Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

9 grudnia 2016 r.
10:59

"PO w gorącym uścisku z PiS". Czy w samorządzie kwestie ideologiczne mają znaczenie?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
8 17 A A
Bogusław Broniewicz były członek PO : W Białej Podlaskiej PO w gorącym uścisku z PiS od 2 lat kreuje lepszą zmianę, niszcząc samorząd (fot. Ewelina Burda)
Bogusław Broniewicz były członek PO : W Białej Podlaskiej PO w gorącym uścisku z PiS od 2 lat kreuje lepszą zmianę, niszcząc samorząd (fot. Ewelina Burda)

Krytyka rządzącej miastem koalicji PiS-PO. To w dużej mieście zdominowało spotkanie Platformy Obywatelskiej w Białej Podlaskiej, na którym obecny był m.in. poseł Cezary Grabarczyk.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydentem Białej Podlaskiej jest Dariusz Stefaniuk z PiS, a jednym z jego zastępców jest Michał Litwiniuk, przewodniczący bialskich struktur PO.

– Usłyszałem na spotkaniu ile złego, ile krzywdy wyrządza PiS w Polsce. Czy te narzekania brzmią wiarygodnie w mieście, w którym PO w gorącym uścisku z PiS od 2 lat kreuje lepszą zmianę, niszcząc samorząd? – dopytywał Bogusław Broniewicz, który w maju tego roku wystąpił z szeregów PO, m.in. ze względu na "lokalną koalicję z PiS". – W Białej Podlaskiej mają powstać Mieszkania Plus, na terenach które miasto już dawno przeznaczyło pod takie budownictwo. A teraz miejskie działki pójdą do spółki celowej która się tym zajmie, podczas gdy miasto mogłoby to zrobić w ramach własnych zadań – punktował Broniewicz. 

– Samorząd powinien być obywatelski, a nie partyjny. Jeżeli widzę że w naszym mieście realizowany jest program PiS, a do tego przyłącza się PO, to ja się z tym nie godzę. Mamy czystki kadrowe. Jak ktoś nie zgadza się z PiS, to traci pracę. Urzędnicy nie mogą mówić tego co chcą – mówił z kolei Jan Jakubiec, emerytowany dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, w przeszłości związany z SLD.

Tymczasem, Michał Litwiniuk tłumaczy że to nie formalna koalicja, tylko współpraca. – Aby zrealizować obietnice składane mieszkańcom w kampanii wyborczej, przystąpiliśmy do współpracy. Nie zobowiązaliśmy się do żadnych gorących uścisków, a jedynie to realizacji postulatów programowych, które oba ugrupowania prezentowały w kampanii wyborczej – podkreśla zastępca prezydenta.

Jego zdaniem w samorządzie kwestie ideologiczne nie mają w znaczenia. – Poza tym te punkty programowe w formie uchwał są podejmowane przez radę miasta, gdzie są członkowie różnych partii. Zgodę na taką współpracę wyraził też zarząd regionu PO – zauważa Litwiniuk i wymienia co udaje się realizować: – To na przykład budżet obywatelski, Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Udało nam się obniżyć podatek od środków transportowych, a od dwóch lat inne podatki i opłaty lokalne nie są podwyższane. Na lotnisku przygotowujemy podstrefę ekonomiczną.

Ale inaczej widzi to Edward Tomaszuk, bialski przedsiębiorca, właściciel firmy Edwood. – Kiedyś mieliśmy przez 16 lat prezydenta niezależnego i przez pierwsze lata istnienia samorządu Biała miała świetne wyniki, ściągała środki z Unii Europejskiej. Dzisiaj Biała rządzona jest przez PiS, dołącza do tego PO, tylko po co? Aby mieć własnego prezydenta w mieście – krytykował Tomaszuk. Jego zdaniem miasto nie rozwija się.

– Dzisiaj na ścianie wschodniej najwięcej środków ściągają Suwałki czy Rzeszów, a także Lublin. A Biała Podlaska to biała plama na mapie Polski. A jesteśmy przecież na szlaku na wschód, a mamy tu pustynię – dodaje przedsiębiorca i pyta: – Ile zakładów powstało przez ostatnie 2 lata? Trzeba brać przykład z Międzyrzeca Podlaskiego, który się rozwija – zaznacza Tomaszuk.

Z kolei, poseł Stanisław Żmijan (PO) nie zgadza się do końca z zarzutem o "białej plamie". – Biała Podlaska ma obwodnicę wybudowaną ze środków państwa, trasa kolejowa do Terespola została zmodernizowana, dworce. Tych środków na infrastrukturę wpłynęło tutaj sporo-stwierdza.

