środa, 24 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Pozbawieni dostępu do kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2003, 16:57
Autor: Beata Malczuk

Kończą lekcje i nie mają co ze sobą zrobić. Do domu daleko. Autobus odjeżdża za godzinę lub dwie. Ile kartek można zapełnić rysunkami. To nudne. Uczniom ze Szkoły Podstawowej w Kodniu przydałby się telewizor i odtwarzacz video, aby mogli nadrobić zaległości filmowe, bo do prawdziwego kina za daleko.

Nasz apel na razie pozostaje bez odzewu. Firmy są zasypywane prośbami o pieniądze.
- Finansujemy już tyle szkół. Nie musi mi pani tłumaczyć, co i jak. Znam ten region. Potrzeby są ogromne. Zastanowimy się - obiecuje Zdzisław Androsiuk, z Agrostop w Małaszewiczach.
Podobnie mówią szefów innych firm. Jak to wytłumaczyć dzieciom, które nie rozumieją, dlaczego w szkolnej świetlicy nie ma telewizora. Dwa nie najlepsze już zestawy rtv w klasach, to wszystko czym placówka dysponuje. Programy edukacyjne, film i teatr, to mogłoby wzbogacać uczniów. - Gorąco prosimy wszystkich, którzy mogliby nas wspomóc przy zakupie potrzebnego sprzętu o wpłaty na konto komitetu rodzicielskiego - apeluje Katarzyna Ojer, pracownica świetlicy. Wyjaśnia, że dzieci z małych miejscowości są pozbawione możliwości obcowania z kulturą narodową. Trzeba zrobić wszystko, aby zrekompensować im te braki. Tyle się przecież mówi o równych szansach mieszkańców miast i wsi.
Samorząd ponosi duże wydatki na remont szkoły. Planowana jest rozbudowa sali gimnastycznej. Na dodatkowe zakupy nie wystarcza pieniędzy. W okresie ferii tylko miejscowe dzieci uczęszczają do szkoły na zimowisko. Pozostałe, około 100, przebywają w rodzinnych miejscowościach.

Apel o pomoc

Ofiarodawcy proszeni są o wpłacanie pieniędzy na konto: 80371050-677-27-016-11 BS Kodeń z dopiskiem: rtv świetlica
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!