poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Poza budżetem

Dodano: 7 grudnia 2001, 16:16
Autor: Beata Malczuk

Lubelski Ośrodek Samopomocy wspiera informacją funkcjonujące w województwie organizacje pozarządowe.

- Uświadamiamy ich liderom, jakim wymogom podlegają i jakie mają możliwości. Prawne i finansowe aspekty pracy stowarzyszeń, fundacji oraz organizacji są zawiłe i wymagają gruntownej wiedzy, ale dają pewność siebie i przygotowują do stawiania czoła biurokratycznym przeciwnościom. Działacze z małych środowisk powinni też wiedzieć jak najwięcej o dostosowywaniu polskiego prawa do unijnego - wyjaśnia Ewa Paszkiewicz, wiceprezes LOS.
Jego praca u podstaw ma służyć budzeniu świadomości i aktywizowaniu społeczeństwa. Dzięki niej ludzie związani przez profesję lub pozazawodowo z pracą na rzecz lokalnego środowiska będą ukierunkowani na rozwój.
- Realizowany przez nas program Partnerzy Lokalni zakłada powstanie sieci jednostek powiatowych. Do tej pory powołaliśmy ich piętnaście. Następne powstaną w m.in. w Radzyniu Podlaskim, Parczewie i Łukowie - zapowiada wiceprezes.
Informuje, że Partner Lokalny to grupa osób, najlepiej członków jakiejś organizacji, dysponujących lokalem. Zadaniem jednostki jest prowadzenie poradnictwa, inicjowanie szkoleń we współpracy z LOS oraz szeroko rozumiane integrowanie lokalnych pozabudżetowych podmiotów.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!