piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Pracował z premierami, teraz doradza prezydentowi Białej Podlaskiej

Dodano: 1 lutego 2015, 08:00
Autor: Ewelina Burda

Pracował z premierami Jerzym Buzkiem, Kazimierzem Marcinkiewiczem i Jarosławem Kaczyńskim. Doradzał ministrowi kultury Kazimierzowi Michałowi Ujazdowskiemu. Teraz doradza prezydentowi Białej Podlaskiej.

Mowa o Piotrze Tutaku. Od kilku dni jest doradcą prezydenta Dariusza Stefaniuka (PiS). A docelowo ma być dyrektorem jego gabinetu. Ale na to stanowisko musi być ogłoszony konkurs. - Stanę do niego -zapowiada urzędnik.

Kim jest Piotr Tutak? To absolwent Instytutu Nauk Politycznych krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Skończył też studia podyplomowe z administracji publicznej na UJ, z zarządzania na SGH i z samorządu terytorialnego na UW. Wiedza teoretyczna to jedno. Tutak ma bogate doświadczenie na najwyższych szczeblach administracji rządowej. Pracował w kancelarii premiera Jerzego Buzka jako jego doradca. A od 2005 do 2007 roku pełnił funkcję sekretarza stanu i wiceszefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Były to czasy rządów PiS. Nowy doradca prezydenta otarł się już wcześniej o samorząd terytorialny.

- Przez ponad 2 lata pracowałem w Urzędzie Miasta w Krakowie - precyzuje Piotr Tutak. Na jakiś czas opuścił jednak świat polityki. - Szczerze powiedziawszy byłem trochę zmęczony wojną polską - polską - nie ukrywa.

Ale wrócił, tym razem jednak do polityki w wymiarze samorządowym.

- Wydaje mi się, że samorząd to miejsce, gdzie można zrobić coś konkretnego, coś dla mieszkańców - tłumaczy urzędnik.

Czyli co? - Na razie przyglądam się strukturze urzędu i organizacji poszczególnych wydziałów - odpowiada Tutak. - Prezydent Białej Podlaskiej ma ambitny plan rozwoju m.in. gospodarczego miasta. Chciałbym mu w tych zamierzeniach pomóc - zapowiada.

Na stałe mieszka koła Piaseczna. - Nie sposób codziennie dojeżdżać do Białej. Dlatego tu zamieszkam, a do domu będę wracać tylko na weekendy - deklaruje.

Duże doświadczenie i wysokie kompetencje - czy miasto stać na takiego doradcę?

- To już wewnętrzne ustalenia pana prezydenta i pana Piotra. Zgodził się na przedstawione mu warunki. Pan prezydent zarabia ponad 6 tys. zł netto i nie wyobrażam sobie, by dyrektor jego gabinetu zarabiał więcej - kwituje rzecznik prezydenta Michał Trantau. - Dużym atutem pana Piotra, jest to, że jest z zewnątrz i może spojrzeć na działalność miasta bez żadnych uprzedzeń - dodaje rzecznik.

Oprócz pracy w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej, Tutak zasiada w radzie nadzorczej spółki giełdowej DTP. Z prezydentem Dariuszem Stefaniukiem znają się od kilkunastu lat. - To osoba niezwykle kompetentna. Takie osoby powinniśmy zapraszać do współpracy, bo to podnosi jakość pracy Urzędu Miasta - podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk. Szefową gabinetu poprzednika była Renata Szwed. Obecnie, pracuje w Bialskim Centrum Kultury. Formalnie stanowisko to jest jeszcze nieobsadzone. - W najbliższych dnia będzie rozpisany konkurs - potwierdza rzecznik Michał Trantau.
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!