piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Postawili szlaban na osiedlu. "Karetka nie mogła podjechać"

Autor: Ewelina Burda

Mieszkańcy skarżą się, że nie mają teraz gdzie zaparkować swoich samochodów
Mieszkańcy skarżą się, że nie mają teraz gdzie zaparkować swoich samochodów (fot. EB)

Mieszkańcy bloku przy ulicy Janowskiej 74 A skarżą się na szlaban przy parkingu. Ich zdaniem Zakład Gospodarki Lokalowej zamknął go bezprawnie

Chodzi o ok. 10-arową działkę, która należy do ZGL, a do tej pory służyła Wspólnocie Mieszkaniowej 74A za bezpłatny parking. Z kolei blokiem administruje Biuro Obsługi Nieruchomości Zalewscy.

– Po analizie sytuacji ekonomicznej spółki okazało się, że przy ulicy Janowskiej 74 A mamy działkę, którą utrzymujemy, a korzystają z niej mieszkańcy Wspólnoty Janowska 74A . Chodzi o koszty utrzymania m.in. zieleni, a także podatki – mówi Bernadeta Puczka, prezes ZGL.

Dlatego spółka zaproponowała wspólnocie dzierżawę działki, a następnie wynajem miejsc parkingowych.

– Dostaliśmy informację od administratora, że 38 osób ze wspólnoty jest zainteresowanych wynajęciem miejsc parkingowych. Opłata to 50 zł miesięcznie. Podjęliśmy więc decyzję o postawieniu szlabanu. Ale administrator do 21 sierpnia nie przekazał nam danych potencjalnych dzierżawców miejsc parkingowych. I w momencie, gdy szlaban powstał, pojawił się problem, bo okazało się, że część mieszkańców nadal chce mieć miejsca parkingowe za darmo – przyznaje Puczka. – Tymczasem wynajem miejsc parkingowych nie jest nową praktyką – dodaje. – Wynajmujemy od innej wspólnoty miejsca parkingowe na ulicy Terebelskiej, aby mieszkańcy administrowanej przez nas wspólnoty mogli parkować swoje auta – tłumaczy pani prezes.

Jej zdaniem we wspólnocie da się zauważyć wewnętrzny konflikt, bo ostatecznie część mieszkańców wynajęła miejsca parkingowe.

Szlaban został zamknięty 4 września, a kilka tygodni temu zarząd wspólnoty złożył pozew do sądu o rozstrzygnięcie własności działki, na której jest parking.

– Szlaban został zamknięty bezprawnie. Od 2 lat prowadzimy rozmowy z ZGL, który stwierdził, że to ich parking. Proponowaliśmy różne rozwiązania. Na przykład, że będziemy ponosić koszty związane z utrzymaniem parkingu – podkreśla pani Katarzyna.

Mieszkańcy skarżą się też, że znaleźli się teraz w patowej sytuacji, bo nie mają gdzie parkować swoich samochodów. – Ostatnio karetka nie mogła podjechać pod klatkę do kobiety, która zasłabła, bo dojazd jest utrudniony – relacjonują.

– Dojazd jest możliwy drogą pożarową od strony garaży. Mamy nagrania z monitoringu, że w ten sposób podjeżdżają też mieszkańcy, a także dostawcy i kurierzy. Wszystko to tylko kwestia dobrej woli – zaznacza z kolei szefowa ZGL. W jej ocenie działania spółki nie powinny rodzić u mieszkańców poczucia krzywdy, bo dostęp do parkingu jest możliwy.

Bernadeta Puczka zapowiada, że parking będzie wyremontowany. – Zamierzamy go powiększyć, poprawić jego nawierzchnię, bo w naszym mieście mamy problem z miejscami parkingowymi. A tam mamy nie tylko blok wspólnoty Janowska 74 A, ale z drugiej strony ulicy są jeszcze bloki Budomexu, z tym samym problemem dotyczącym parkowania – pani prezes.

uciskany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

uciskany
uciskany (25 października 2017 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
mieszkam przy ul.Popiełuszki 34 i tutaj też ZNK postawił szlaban przy wjeździe pod mój blok. Od ponad 50 lat były  tu sklepy i nikt nie robił problemów z miejscami parkingowymi aż tu teraz grodzą co swoje. Zastanawia mnie dlaczego wszyscy tak na potęgę grodzą i zastawiają się by utrudniać życie innym. Po wojnie odkąd Hitler nas terroryzował i robił getta już minęło 70 lat a sentymenty do stawiania płotów i szlabanów odgradzających osiedla wracają.Aut coraz więcej parkują na ulicach bo osiedla zagrodzone szlabanami.
 Bo mamy kapitalizm i każdy chce zarobić. Czy tak trudno tego nie zauważyć?
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2017 o 18:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
50 zl za zapewnienie miejsca parkingowe? biore od razu Pani Prezes - mieszkaniec os. podmiejska
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2017 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mieszkam przy ul.Popiełuszki 34 i tutaj też ZNK postawił szlaban przy wjeździe pod mój blok. Od ponad 50 lat były tu sklepy i nikt nie robił problemów z miejscami parkingowymi aż tu teraz grodzą co swoje. Zastanawia mnie dlaczego wszyscy tak na potęgę grodzą i zastawiają się by utrudniać życie innym. Po wojnie odkąd Hitler nas terroryzował i robił getta już minęło 70 lat a sentymenty do stawiania płotów i szlabanów odgradzających osiedla wracają.Aut coraz więcej parkują na ulicach bo osiedla zagrodzone szlabanami.
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2017 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kobieta zasłabła bo dojazd jest utrudniony
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2017 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
na samochód ich stac a 50 zł na pakowanie nie mają. Dziady jedne.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!