Na spotkanie PO w Białej Podlaskiej przyszło kilkadziesiąt osób, głównie działaczy i sympatyków.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
13 grudnia / 12 grudnia 2016 o 20:32
Siuśmajtek nie jestem, od wielu lat mieszkam w Białej i obserwuję co się tu dzieje. Znam dokonania Czapskiego. Generalnie wyremontowano magistrat, wybudowano ulice, ulice w technologii uproszczonej, plac Wolności, ul. Pólnocną???? To po stronie plusów. Co po stronie minusów? Bialskie zakłady padły, czy można im było pomóc? Rozbudowano sieć marketów nawet w środku miasta. Przede wszystkim miasto potężnie się zadłużyło i dziś jest to kotwica u nogi Stefaniuka. O tym nie mówi nikt z krytykantów. Jeżeli kroś to wie niech pokaże jaki pomysł na rozwój miasta miał Czapski i jego poplecznicy. Jeszcze jeden minus Czapskiego to konserwowanie układu z czerwonymi. Może wam to nie przeszkadza, ale mnie tak! Poprzednik pisze nie popieram ŻADNEJ PARTII, super ale to zwykłe bujanie w chmurach. Zapewne wybierzesz 23 radnych bezpartyjnych.
Siuśmajtek nie jestem, od wielu lat mieszkam w Białej i obserwuję co się tu dzieje. Znam dokonania Czapskiego. Generalnie wyremontowano magistrat, wybudowano ulice, ulice w technologii uproszczonej, plac Wolności, ul. Pólnocną???? To po stronie plusów. Co po stronie minusów? Bialskie zakłady padły, czy można im było pomóc? Rozbudowano sieć marketów nawet w środku miasta. Przede wszystkim miasto potężnie się zadłużyło i dziś jest to kotwica u nogi Stefaniuka. O tym nie mówi nikt z krytykantów. Jeżeli kroś to wie niech pokaże jaki pomysł na r... rozwiń
Avatar
do 13 grudnia / 12 grudnia 2016 o 10:26
Mnie nie śmiech ogarnia , ale żal takich ślepych , nie widzących , czy i jak miasto zmieniło się w ostatnim 20-leciu, ale może jesteś siusiomajtek i nie pamiętasz, Jeżeli tak to są dokumenty i filmy do obejrzenia !!!jak się mają kolesie stefana , każdy widzi , chociaż niczego dla naszego miasta nie zrobili. Dołożyli jedną podstrefę - podstrefę kolejnej Biedronki na Sidorskiej. Trzeba pytać zastępcę prezydenta który sprzedał PO za stołek , czy popiera powrót dyktatury , czy się temu sprzeciwia , brawo że ktoś wreszcie odważył się zadać to pytanie !!!!! Wiem że PO w Białej to nie zastępca prezydenta , który choćby z diabłem , ale dla stołka. są to ludzie którzy popełnili błąd - ale popełniać błędy to rzecz ludzka , natomiast tkwić w błędzie to głupota !!!!! Nie popieram ŻADNEJ PARTII !!!!!!!!!!
Mnie nie śmiech ogarnia , ale żal takich ślepych , nie widzących , czy i jak miasto zmieniło się w ostatnim 20-leciu, ale może jesteś siusiomajtek i nie pamiętasz, Jeżeli tak to są dokumenty i filmy do obejrzenia !!!jak się mają kolesie stefana , każdy widzi , chociaż niczego dla naszego miasta nie zrobili. Dołożyli jedną podstrefę - podstrefę kolejnej Biedronki na Sidorskiej. Trzeba pytać zastępcę prezydenta który sprzedał PO za stołek , czy popiera powrót dyktatury , czy się temu sprzeciwia , brawo że ktoś wreszcie odważył się zadać to py... rozwiń
Avatar
13 grudnia / 12 grudnia 2016 o 08:18
Pusty śmiech ogarnia jak się słyszy, że miasto przez 16 lat miało prezydenta niezależnego i się rozwijało. To przecież w tych latach straciliśmy cały przemysł plus PKS. Zbudowaliśmy za to dużo marketów wykańczając sklepikarzy. Kto potrafi wymienić dziedziny w których nasze miasto sie rozwijało. W mieście panował marazm ale kolesie mieli sie dobrze, dziś płaczą za utraconym korytem Godlewski, Jakubiec i ska. Można nie lubić tego Stefaniuka, ale...przez te dwa lata nie zadłużył dalej miasta - to po pierwsze. Po drugie, do powołania podstrefy jest niezwykle blisko, a to może przynieść nowe miejsca pracy. Poprzednik dużo mówił, ale nie zrobił nic. Po trzecie wybudowano i wyremontowano kilka ulic w tym Armii Krajowej z porządnym rondem. Lada moment powstanie boisko ze sztuczną trawą / w kraszewskim już jest/ o które piłkarze zabiegali przez lata. Jest szansa na piękny stadion. Powstał budżet obywatelski. Mógłbym wymieniać dłużej. Jak można totalnie krytykować? Jak można dla własnych korzyści robić ludziom mętlik w głowie? Jak może członek SLD pytać zastepcę prezydenta z PO, czy będzie protestował 13 grudnia? Panie Żmijan niech pan nie poklepuje goscia po plecach, tylko zareaguje jak Polak który w 81 roku był dorosły i twierdzi, że jast prawicowy. A może współpracować choćby z diabłem byleby pokonać PiS, mysli pan, że to dobra droga.
