poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Po Grand Prix Polski wyruszą z lasów

Dodano: 4 kwietnia 2002, 15:51
Autor: (mal)

Do 28 kwietnia zostało jeszcze trochę czasu, ale przygotowania do jednego z ważniejszych wydarzeń sportowych idą w Parczewie pełną parą.

- Tak prestiżowa impreza, zaliczana do Grand Prix Polski środkowo-wschodniej wymaga wielu działań. Zjadą tu sportowcy z całej Polski, a nawet zza granicy - informuje Zbigniew Smoliński reprezentujący jednego z organizatorów, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Drugim jest Urząd Miasta. Burmistrz patronuje dodatkowej konkurencji, główną będzie natomiast piętnastokilometrowy bieg rozpoczynający się w Lasach Parczewskich przy Grobach Partyzanckich a kończący na miejskim stadionie. Jego zwycięzca otrzyma tysiąc złotych. Pula nagród pieniężnych i rzeczowych jest istotną zachętą szczególnie dla biegaczy ze Wschodu. Oni zwykle przybiegają do mety pierwsi, ale nie są ujmowani w klasyfikacji prowadzonej zgodnie z przepisami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który czuwa nad całością.
Dodatkowo przez ulice grodu nad Piwonią zostanie wytyczona trasa dziecięco-młodzieżowego przedbiegu rozegranego tego samego dnia. Również niepełnosprawni będą mogli spróbować swoich sił. Zgłoszenia do biegów przyjmowane są telefonicznie, pod numerem telefonu 355 -12 -51 lub listownie na adres Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Aleja Jana Pawła II 1, Parczew.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24