piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Pozwólcie Kursować Samodzielnie!

Dodano: 17 sierpnia 2006, 19:01

Związkowcy z PKS z Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego i Puław nie chcą, żeby wojewoda wrzucił ich do jednego worka o nazwie PKS Lublin. Dają mu tydzień na wycofanie się ze swoich pomysłów i grożą protestem

Chodzi o plany Urzędu Wojewódzkiego zmierzające do konsolidacji wszystkich PKS w naszym regionie podległych wojewodzie. Jeszcze w tym roku ma być w województwie jeden PKS Lublin. Konsolidacja jest pomyślana jako lekarstwo na fatalną kondycję finansową większości z tych przewoźników.
Nie podoba się to związkowcom. Żądają zaprzestania łączenia przedsiębiorstw wbrew woli ich załóg. W razie niespełnienia żądań w ciągu siedmiu dni ostrzegają, że zaostrzą formę protestu. - Obawiamy się przede wszystkim redukcji dużej części etatów. Konsolidacja zakłada redukcję kursów, a to oznacza zmniejszenie liczby kierowców - mówi Grzegorz Kawęcki z PPKS w Międzyrzecu Podlaskim. - Jesteśmy przedsiębiorstwami, które mają inny pomysł na funkcjonowanie niż konsolidacja. Wiemy, że od 1 lipca 2007 roku będzie nas obligowała ustawa o komercjalizacji, ale chcemy ją zrobić po swojemu.
Cztery przedsiębiorstwa, to czołówka trzynastu podlegających wojewodzie przedsiębiorstw. Dyrektorzy obawiają się, że po procesie konsolidacji to się zmieni. - Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, żeby gorsze i mniejsze przedsiębiorstwo przejmowało większe i lepsze. A właśnie tak jest w przypadku PKS z Lublina i Białej Podlaskiej - komentuje Franciszek Araźny, dyrektor PPKS w Białej Podlaskiej. - Bialskie PPKS ma stabilną sytuację od wielu lat. Tylko w tym roku nasze przedsiębiorstwo zainwestowało już ponad milion złotych.
Do niedawna nowe przedsiębiorstwo miało się nazywać PKS Wschód. Teraz plany się zmieniły. Wszystkie oddziały PKS mają jeździć pod lubelskim szyldem. - Koncepcja łączenia jest na etapie finalnym - tłumaczy Piotr Kowalczyk, dyrektor Gabinetu Wojewody. - Siedziba nowej firmy będzie w Lublinie, bo to ułatwi rozliczanie się ze skarbówką.
Według związkowców z czterech sceptycznie nastawionych do konsolidacji przedsiębiorstw ich oddziały są na plusie. Urząd Wojewódzki mówi co innego. - Jedyny PPKS bez strat to Biała Podlaska. A w Międzyrzecu i Radzyniu sytuacja jest zła. Wiemy, że wśród pracowników są rozsiewane nieprawdziwe informacje o zwolnieniach w trakcie konsolidacji, ale to nieprawda.
- Na razie nie powiem jak będzie wyglądało zaostrzenie naszego protestu - dodaje Kawęcki. - Mogę tylko zapewnić, że będziemy widoczni.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!