Pusty śmiech ogarnia jak się słyszy, że miasto przez 16 lat miało prezydenta niezależnego i się rozwijało. To przecież w tych latach straciliśmy cały przemysł plus PKS. Zbudowaliśmy za to dużo marketów wykańczając sklepikarzy. Kto potrafi wymienić dziedziny w których nasze miasto sie rozwijało. W mieście panował marazm ale kolesie mieli sie dobrze, dziś płaczą za utraconym korytem Godlewski, Jakubiec i ska. Można nie lubić tego Stefaniuka, ale...przez te dwa lata nie zadłużył dalej miasta - to po pierwsze. Po drugie, do powołania podstrefy j... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 08:12
To ciekawe nazwisko sie powtarza ! Czyżby przemysław to familiant ? Bo jego działanie takie samo jak i tego z Białej ! Mimo, że podobno jest w PSL-u ale działania elegancko totalnie przeciw ! To o co chodzi ?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 18:50
PO-winni wspólnie z PIS pogonić buraków, nierobów i kanciarzy zielonych z marszałkowskiego.
Avatar
wyborca / 11 grudnia 2016 o 08:38
Panie pośle Żmijan - jest p. ojcem chrzestnym miłości PO i PiS w Białej - robicie to razem z senatorem B.- i z Białej możesz się pan pakować - głosów pan tu w Białej nie zobaczy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 22:08
Byłem w ZOMO byłem w ORMO teraz jestem za platformą. Pułkownik Mazguła jest żywym przykładem, a jeszcze niedawno platformersi do takiego sojuszu obłudnie się nie przyznawali. A w Białej dla stołków kochają się z PiS-em.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 20:22
Władze miasta to dno. Urzędnicy zastraszeni, mobingowani. Boją się odezwać żeby nie stracić pracy. Tak nie było za rządów poprzedników. I nie myślę tu tylko o byłym prezydencie A. Czapskim ale i o poprzednikach. Dariuszu Stefaniuk najlepiej zrobisz jak podasz się do dymisji. To będzie najlepsza rzecz jaką zrobisz dla Miasta.
Avatar
Marcin / 10 grudnia 2016 o 19:16
Może za swa lata będzie koniec tego Litwinuka i Stefaniuk oraz spółki....
Avatar
Janek / 10 grudnia 2016 o 12:45
Ktoś Tego Litwiniuka wypromował ,ktoś go wybrał na przewodniczącego ,co byliście ślepi nie wiedzieliście kto to taki.To chłopak ,który zrobi wszystko dla kariery .
Avatar
13 grudnia / 12 grudnia 2016 o 20:32
Siuśmajtek nie jestem, od wielu lat mieszkam w Białej i obserwuję co się tu dzieje. Znam dokonania Czapskiego. Generalnie wyremontowano magistrat, wybudowano ulice, ulice w technologii uproszczonej, plac Wolności, ul. Pólnocną???? To po stronie plusów. Co po stronie minusów? Bialskie zakłady padły, czy można im było pomóc? Rozbudowano sieć marketów nawet w środku miasta. Przede wszystkim miasto potężnie się zadłużyło i dziś jest to kotwica u nogi Stefaniuka. O tym nie mówi nikt z krytykantów. Jeżeli kroś to wie niech pokaże jaki pomysł na rozwój miasta miał Czapski i jego poplecznicy. Jeszcze jeden minus Czapskiego to konserwowanie układu z czerwonymi. Może wam to nie przeszkadza, ale mnie tak! Poprzednik pisze nie popieram ŻADNEJ PARTII, super ale to zwykłe bujanie w chmurach. Zapewne wybierzesz 23 radnych bezpartyjnych.
Siuśmajtek nie jestem, od wielu lat mieszkam w Białej i obserwuję co się tu dzieje. Znam dokonania Czapskiego. Generalnie wyremontowano magistrat, wybudowano ulice, ulice w technologii uproszczonej, plac Wolności, ul. Pólnocną???? To po stronie plusów. Co po stronie minusów? Bialskie zakłady padły, czy można im było pomóc? Rozbudowano sieć marketów nawet w środku miasta. Przede wszystkim miasto potężnie się zadłużyło i dziś jest to kotwica u nogi Stefaniuka. O tym nie mówi nikt z krytykantów. Jeżeli kroś to wie niech pokaże jaki pomysł na r... rozwiń
Avatar
do 13 grudnia / 12 grudnia 2016 o 10:26
Mnie nie śmiech ogarnia , ale żal takich ślepych , nie widzących , czy i jak miasto zmieniło się w ostatnim 20-leciu, ale może jesteś siusiomajtek i nie pamiętasz, Jeżeli tak to są dokumenty i filmy do obejrzenia !!!jak się mają kolesie stefana , każdy widzi , chociaż niczego dla naszego miasta nie zrobili. Dołożyli jedną podstrefę - podstrefę kolejnej Biedronki na Sidorskiej. Trzeba pytać zastępcę prezydenta który sprzedał PO za stołek , czy popiera powrót dyktatury , czy się temu sprzeciwia , brawo że ktoś wreszcie odważył się zadać to pytanie !!!!! Wiem że PO w Białej to nie zastępca prezydenta , który choćby z diabłem , ale dla stołka. są to ludzie którzy popełnili błąd - ale popełniać błędy to rzecz ludzka , natomiast tkwić w błędzie to głupota !!!!! Nie popieram ŻADNEJ PARTII !!!!!!!!!!
