środa, 26 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Plusy i minusy trenerów z EuroBusa 2002

Dodano: 11 września 2002, 17:00

Spotkanie w Parczewie z trenerami EuroBusa podobało się tylko licealistom. Choć sala, jak widać, mia
Spotkanie w Parczewie z trenerami EuroBusa podobało się tylko licealistom. Choć sala, jak widać, mia

Studenci z uniwersytetów w Warszawie i Poznaniu uczestniczący w programie "EuroBus 2002” zorganizowanym przez Polską Radę Ruchu Europejskiego przyjechali do Parczewa na zaproszenie starostwa. Ich wiedza o UE wystarczająca dla licealistów, była zbyt mała dla niektórych samorządowców.

Trenerzy, jak siebie nazywają, spotkali się z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego, gdzie przeprowadzili prelekcję na temat początków Unii Europejskiej, celów i zadań państw członkowskich, wymiany młodzieżowej oraz Klubów Europejskich. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni tematyką spotkania, żywo uczestniczyli w dyskusji. Powstała nawet propozycja założenia koła dyskusyjnego.
Po spotkaniu z młodzieżą przyszedł czas na samorządowców, którzy niestety nie dopisali, frekwencja była wręcz minimalna, a sala konferencyjna Urzędu Miasta świeciła pustkami. Starosta również nie zjawił się na spotkaniu, czym byli zawiedzeni goście. Wiedza studentów okazała się nie wystarczająca dla uczestniczących w dyskusji. Jeden z nich uznał, iż przyjechali niezbyt przygotowani. Rozmowa nie toczyła się już w tak żywiołowym tempie. Zasób wiadomości trenerów, który był zadowalający dla licealistów okazał się za mały, jeśli chodzi o działaczy samorządowych. Na zaproszenie Powiatowej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury, w ramach Bibliotecznych Dni Unijnych spotkali się również bibliotekarze z powiatu parczewskiego. Seminarium szkoleniowe miało na celu przybliżenie działalności Ośrodka Informacji Europejskiej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Z prelekcją "Województwo Lubelskie a Unia Europejska” wystąpił dr Maciej Zięba, dyrektor Biura Integracji Europejskiej. Zaprezentowano wystawę objazdową "Unia Europejska”. Trzeba przyznać, iż nie wszyscy jeszcze wiemy co będzie dalej z naszym członkostwem w Unii Europejskiej. Wszystko dzieje się i staje na naszych oczach. To my - obywatele będziemy decydować w referendum czy chcemy być jej członkami, czy też nie. I od tego jak zostaniemy poinformowani będzie zależał nasz głos. •
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24