środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Potrzeba 10 tysięcy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2002, 15:09

W koncercie na rzecz pomocy braciom Dziołakom wystąpi m.in. (widoczny na zdjęciu) kwartet smyczkowy
W koncercie na rzecz pomocy braciom Dziołakom wystąpi m.in. (widoczny na zdjęciu) kwartet smyczkowy

Mieszkańcami regionu wstrząsnęła lipcowa tragedia trzech braci z Zakalinek k. Konstantynowa, kiedy w wypadku na Węgrzech zginęli ich rodzice i niezwykle utalentowana siostra Monika. W piątek odbędzie się w bialskiej PSM koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup instrumentów dla braci Dziołaków.

Choć ciężko ranni zostali uratowani. Po rekonwalescencji powrócili do Państwowej Szkoły Muzycznej w Białej Podlaskiej, gdzie uczą się w trzeciej klasie. 14-letni akordeonista Karol, 12-letni skrzypek Wojtek i 11-letni klarnecista Jacek dwukrotnie występowali w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych.
Jacek zwyciężył również w tegorocznym V Przeglądzie Instrumentów Dętych w Warszawie oraz najlepiej wypadł spośród uczniów bialskiej PSM w przeglądzie dęciaków zdobywając drugą nagrodę w kategorii klarnetu.
W przyszłości bracia pragną zostać muzykami. Dyrektor PSM Waldemar Robak i nauczyciele tej szkoły postanowili pomóc skazanym na brak rodzicielskiego ciepła. 4 października o 19 odbędzie się koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup instrumentów dla utalentowanych braci. Wystąpią: kwartet smyczkowy "Melodia” ze Lwowa: Oresta Kohut - skrzypce, Marian Andruchiw - skrzypce, Aleksander Petraszek - altówka i Roman Fesiuk - wiolonczela oraz Alina Maria Mleczko - saksofon, Romuald Gołębiowski - klarnet, Robert Morawski - fortepian i Maciej Miłaszewicz - wiolonczela.
W trakcie koncertu odbędzie się aukcja obrazów, które podarowali podlascy artyści: Ewa Borowska-Kurpeta, Janusz Maksymiuk, Mieczysław Skolimowski, Marek Jędrych, Robert Łuczka, Adam Korszun, Jarosław Struk, Roman Pieńkowski, Edward Mikołajczuk, Mirosław Gromada, Elżbieta i Jacek Centkowscy.
- Cena wywoławcza obrazów od 15 do 150 złotych. Sprzedajemy także bilety na koncert po 50 złotych. Liczymy na większe datki i wsparcie, aby uzbierać około 10 tysięcy na instrumenty dla chłopców. Zamierzamy kupić akordeon i klarnet. Będziemy się starali pomagać chłopcom w kształceniu muzycznym. - mówi Waldemar Robak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!