sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Pod biało-czerwoną szachownicą

Dodano: 2 września 2001, 17:48

Bialscy lotnicy zorganizowali kolonie dla dzieci powodzian z gminy Wilków
Komenda Lotniska nr 3 w Białej Podlaskiej jako jedyna w Polsce przyjęła na zamkniętym terenie wojskowego lotniska dzieci powodzian. Gdy wracały do domów towarzyszyła im ciężarówka
z darami wartości ponad 50 tysięcy złotych. Przekazały je na apel lotników bialskie firmy.

Dwutygodniowy pobyt dzieci z gminy Wilków zorganizowano z inicjatywy komendanta lotniska mjr dypl. Grzegorza Lisowskiego. W przedsięwzięcie zaangażowała się kadra jednostki, pracownicy cywilni, a nawet żony i córki oficerów.

Wojsko zapewniło dach nad głową i wyżywienie oraz opiekę pedagogiczną i psychologiczną. Dwutygodniowe kolonie 15 dzieci w koszarach wsparło finansowo i materialnie wiele miejscowych firm i osób prywatnych.

- Z kilkudziesięciu sponsorów, do których zwróciliśmy się o pomoc, żaden nie odmówił. Każdy dawał, ile mógł. Firma ''Biasov'' ofiarowała meble wartości 27 tysięcy złotych, materiały budowlane przekazały ''Klek'', ''Budimex'' i ''Merkury''. Pan Ryszard Śmieszko ofiarował 2 tysiące złotych, zaś bialscy straganiarze odzież za 4 tysiące. Przy takiej ofiarności można odzyskać wiarę w ludzi i ich bezinteresowność - mówi mjr Ryszard Olik, oficer prasowy komendy lotniska, zajmujący się koordynacją działań na rzecz powodzian goszczących w Białej Podlaskiej.

Nie sposób wyliczyć wszystkich ludzi dobrej woli. Dodajmy jednak, że znalazła się wśród nich dyrekcja występującego akurat w Białej cyrku ''Korona'', fundując wszystkim kolonistom darmowe bilety. Firma ''Vikking'' przewiozła własnym transportem dary do Wilkowa, ''Markus'' użyczyła autokaru.

Wśród finansujących kolonie nie zabrakło parafii wojskowej bialskiego garnizonu i funkcjonariuszy Urzędu Celnego. Lotnicy zafundowali atrakcje związane ze stacjonującymi tam śmigłowcami. Były kolacje, dyskoteki i ogniska w lotniskowym ''Acapulco'', wyjazdy do Lublina, Białowieży, Janowa Podlaskiego i Serpelic.

Warsztaty plastyczne, komputerowe, zajęcia survivalu. Wszystko dzięki inicjatywie lotników i wsparciu ludzi dobrej woli.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24