czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Pojadą bawić niemieckie dzieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 maja 2003, 15:56

Chociaż w większości krajów górna granica wieku kandydatów na opiekowanie się dziećmi ustalona jest na 27 lat, bialska młodzież nie czeka z podjęciem decyzji o wyjeździe aż tak długo. Większość bez żalu przerywa studia, aby tylko jak najszybciej stąd wyjechać.

Decydujących się na roczny wyjazd za granicę przyznają, że pomysłem tym zarazili się od znajomych, którzy już tam są, lub niedawno wrócili. To właśnie relacje koleżanki przyczyniły się do tego, że Agnieszka Kania i Kasia Myrcha, studentki bialskiej PWSZ, prawdopodobnie już w lipcu wyjadą do Niemiec. - Nie obawiam się tego wyjazdu, wręcz przeciwnie, nie mogę się już doczekać. Wprawdzie rozpoczęłam studia, ale otwarcie przyznaję, że jeśli tylko byłaby taka możliwość, to nie zamierzam tu wracać - twierdzi Kasia Myrcha.
Agnieszka jest jej koleżanką z roku. W przeciwieństwie do przyjaciółki odczuwa strach przed wyjazdem. - Nie jestem osobą przebojową, nie wiem czy odnajdę się w nowej sytuacji. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że to dla mnie szansa. Odwagi dodaje mi też perspektywa wyjazdu z koleżanką - mówi Agnieszka Kania
Bardziej konkretne plany wiąże z wyjazdem do Anglii Gosia Wawryszewicz, która w tym roku kończy trzyletnie studia. - Do Anglii wyjeżdżam głównie, aby dobrze poznać język. Moim głównym celem jest wyjazd do USA, i to będzie mój następny krok po powrocie tutaj - wyjaśnia Gosia Wawryszewicz. Dodaje, że jej plany w pełni popierają rodzice, którzy widzą w tych wyjazdach szansę dla córki.
Lokalny przedstawiciel firmy Study Travel, która organizuje wyjazdy, Ireneusz Klimiuk mówi: - Dziewczyny są już po złożeniu stosownych aplikacji, a w większości także po rozmowach z przyszłymi pracodawcami. Teraz czekają już tylko na wyjazd. W ten sposób od stycznia wysłaliśmy około dwudziestu osób z terenu naszego miasta.
Zapewnia także, że rodziny, do których trafiają młodzi ludzie są gruntownie sprawdzane, i nie zdarzyło mu się jeszcze, by wysłana osoba była niezadowolona z pobytu.
Izabela Okseniuk, która była na takim wyjeździe w Niemczech podkreśla: - Warto chociażby dla samego języka. Ale na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że pobyt za granicą ułatwił mi też znalezienie pracy w kraju.•


;
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!