sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Pierwsza Bialska Giełda Birofili

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 kwietnia 2002, 15:43

Grzegorz Korneluk ze swoimi zbiorami, podstawkami i etykietami piwa koszernego i klasztornego
Grzegorz Korneluk ze swoimi zbiorami, podstawkami i etykietami piwa koszernego i klasztornego

Młody bialczanin Grzegorz Korneluk oraz Tomasz Wróblewski Klubu Kolekcjonera z Miejskiego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej przygotowali na sobotę nietypową imprezę - I Bialską Giełdę Birofili

Birofile, czyli miłośnicy i kolekcjonerzy pamiątek piwnych wymieniają zbiory, handlują nimi i piją piwo. Zbierają butelki, kufle, szklanki, podstawki, etykiety, kapsle, podstawki, otwieracze. Grzegorz Korneluk poznał birofili za pośrednictwem Internetu.
- W 1998 roku zacząłem zbierać podstawki, mam ich już kilka tysięcy. W każdej grupie są "białe kruki”, które kosztują co najmniej kilkaset złotych. O giełdach birofili dowiedziałem się od Marka Brandysa z Tych, który organizuje jedną z największych w Polsce giełd w swym mieście. Byłem tam w ubiegłym roku. W styczniu uczestniczyłem w giełdzie birofili w Warszawie - mówi Grzegorz Korneluk
Podkreśla, że głównie interesują go podstawki i etykietki, szczególnie z piw koszernych, których już się właściwie w Polsce nie produkuje (niedawno napisał o tym w specjalistycznym czasopiśmie). Próbował ratować pamiątki po zlikwidowanych już małych browarach w okolicach Białej Podlaskiej. Jako pracownik hurtowni budowlanej "Trapez” pozyskał wsparcie organizacyjne swoje firmy. - W Białej Podlaskiej może być centrum birofili. Mogą tu spotykać się kolekcjonerzy polscy z hobbystami zza wschodniej granicy - zauważa G. Korneluk.
Zaprosił zatem kolegów z Litwy i Białorusi. Spodziewa się hobbystów z Moskiewskiego Klubu Kolekcjonerów. Uzyskał już potwierdzenie od czterdziestu osób o przyjeździe do Białej Podlaskiej. W Internecie kilku kolekcjonerów od dawna wymienia poglądy o tej imprezie. I Bialska Giełda Birofili odbędzie się w sobotę w godz. 7-14 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Warszawskiej 11. Patronat nad imprezą objęły Browar Hetman Krasnystaw (piwo) oraz Browary Lubelskie Perła (gadżety).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!