Mnie nie śmiech ogarnia , ale żal takich ślepych , nie widzących , czy i jak miasto zmieniło się w ostatnim 20-leciu, ale może jesteś siusiomajtek i nie pamiętasz, Jeżeli tak to są dokumenty i filmy do obejrzenia !!!jak się mają kolesie stefana , każdy widzi , chociaż niczego dla naszego miasta nie zrobili. Dołożyli jedną podstrefę - podstrefę kolejnej Biedronki na Sidorskiej. Trzeba pytać zastępcę prezydenta który sprzedał PO za stołek , czy popiera powrót dyktatury , czy się temu sprzeciwia , brawo że ktoś wreszcie odważył się zadać to py... rozwiń
Avatar
13 grudnia / 12 grudnia 2016 o 08:18
Pusty śmiech ogarnia jak się słyszy, że miasto przez 16 lat miało prezydenta niezależnego i się rozwijało. To przecież w tych latach straciliśmy cały przemysł plus PKS. Zbudowaliśmy za to dużo marketów wykańczając sklepikarzy. Kto potrafi wymienić dziedziny w których nasze miasto sie rozwijało. W mieście panował marazm ale kolesie mieli sie dobrze, dziś płaczą za utraconym korytem Godlewski, Jakubiec i ska. Można nie lubić tego Stefaniuka, ale...przez te dwa lata nie zadłużył dalej miasta - to po pierwsze. Po drugie, do powołania podstrefy jest niezwykle blisko, a to może przynieść nowe miejsca pracy. Poprzednik dużo mówił, ale nie zrobił nic. Po trzecie wybudowano i wyremontowano kilka ulic w tym Armii Krajowej z porządnym rondem. Lada moment powstanie boisko ze sztuczną trawą / w kraszewskim już jest/ o które piłkarze zabiegali przez lata. Jest szansa na piękny stadion. Powstał budżet obywatelski. Mógłbym wymieniać dłużej. Jak można totalnie krytykować? Jak można dla własnych korzyści robić ludziom mętlik w głowie? Jak może członek SLD pytać zastepcę prezydenta z PO, czy będzie protestował 13 grudnia? Panie Żmijan niech pan nie poklepuje goscia po plecach, tylko zareaguje jak Polak który w 81 roku był dorosły i twierdzi, że jast prawicowy. A może współpracować choćby z diabłem byleby pokonać PiS, mysli pan, że to dobra droga.
Pusty śmiech ogarnia jak się słyszy, że miasto przez 16 lat miało prezydenta niezależnego i się rozwijało. To przecież w tych latach straciliśmy cały przemysł plus PKS. Zbudowaliśmy za to dużo marketów wykańczając sklepikarzy. Kto potrafi wymienić dziedziny w których nasze miasto sie rozwijało. W mieście panował marazm ale kolesie mieli sie dobrze, dziś płaczą za utraconym korytem Godlewski, Jakubiec i ska. Można nie lubić tego Stefaniuka, ale...przez te dwa lata nie zadłużył dalej miasta - to po pierwsze. Po drugie, do powołania podstrefy j... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 08:12
To ciekawe nazwisko sie powtarza ! Czyżby przemysław to familiant ? Bo jego działanie takie samo jak i tego z Białej ! Mimo, że podobno jest w PSL-u ale działania elegancko totalnie przeciw ! To o co chodzi ?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 18:50
PO-winni wspólnie z PIS pogonić buraków, nierobów i kanciarzy zielonych z marszałkowskiego.
Avatar
wyborca / 11 grudnia 2016 o 08:38
Panie pośle Żmijan - jest p. ojcem chrzestnym miłości PO i PiS w Białej - robicie to razem z senatorem B.- i z Białej możesz się pan pakować - głosów pan tu w Białej nie zobaczy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 22:08
Byłem w ZOMO byłem w ORMO teraz jestem za platformą. Pułkownik Mazguła jest żywym przykładem, a jeszcze niedawno platformersi do takiego sojuszu obłudnie się nie przyznawali. A w Białej dla stołków kochają się z PiS-em.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 20:22
Władze miasta to dno. Urzędnicy zastraszeni, mobingowani. Boją się odezwać żeby nie stracić pracy. Tak nie było za rządów poprzedników. I nie myślę tu tylko o byłym prezydencie A. Czapskim ale i o poprzednikach. Dariuszu Stefaniuk najlepiej zrobisz jak podasz się do dymisji. To będzie najlepsza rzecz jaką zrobisz dla Miasta.
Avatar
Marcin / 10 grudnia 2016 o 19:16
Może za swa lata będzie koniec tego Litwinuka i Stefaniuk oraz spółki....
Avatar
Janek / 10 grudnia 2016 o 12:45
Ktoś Tego Litwiniuka wypromował ,ktoś go wybrał na przewodniczącego ,co byliście ślepi nie wiedzieliście kto to taki.To chłopak ,który zrobi wszystko dla kariery .
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona]
galeria
film

