niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Podróbki z Chin dla potrzebujących

Dodano: 21 grudnia 2017, 17:06
Autor: Ewelina Burda

Wczoraj celnicy przekazali zarekwirowane kurtki pracownikom MOPS. Teraz trafią one do potrzebujących <br />
Wczoraj celnicy przekazali zarekwirowane kurtki pracownikom MOPS. Teraz trafią one do potrzebujących
(fot. Ewelina Burda)

W kontenerze z Chin celnicy znaleźli podróbki markowej odzieży. Teraz kurki trafią do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej

A chodzi o ponad 880 kurtek zimowych, dla dzieci i dorosłych. – W lipcu 2016 roku podczas rewizji celnej w Małaszewiczach, okazało się, że w kontenerze z Chin znajduje się podrobiona odzież oznaczona zastrzeżonym znakiem towarowym. Właściciel znaku to potwierdził – mówi Andrzej Halicki, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

– Sąd orzekł przepadek towaru na rzecz Skarbu Państwa. Ale w związku z tym, że towar ma dużą wartość użytkową, po usunięciu podrobionych znaków towarowych, zdecydowaliśmy, żeby przekazać go potrzebującym – dodaje Halicki.

Rynkowa wartość kurtek to prawie 27 tys. zł. Trafią one do korzystających z pomocy w bialskim MOPS. – To dla nas ogromne wsparcie. Szczególnie w zimowym okresie, bo mamy bardzo dużo podań o pomoc przy zakupie ciepłej odzieży. Będziemy ją mogli przekazać tym najbardziej potrzebującym. A lista jest naprawdę długa – podkreśla Ewa Borkowska, dyrektor MOPS. - Cieszy nas, że odzież jest naprawdę dobrej jakości i możemy ją dać całym rodzinom, bo są to kurtki i dla dzieci, i dorosłych.

Dzięki temu MOPS będzie mógł przeznaczyć zaoszczędzone w ten sposób pieniądze na zakup węgla czy żywności dla biedniejszych. Kutki od wczoraj są wydawane mieszkańcom. – Dzisiaj może te potrzeby mają inny wymiar, bo pomoc rządowa 500+ w Białej Podlaskiej sięga 35 mln zł. Ale są jeszcze osoby starsze czy samotne i nie stać ich na taki zakup – zwraca uwagę prezydent Dariusz Stefaniuk.

W 2015 roku celnicy przekazali MOPS blisko 100 kurtek zimowych i 120 damskich chustek, które również zatrzymano na granicy jako podróbki. – Jeżeli nie ma zgody właściciela znaku towarowego na przekazanie, to podróbki muszą być zniszczone – przyznaje zastępca dyrektora IAS w Lublinie.

Osoby potrzebujące jeszcze mogą zgłaszać do MOPS swoje zapotrzebowania na zimowe kurtki.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
dosyc tego
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 grudnia 2017 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Spoko, jak Stefaniuk wprowadzi Chińczyków do podstrefy PSSE na lotnisku, to podróbek będzie jeszcze więcej i na miejscu.....
Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2017 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żenujący tytuł artykułu, żenujący... wstyd dziennikarzu.
Rozwiń
dosyc tego
dosyc tego (22 grudnia 2017 o 13:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Celnicy to najwięksi lenie spośród pracowników budżetówki.
 za taką jałmużnę jaką pracownicy pracują, kiedyś w latach 2 tys. ich wynagrodzenia były zamrożone, póżniej przez 8 lat panowania tuska też, a teraz część pracownikow budżetówki dostaje ok. 20 - 100 zł  zł podwyżki a pozostali nie, tak jest w służbei zdrowia,  to mają uczciwie pracować, mają rację, za pieprzenie się i rozmnażanie chołota dostaje więcej jak oni za pracę. BRAWO BUDŻETÓWa,  ZA TAKĄ JALMUŻNĘ JAKĄ DOSTAJECIE "ODWALAJCIE"  SWOJĄ PRACĘ
Rozwiń
Gość
Gość (21 grudnia 2017 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Celnicy to najwięksi lenie spośród pracowników budżetówki.
Rozwiń
Gość
Gość (21 grudnia 2017 o 20:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie było niczego z 2014?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!