poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Powiat bialski liczy na transgraniczne pieniądze na drogi

Dodano: 28 czerwca 2017, 07:57
Autor: (eb)

fot. starostwo powiatowe
fot. starostwo powiatowe

Powiat bialski stara się o transgraniczne środki na przebudowę drogi do przejścia granicznego Sławatycze – Domaczewo.

Chodzi o 4,4-kilometrowy odcinek drogi powiatowej od strony Tucznej do Sławatycz. Bialskie starostwo o środki aplikuje razem z białoruskim partnerem - przedsiębiorstwem Robót Drogowych Briestobldostroj z Brześcia. Wschodni sąsiedzi chcą po swojej stronie przebudować ponad 5 kilometrów drogi Malorita-Miedno-Znamienka, prowadzącej do  przejścia granicznego. Na razie koncepcja projektu przeszła do kolejnego etapu naboru wniosków.

- Powiat bialski pracuje obecnie nad przygotowaniem pełnego wniosku aplikacyjnego. Decyzja odnośnie projektów nagrodzonych grantami ma zapaść w grudniu - zaznacza Wioletta Bielecka rzecznik prasowy starosty.

Inwestycja ma ułatwić komunikację społeczności polskiej i białoruskiej z powiatu bialskiego i rejonu brzeskiego oraz  przyczynić się do zwiększenia komfortu podróży, a także skrócić  czas przejazdu służb ratunkowych i pozostałych pojazdów.

- Poprawi się stan techniczny dróg, zwiększy ich nośność  i szerokość -dodaje pani rzecznik.   Poza tym, w ramach projektu powiat zakupi sprzęt  do zimowego i letniego utrzymania dróg. Inwestycja szacowana jest na ponad 2,5 mln euro, z czego 90 proc. ma być dofinansowana ze środków zewnętrznych.

W tym roku powiat bialski realizuje dwie duże inwestycje drogowe w gminie Międzyrzec Podlaski i Drelów. W sumie zmodernizowanych zostanie łącznie ok. 12 kilometrów dróg powiatowych przy ponad 2 mln zł dofinansowania ze środków unijnych.

Czytaj więcej o: drogi powiat bialski
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!