie na AMBONĘ i przez mirofon DRZE GĘBĘ jak OPĘTANY przekszykując LUDZI, a LUDZIE robią się CZERWONI ZE WSTYDU, że NIE UMIEJĄ!

Tak wygląda NAU(cz)KA (z)BAWIENIA – co może wytłumaczyć AMINENENCJA lub ksieŻULO czy ZAKONNICA skoro sami nycz NIE UMIĄ w BOSKIEJ MONDROCI i (w)MAWIANEJ „STOLICY MONDROŚCI” PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA KROCZĄCEGO DROGĄ (z)BAWIENIA jak KURIA JEGO MAĆ!

Zamiast rozpaczać jak WSZYSCY WALCZĄ Z KOŚCIOŁEM zobacz jak KOŚCIÓŁ WALCZY ZE WSZYSTKIM(i) KROCZĄC (w)MAWIANĄ DROGĄ (z)BAWIENIA jak KURIA JEGO MAĆ!!! ha ha ha...

Tak, niestety, DZIAŁA (w)MAWIANE (z)BAWIENIE.

Różne WIZJE INTERNAUTÓW OJCZYZNY (z)BAWIENIA od 2005 roku, czyli władzy PiS, znajuduja się w „DZIENNIKU ZWIĄZKU...” z dn. 13.X.2015 r.;

AFERY PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA KROCZĄCEGO DROGĄ (z)BAWIENIA zawiera „DZIENNIK ZWIĄZKU...” z dn. 14.X.2015 r.

HIPOTEZĘ SMOLEŃSKĄ i pełną HISTORIĘ ZWIĄZKU zawiera „DZIENNIK ZWIĄZKU...” z dn. 31.X.2015 r.

Czy już wiesz NA CO CI PiS DA?

No widzisz – PiS DA ino na KRZYŻ!

Lektura uzupełniająca: w GOOGLE należy wpisać:

1) Ksiądz molestował dzieci w czasie przygotowania

2) Ksiądz molestował dzieci w czasie przygotowania do pierwszej komunii

3) ksiądz zgwałcił;

4) ksiądz zabił;

5) ksiądz pobił;

6) ksiądz pedofil

7) ksiądz okradł...

8) kochanka księdza;

9) afery kościoła katolickiego;

10) ksiądz powiesił się w kościele;

11) poród na plebani; (rok 2012);

12) śmierć kleryka w kaliszu; (rok 2013);

13) śmierć kleryka w krakowie... (rok 2015);

14) zgwałcona zakonnica raport watykanu;

15) zgwałcona zakonnica

Teraz AMINENCJE, ksieŻULE, Zakonnice z Katechetami będą się ino Modlić w PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA GŁOSZĄCEGO (z)BAWIENIE: „BOŻE POMÓZ”, a wykiwanym partiom politycznym pozostaje tylko wezwanie (z)BAWIENIA: „BORze ratuj”!!!

Obecnie na widok AXCELENCJI i księŻULI Kapelanów wszyscy parlamentarzyści będą witać Ich nisko: tradycyjnym „SZCZĘŚĆ BORze”!, a ksieŻULKI odpowiedzą z uśmiechem (z)BAWIENIA: „BUK ZAPŁAĆ” - i bądź tu mądry o co w tym wszystkim biega?

- O nycz innego jak ino o (z)BAWIENIE! I robienie wszystkim Wody Święconej z mózgu Ha ha ha....

Do tej pory nikt z rządu nie był w stanie ZNIEŚĆ FUNDUSZU KOŚCIELNEGO, a AXCELENCJE z ksieŻULAMI rozochocone WSZECHMOGĄCYM (z)BAWIENIEM jak nie EKSKOMUNIKUJĄ RZĄDU, to WYZYWAJĄ, że DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJE!!!, a rząd z pozostałymi ludźmi JESZCZE HOJNIE ICH WYNAGRADZA FUNDUSZEM KOŚCIELNYM!

Jak widać Kościół HOJNOŚCI SOBIE NIE ŻAŁUJE! ha ha ha...

Czy identycznymi epitetami (z)BAWIENIA będą okreslani PiS – LAMIŚCI, czy też od razu zostaną ŚW.(irniętymi) głosząc (w)MAWIANE (z)BAWIENIE?

Marzy się też ksieŻULOM ponowna INKWIZYCJA, a właściwie to już TRWAJĄCA w stosunku do RZĄDU R.P., a teraz tylko rozciągająca się na MUZUŁMANÓW – EMIGRANTÓW i resztę nieWIERNEGO SPOŁECZEŃSTWA, co w efekcie doprowadzi do PiS - LAMIZACJI!

Od początku trwania inkwizycji, w którą zamieszanych było kilkudziesięciu OJCÓW ŚW.(irnietych), żaden NIE BYŁ MIŁOSIERNY i to DLA NIKOGO!!!

Niech się nikt nie łudzi, ze AMINENCJE ODPUSZCZĄ... ha ha ha...

 

Znany z mediów Ojciec KLIMUSZKO Czesław KLIMUSZKO z pozostałą Hierarchią (z)BAWIENIA nie widzi w swoich APOKALIPTYCZNIE SCHIZOFRENICZNYCH wizjach rzeczywistego obrazu NAJŚWIĘTSZEJ OJCZYZNY, do której idą już ponad 2000 lat i dojść nie mogą!

Jednego nie przewidzieli, że LUDZIE Ich ROZPRACUJĄ - „TERAZ ALBO NIGDY”!

Po dojściu do władzy PiS-u wykorzystywanego jako SŁUPY MAFIJNE NA DRODZE (z)BAWIENIA

CZARNI ZAPANUJĄ NAD WSZYSTKIM, a znane powiedzonko: „JAK BÓG DA” zmieni się na: „JAK PiS DA” i to będzie CUD!

Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

Rozwiń
Gość
Gość (5 listopada 2015 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jedną noc jakoś można się przemęczyć , a czy wzrośnie ruch turystyczny od tego ...? Tylko władza korzeni robotniczo -chłopskich tak może kalkulować , ale bez obrazy . Dynamika ruchu turystycznego w najmniejszym stopniu zależy od "jednej nocy zakwaterowania"...!
Rozwiń
Gość
Gość (5 listopada 2015 o 11:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sukienkowi mają salony to niech ugoszczą
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!