środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Pośredniak odmówił finansowania

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 sierpnia 2002, 15:02
Autor: Beata Malczuk

Nie ma pracy i prawa do zasiłku. Przedsiębiorca zgodził się go zatrudnić, pod warunkiem, że ukończy kurs prawa jazdy dwóch kategorii. Ale powiatowy urząd pracy sfinansował tylko jedno szkolenie.

Nasz rozmówca w marcu złożył w powiatowym urzędzie pracy w Białej Podlaskiej podanie z prośbą o sfinansowanie kursów na prawo jazdy. Dołączył oświadczenie przyszłego pracodawcy potwierdzające zamiar zatrudnienia. „Pośredniak” skierował go na kurs. – Ukończyłem go i odmówiono mi dalszego szkolenia, mimo że ubiegałem się o dwie kategorie. Zostałem teraz na lodzie. Prawo jazdy kategorii C, na ciężarówki, nie wystarczy do kierowania tirami. Konieczne są jeszcze uprawnienia do naczep – mówi 46-letni Stefan Rogowski. – To ciągnie się od marca. Wakacje się kończą, a to najlepszy okres na znalezienie pracy w tym fachu.
Urząd pracy decyzję odmowy uzasadnia nie przystąpieniem pracodawcy do umowy pomiędzy pracodawcą, starostą i jednostką szkolącą. – Mimo wielokrotnych zapewnień nie pojawił się, aby podpisać dokument. Otrzymaliśmy zwrot przesyłki poleconej skierowanej do przedsiębiorcy. To wskazuje, że pracodawca odstąpił od zamiaru zatrudnienia – wyjaśnia Edward Tymoszyński, kierownik PUP w Białej Podlaskiej. Twierdzi, że umowa była gotowa już 9 kwietnia, czyli dzień wcześniej, kiedy bezrobotnemu wydano skierowanie na kurs.
Umowa trójstronna jest jednym z warunków decyzji o dofinansowaniu szkolenia. PUP powołuje się na Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 9 lutego 2000 roku. Kierownik PUP zapewnił nas, że w najbliższych dniach Stefan Rogowski otrzyma odpowiedź na swoją skargę. Zarzut utrudniania przez urząd zdobycia kwalifikacji umożliwiających podjęcie pracy nie ma według E. Tymoszyńskiego podstaw. – Nie zostaje mi nic innego, jak zwrócenie się do wojewody, a potem do NSA – zapowiada bezrobotny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!