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona] 20 0

Trasą ekspresową z Lublina do Garwolina pojedziemy najprawdopobniej za rok – zapowiada Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń
23 czerwca 2018, 19:00

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń 0 0

W weekend (23 i 24 czerwca) Park Miejski zostanie zarezerwowany dla Manufaktury Smaków i jej gości Manufaktura Smaków to jedna z największych tego typu imprez w regionie, rokrocznie przyciągająca do Opola kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju.

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos 1 0

MUNDIAL 2018 Brazylia rzutem na taśmę pokonała w Sankt Petersburgu Kostarykę i objęła prowadzenie w grupie E. Gole dla Canarinhos strzelali Philippe Coutinho i Neymar

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej 1 1

Mieszkańcy dzielnicy fabrycznej Kraśnika mają wątpliwości co do legalności wycinki drzew w lasku przy ul. Szpitalnej. Ich zdaniem to najgorszy czas na tego typu prace. Drzewa są zielone i trwa okres lęgowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko odbyło się zgodne z prawem.

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów 1 0

ROZMOWA Z Damianem Pankiem, byłym trenerem Orląt Spomlek Radzyń Podlaski

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 6 4

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 14

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

Przyroda w powiększeniu
galeria

Przyroda w powiększeniu 0

Janów Lubelski. Małe miasteczko w województwie lubelskim. Największy atut? Bez wątpienia przyroda!

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców 0

Zdrowie społeczeństwa to jeden z czynników, które warunkują jego rozwój, zaś skuteczna profilaktyka i promocja zdrowia pozwalają znacznie obniżyć ogólne koszty przeznaczone na leczenie. Samorząd Województwa Lubelskiego, w ramach swoich zadań, tworzy strategie oraz wytyczne wspierające wdrażanie profilaktyki zdrowotnej.

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki
galeria

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki 0 2

Powiat świdnicki najczęściej bywa kojarzony z produkcją śmigłowców i motocykli – słynnych „wuesek”, które przez dekady powstawały w PZL – Świdnik. Sama stolica powiatu (miasto Świdnik) narodziła się jako osiedle robotnicze wokół fabryki w I połowie XX w. Skojarzenie z przemysłem lotniczym jest więc właściwe... ale tylko częściowo, bo powiat ma więcej atutów i zachęca inwestorów do ich wykorzystania w biznesie.