niedziela, 28 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Praca w Izbie Celnej: Ponad 900 osób chce zostać celnikami

Dodano: 17 grudnia 2011, 12:36
Autor: (pim)

 (Marek Pietrzela )
(Marek Pietrzela )

Ponad 900 kandydatów starających się o przyjęcie do pracy w Izbie Celnej w Białej Podlaskiej walczy o 114 etatów.

W sobotę sale Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Białej Podlaskiej zajęli kandydaci na celników, którzy pisali tu test kwalifikacyjny. Do Białej Podlaskiej przyjechało wiele osób z odległych powiatów całego woj. lubelskiego m.in. z Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa.

- Na ogłoszony przez izbę nabór złożono około 1500 podań. Aplikacje około 910 osób spełniły wymagania formalne - informuje Marzena Siemieniuk, rzecznik prasowy Izby Celnej.

Początkowo przygotowywanych było około 30 etatów. W piątek dyrektor Izby Celnej ogłosił, że postępowanie kwalifikacyjne na młodszego specjalistę Służby Celnej prowadzone jest na 114 wolnych stanowisk służbowych. Zdecydowanie wzrosły więc szanse osób starających się o pracę celnika.

- Dla nas zatrudnienie w izbie jest jedyną nadzieją na znalezienie teraz pracy - mówi pani Katarzyna, która dziś pisała test.

W kolejnych etapach zakwalifikowanych szczęśliwców będą czekać rozmowy kwalifikacyjne, test sprawności fizycznej i psychologiczny. Dopiero po wielu miesiącach procedury kwalifikacyjnej wyselekcjonowani otrzymają akty mianowania do służby.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!