piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Ponad pół setki tenisistów

Dodano: 8 lutego 2002, 15:06
Autor: (otr)

W tłusty czwartek młodzież w kodeńskiej gminie miast opychać się pączkami stanęła w szranki VI Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego, zorganizowanego przez miejscowe Centrum Kultury Sportu i Turystyki.

Jak nas poinformowała jego dyrektor Agnieszka Nowacka, w walkach na pingpongowych stołach wzięło udział ponad 50 tenisistek i tenisistów, podzielonych na osiem kategorii wiekowych. Puchary jak zwykle ufundował wójt Ryszard Zań. Osobiście przypatrywał się tenisowym zmaganiom i wręczył nagrody zwycięzcom.
W kategorii najmłodszej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Ewelina Falkiewicz z Kodnia. Drugie i trzecie zajęły Marlena Piesiak i Agnieszka Żakowska, obie z Kopytowa. Wśród dziewcząt klas od czwartej do szóstej najlepszą tenisistką okazała się Elżbieta Rudczyk z Kopytowa przed Anna Sawicką z tej samej miejscowości i kodnianką Magdą Siemieniuk. Laur zwycięstwa w grupie gimnazjalistek zdobyła Ilona Falkiewicz z Kodnia, wyprzedzają Sylwię Goławską z Zabłocia i Katarzynę Chomiuk z gminnej osady. Wśród pań powyżej lat 16 zwyciężyła Teresa Filipek z Kodnia. Drugie miejsce zajęła Anna Dylik z tej samej miejscowości, trzecie Izabela Artyszuk z Białej Podlaskiej.
Takie same kategorie wiekowe obowiązywały wśród tenisistów. W pierwszej puchary zdobyli: Łukasz Mackiewicz i Krzysztof Piskorz (obaj z Kodnia) oraz Michał Sawczuk z Zabłocia. W drugiej grupie Tomasz Wołosiuk i Piotr Sawicki (Kopytów) oraz Emil Sobol z Kątów. Najlepsi gimnazjaliści to: Mariusz Prokopiuk (Kostomłoty), Andrzej Kozioł (Leniuszki), Paweł Sokołowski (Kostomłoty). Natomiast w najstarszej kategorii wiekowej niepokonanym okazał się Marian Wardzyński z Dobromyśla, wyprzedzając Ryszarda Marczuka z Kodnia i Tomasza Kozioła z Zabłocia. - Zdobywcy trzech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni pucharami. Dużą pomoc w przeprowadzeniu turnieju otrzymaliśmy od nauczycieli Anny Krawczyk, Wiesława Romanowicza i Marka Samociuka- podkreśla Agnieszka Nowacka.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24