niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Pośredniaki zostały znowu zablokowane

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 listopada 2001, 14:18

ZUS znów blokuje konta powiatowych urzędów pracy. Dla łukowskiego pośredniaka to już trzecia blokada w tym roku. Urząd nie ma pieniędzy na składki za bezrobotnych i na swoje funkcjonowanie.

Kierownicy urzędów chcą zmiany prawa, które obowiązki opłacania składek za bezrobotnych przesunie na skarb państwa.
Ustawa o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym obowiązki płacenia składek za bezrobotnych bez prawa do zasiłku nakłada na powiatowe urzędy pracy. Pośredniaki pieniądze dostają ze skarbu państwa za pośrednictwem wojewody. – Urzędy coraz częściej nie mają pieniędzy, fundusze kończą się najczęściej w połowie roku, wtedy wojewoda uruchamia rezerwę, a ona kończy się już jesienią – poinformowano nas w bialskim PUP.
Na opłacenie składek za 7200 osób bez prawa do zasiłku od sierpnia brakuje już 491 tysięcy zł; naliczane przez ZUS karne odsetki i opłaty manipulacyjne od tej kwoty to już kolejne 32 tys. na liście długów PUP wobec ZUS.
Urząd ma zablokowany dostęp do środków na prąd, gaz, telefony, papier, wywóz śmieci. – To dla nas kolejne długi i rosnące odsetki. Jak odetną nam w końcu prąd, skomputeryzowany urząd przestanie pracować – ostrzega Jerzy Kuśmierczak, kierownik PUP w Łukowie.
Kierownicy urzędów pra-
cy z Lubelszczyzny domagają się zmiany w ustawie: – W tej sytuacji płatnikiem powinien być wojewoda, a nie my – mówi J. Kuśmierczak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!