czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Poseł Abramowicz krytykuje prezydenta

Dodano: 6 kwietnia 2009, 19:35

Poseł PiS: Prezydent jest spóźniony w staraniach o odzyskanie całego byłego lotniska wojskowego. Prezydent: Szukałem najlepszych rozwiązań gwarantujących rozpoczęcie inwestycji.

- Żal budynków. Niszczeją w szybkim tempie. Zupełnie pusty jest gmach byłego sztabu, jedyny w Białej Podlaskiej budynek mający siedem pięter. Już od jesieni nikt nie organizuje tam przyjęć weselnych. W dawnym internacie wojskowym też nic się nie dzieje. Tylko kilka szkół jazdy znalazło tu swoją tymczasową siedzibę - narzeka jeden z mężczyzn pracujących na terenie ogromnego lotniska.

Dlatego poseł Adam Abramowicz krytykuje bialskiego prezydenta i działania jego urzędników w sprawie lotniska. Niedawno poseł dowiedział się od Tadeusza Jarmuziewicza, sekretarza stanu Ministerstwa Infrastruktury, że władze Białej Podlaskiej zaniechały włączenia się w odpowiednim czasie do konsultacji społecznych dotyczących przejęcia całego lotniska.

- Samorząd Białej Podlaskiej nie wyraził stanowiska, o które dopominało się Ministerstwo Infrastruktury. Pewnie prezydent chętnie by się pozbył całego lotniska. Szkoda, że bialski urząd nie robi tego, do czego jest zobowiązany - mówi Abramowicz i przypomina, że wcześniej lotnisko straciło status przejścia granicznego.

- Na jesieni miałem powody, aby podczas konsultacji nie występować o całe lotnisko. Obawiałem się, że wtedy będzie konieczność wykorzystania go tylko na cele lotnicze. A my chcemy część tych terenów przeznaczyć na działalność pozalotniczą. Wstępnie planujemy zorganizować tam m.in. składy - tłumaczy Andrzej Czapski. -Podobnie radzili mu partnerzy ze spółki Cargo Hub Warszawa Biała.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!