niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Po pożarze w Białej Podlaskiej: Znicze, kondolencje i bezradność

Dodano: 31 grudnia 2011, 17:51
Autor: (pim)

Bialczanie zapalają znicze pod drewnianym budynkiem komunalnym przy ul. Nowej w Białej Podlaskiej (M
Bialczanie zapalają znicze pod drewnianym budynkiem komunalnym przy ul. Nowej w Białej Podlaskiej (M

Bialczanie zapalają znicze pod drewnianym budynkiem komunalnym przy ul. Nowej w Białej Podlaskiej, w którym spłonęło w piątek w nocy siedem osób.

Znicz upamiętniający sąsiadów zapaliła też Maria Grażyna Wasilewska. Ona sama ratowała się uciekając przez okno z płonącego budynku, aby razem z recepcjonistką sąsiedniego hotelu wzywać policję i straż.

Kobieta nie kryje rozgoryczenia. – Nie chciałam iść do hoteliku przy stadionie proponowanego mi teraz w Urzędzie Miasta. Zaoferowano mi mieszkanie przy ul. Żwirki i Wigury, ale nie mogłam go przyjąć ze względu na patologiczne środowisko. Już wiele razy prosiłam i błagałam urzędników, aby zrobiono porządek z pijaństwem w budynku przy ul. Nowej. Najbardziej mi żal dzieci. Można je było zabrać stamtąd nawet do domu dziecka! Teraz nerwy nie dają mi spokoju. Nikt nam nie proponował pomocy psychologicznej – narzeka kobieta uratowana z pożaru.

Wiele liczy na obiecaną jej rozmowę w poniedziałek z bialskim prezydentem. W piątek w nocy pani Maria stała przed spalonym budynkiem i czekała na spotkanie z zapowiedzianym jej przedstawicielem jednego z ministerstw. Nie przyjechał.

Tymczasem politycy składają wyrazy współczucia rodzinom i bliskim ofiar tragicznego pożaru w Białej Podlaskiej. Jako jeden z pierwszych wystąpił prezydent RP Bronisław Komorowski, który skierował list do prezydenta Białej Podlaskiej zaznaczając, iż łączy się w bólu z mieszkańcami miasta. Bronisław Komorowski zapewnił m.in. "pragnę przekazać serdeczne słowa solidarności, zapewnić o gotowości całej polskiej wspólnoty do niesienia wszelkiej niezbędnej pomocy.”
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24