niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Powiat bialski mocno dofinansowany z UE

Dodano: 15 listopada 2017, 14:07
Autor: eb

Dom Pomocy Społecznej w Kozuli będzie zmodernizowany/ fot. starostwo bialskie
Dom Pomocy Społecznej w Kozuli będzie zmodernizowany/ fot. starostwo bialskie

Powiat bialski ma powody do zadowolenia. Aż trzy projekty na infrastrukturę społeczną uzyskały unijne dofinansowania. W sumie chodzi o ponad 4 mln zł.

Pierwszy z nich dotyczy adaptacji budynku po szkole podstawowej w Maniach (gm. Międzyrzec Podlaski) na potrzeby placówki opiekuńczo-wychowawczej z mieszkaniami chronionymi. 

- Projekt zdobył największą liczbę punktów w rankingu złożonych wniosków w całym województwie lubelskim - mówi starosta bialski Mariusz Filipiuk. 

Inwestycja będzie odpowiedzią na wytyczne ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Od 2021 roku liczba wychowanków w placówce opiekuńczo wychowawczej nie może być wyższa niż 14.

- Obecna taka placówka w Komarnie nie spełnia tych warunków. Dodatkowo planujemy utworzenie dwóch  mieszkań chronionych przeznaczonych dla sześciu  pełnoletnich wychowanków opuszczających instytucjonalną i rodzinną pieczę zastępczą - zaznacza Filipiuk. 

Oprócz modernizacji, placówka zostanie kompleksowo wyposażona w meble i niezbędne sprzęty a teren zagospodarowany. Projekt szacowany na 2,8 mln zł uzyskał 2 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rozbudowa domu w Żabcach

Kolejny pomysł starostwa to rozbudowa domu rodzinnego w Żabcach (gm. Międzyrzec Podlaski).

- Chodzi o rozbudowę budynku mieszkalnego, remont budynku edukacyjno – rekreacyjno-sportowego, a także zagospodarowanie przyległego terenu- precyzuje starosta. Wybudowana będzie altana rekreacyjna, wykonane ogrodzenie i zainstalowane kolektory słoneczne. W tym wypadku wszystko pochłonie ponad 1 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 827 tys. zł. 

Dom Pomocy Społecznej

Modernizacji doczeka się też Dom Pomocy Społecznej w Kozuli (gm. Biała Podlaska). - Inwestycja zakłada remont łazienek i pokoi mieszkalnych z dostosowaniem ich do potrzeb osób niepełnosprawnych, wymianę centrali sygnalizacji pożarowej - zapowiada Filipiuk.

Pomieszczenia  po fizyko  i hydroterapii zostaną zaaranżowane na pokoje mieszkalne dla pensjonariuszy oraz osób ich odwiedzających. To projekt za 1,5 mln zł z dofinansowaniem 1,3 mln zł.  - Szeroki zakres planowanych inwestycji to odpowiedź na istniejące potrzeby placówek wsparcia społecznego na terenie powiatu bialskiego- podkreśla starosta bialski.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska Unia Europejska
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 listopada 2017 o 15:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyj dom rodzinny zostanie rozbudowany?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!