środa, 24 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Pozwólcie Kursować Samodzielnie!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 sierpnia 2006, 19:01

Związkowcy z PKS z Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego i Puław nie chcą, żeby wojewoda wrzucił ich do jednego worka o nazwie PKS Lublin. Dają mu tydzień na wycofanie się ze swoich pomysłów i grożą protestem

Chodzi o plany Urzędu Wojewódzkiego zmierzające do konsolidacji wszystkich PKS w naszym regionie podległych wojewodzie. Jeszcze w tym roku ma być w województwie jeden PKS Lublin. Konsolidacja jest pomyślana jako lekarstwo na fatalną kondycję finansową większości z tych przewoźników.
Nie podoba się to związkowcom. Żądają zaprzestania łączenia przedsiębiorstw wbrew woli ich załóg. W razie niespełnienia żądań w ciągu siedmiu dni ostrzegają, że zaostrzą formę protestu. - Obawiamy się przede wszystkim redukcji dużej części etatów. Konsolidacja zakłada redukcję kursów, a to oznacza zmniejszenie liczby kierowców - mówi Grzegorz Kawęcki z PPKS w Międzyrzecu Podlaskim. - Jesteśmy przedsiębiorstwami, które mają inny pomysł na funkcjonowanie niż konsolidacja. Wiemy, że od 1 lipca 2007 roku będzie nas obligowała ustawa o komercjalizacji, ale chcemy ją zrobić po swojemu.
Cztery przedsiębiorstwa, to czołówka trzynastu podlegających wojewodzie przedsiębiorstw. Dyrektorzy obawiają się, że po procesie konsolidacji to się zmieni. - Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, żeby gorsze i mniejsze przedsiębiorstwo przejmowało większe i lepsze. A właśnie tak jest w przypadku PKS z Lublina i Białej Podlaskiej - komentuje Franciszek Araźny, dyrektor PPKS w Białej Podlaskiej. - Bialskie PPKS ma stabilną sytuację od wielu lat. Tylko w tym roku nasze przedsiębiorstwo zainwestowało już ponad milion złotych.
Do niedawna nowe przedsiębiorstwo miało się nazywać PKS Wschód. Teraz plany się zmieniły. Wszystkie oddziały PKS mają jeździć pod lubelskim szyldem. - Koncepcja łączenia jest na etapie finalnym - tłumaczy Piotr Kowalczyk, dyrektor Gabinetu Wojewody. - Siedziba nowej firmy będzie w Lublinie, bo to ułatwi rozliczanie się ze skarbówką.
Według związkowców z czterech sceptycznie nastawionych do konsolidacji przedsiębiorstw ich oddziały są na plusie. Urząd Wojewódzki mówi co innego. - Jedyny PPKS bez strat to Biała Podlaska. A w Międzyrzecu i Radzyniu sytuacja jest zła. Wiemy, że wśród pracowników są rozsiewane nieprawdziwe informacje o zwolnieniach w trakcie konsolidacji, ale to nieprawda.
- Na razie nie powiem jak będzie wyglądało zaostrzenie naszego protestu - dodaje Kawęcki. - Mogę tylko zapewnić, że będziemy widoczni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!