środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Poseł Abramowicz krytykuje prezydenta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 kwietnia 2009, 19:35

Poseł PiS: Prezydent jest spóźniony w staraniach o odzyskanie całego byłego lotniska wojskowego. Prezydent: Szukałem najlepszych rozwiązań gwarantujących rozpoczęcie inwestycji.

- Żal budynków. Niszczeją w szybkim tempie. Zupełnie pusty jest gmach byłego sztabu, jedyny w Białej Podlaskiej budynek mający siedem pięter. Już od jesieni nikt nie organizuje tam przyjęć weselnych. W dawnym internacie wojskowym też nic się nie dzieje. Tylko kilka szkół jazdy znalazło tu swoją tymczasową siedzibę - narzeka jeden z mężczyzn pracujących na terenie ogromnego lotniska.

Dlatego poseł Adam Abramowicz krytykuje bialskiego prezydenta i działania jego urzędników w sprawie lotniska. Niedawno poseł dowiedział się od Tadeusza Jarmuziewicza, sekretarza stanu Ministerstwa Infrastruktury, że władze Białej Podlaskiej zaniechały włączenia się w odpowiednim czasie do konsultacji społecznych dotyczących przejęcia całego lotniska.

- Samorząd Białej Podlaskiej nie wyraził stanowiska, o które dopominało się Ministerstwo Infrastruktury. Pewnie prezydent chętnie by się pozbył całego lotniska. Szkoda, że bialski urząd nie robi tego, do czego jest zobowiązany - mówi Abramowicz i przypomina, że wcześniej lotnisko straciło status przejścia granicznego.

- Na jesieni miałem powody, aby podczas konsultacji nie występować o całe lotnisko. Obawiałem się, że wtedy będzie konieczność wykorzystania go tylko na cele lotnicze. A my chcemy część tych terenów przeznaczyć na działalność pozalotniczą. Wstępnie planujemy zorganizować tam m.in. składy - tłumaczy Andrzej Czapski. -Podobnie radzili mu partnerzy ze spółki Cargo Hub Warszawa Biała.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!