piątek, 22 września 2017 r.

Biała Podlaska

Pośredniak odmówił finansowania

Dodano: 6 sierpnia 2002, 15:02
Autor: Beata Malczuk

Nie ma pracy i prawa do zasiłku. Przedsiębiorca zgodził się go zatrudnić, pod warunkiem, że ukończy kurs prawa jazdy dwóch kategorii. Ale powiatowy urząd pracy sfinansował tylko jedno szkolenie.

Nasz rozmówca w marcu złożył w powiatowym urzędzie pracy w Białej Podlaskiej podanie z prośbą o sfinansowanie kursów na prawo jazdy. Dołączył oświadczenie przyszłego pracodawcy potwierdzające zamiar zatrudnienia. „Pośredniak” skierował go na kurs. – Ukończyłem go i odmówiono mi dalszego szkolenia, mimo że ubiegałem się o dwie kategorie. Zostałem teraz na lodzie. Prawo jazdy kategorii C, na ciężarówki, nie wystarczy do kierowania tirami. Konieczne są jeszcze uprawnienia do naczep – mówi 46-letni Stefan Rogowski. – To ciągnie się od marca. Wakacje się kończą, a to najlepszy okres na znalezienie pracy w tym fachu.
Urząd pracy decyzję odmowy uzasadnia nie przystąpieniem pracodawcy do umowy pomiędzy pracodawcą, starostą i jednostką szkolącą. – Mimo wielokrotnych zapewnień nie pojawił się, aby podpisać dokument. Otrzymaliśmy zwrot przesyłki poleconej skierowanej do przedsiębiorcy. To wskazuje, że pracodawca odstąpił od zamiaru zatrudnienia – wyjaśnia Edward Tymoszyński, kierownik PUP w Białej Podlaskiej. Twierdzi, że umowa była gotowa już 9 kwietnia, czyli dzień wcześniej, kiedy bezrobotnemu wydano skierowanie na kurs.
Umowa trójstronna jest jednym z warunków decyzji o dofinansowaniu szkolenia. PUP powołuje się na Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 9 lutego 2000 roku. Kierownik PUP zapewnił nas, że w najbliższych dniach Stefan Rogowski otrzyma odpowiedź na swoją skargę. Zarzut utrudniania przez urząd zdobycia kwalifikacji umożliwiających podjęcie pracy nie ma według E. Tymoszyńskiego podstaw. – Nie zostaje mi nic innego, jak zwrócenie się do wojewody, a potem do NSA – zapowiada bezrobotny.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!