piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Plusy i minusy trenerów z EuroBusa 2002

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 września 2002, 17:00

Spotkanie w Parczewie z trenerami EuroBusa podobało się tylko licealistom. Choć sala, jak widać, mia
Spotkanie w Parczewie z trenerami EuroBusa podobało się tylko licealistom. Choć sala, jak widać, mia

Studenci z uniwersytetów w Warszawie i Poznaniu uczestniczący w programie "EuroBus 2002” zorganizowanym przez Polską Radę Ruchu Europejskiego przyjechali do Parczewa na zaproszenie starostwa. Ich wiedza o UE wystarczająca dla licealistów, była zbyt mała dla niektórych samorządowców.

Trenerzy, jak siebie nazywają, spotkali się z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego, gdzie przeprowadzili prelekcję na temat początków Unii Europejskiej, celów i zadań państw członkowskich, wymiany młodzieżowej oraz Klubów Europejskich. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni tematyką spotkania, żywo uczestniczyli w dyskusji. Powstała nawet propozycja założenia koła dyskusyjnego.
Po spotkaniu z młodzieżą przyszedł czas na samorządowców, którzy niestety nie dopisali, frekwencja była wręcz minimalna, a sala konferencyjna Urzędu Miasta świeciła pustkami. Starosta również nie zjawił się na spotkaniu, czym byli zawiedzeni goście. Wiedza studentów okazała się nie wystarczająca dla uczestniczących w dyskusji. Jeden z nich uznał, iż przyjechali niezbyt przygotowani. Rozmowa nie toczyła się już w tak żywiołowym tempie. Zasób wiadomości trenerów, który był zadowalający dla licealistów okazał się za mały, jeśli chodzi o działaczy samorządowych. Na zaproszenie Powiatowej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury, w ramach Bibliotecznych Dni Unijnych spotkali się również bibliotekarze z powiatu parczewskiego. Seminarium szkoleniowe miało na celu przybliżenie działalności Ośrodka Informacji Europejskiej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Z prelekcją "Województwo Lubelskie a Unia Europejska” wystąpił dr Maciej Zięba, dyrektor Biura Integracji Europejskiej. Zaprezentowano wystawę objazdową "Unia Europejska”. Trzeba przyznać, iż nie wszyscy jeszcze wiemy co będzie dalej z naszym członkostwem w Unii Europejskiej. Wszystko dzieje się i staje na naszych oczach. To my - obywatele będziemy decydować w referendum czy chcemy być jej członkami, czy też nie. I od tego jak zostaniemy poinformowani będzie zależał nasz głos. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!