poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Pracował z premierami, teraz doradza prezydentowi Białej Podlaskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lutego 2015, 08:00
Autor: Ewelina Burda

Pracował z premierami Jerzym Buzkiem, Kazimierzem Marcinkiewiczem i Jarosławem Kaczyńskim. Doradzał ministrowi kultury Kazimierzowi Michałowi Ujazdowskiemu. Teraz doradza prezydentowi Białej Podlaskiej.

Mowa o Piotrze Tutaku. Od kilku dni jest doradcą prezydenta Dariusza Stefaniuka (PiS). A docelowo ma być dyrektorem jego gabinetu. Ale na to stanowisko musi być ogłoszony konkurs. - Stanę do niego -zapowiada urzędnik.

Kim jest Piotr Tutak? To absolwent Instytutu Nauk Politycznych krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Skończył też studia podyplomowe z administracji publicznej na UJ, z zarządzania na SGH i z samorządu terytorialnego na UW. Wiedza teoretyczna to jedno. Tutak ma bogate doświadczenie na najwyższych szczeblach administracji rządowej. Pracował w kancelarii premiera Jerzego Buzka jako jego doradca. A od 2005 do 2007 roku pełnił funkcję sekretarza stanu i wiceszefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Były to czasy rządów PiS. Nowy doradca prezydenta otarł się już wcześniej o samorząd terytorialny.

- Przez ponad 2 lata pracowałem w Urzędzie Miasta w Krakowie - precyzuje Piotr Tutak. Na jakiś czas opuścił jednak świat polityki. - Szczerze powiedziawszy byłem trochę zmęczony wojną polską - polską - nie ukrywa.

Ale wrócił, tym razem jednak do polityki w wymiarze samorządowym.

- Wydaje mi się, że samorząd to miejsce, gdzie można zrobić coś konkretnego, coś dla mieszkańców - tłumaczy urzędnik.

Czyli co? - Na razie przyglądam się strukturze urzędu i organizacji poszczególnych wydziałów - odpowiada Tutak. - Prezydent Białej Podlaskiej ma ambitny plan rozwoju m.in. gospodarczego miasta. Chciałbym mu w tych zamierzeniach pomóc - zapowiada.

Na stałe mieszka koła Piaseczna. - Nie sposób codziennie dojeżdżać do Białej. Dlatego tu zamieszkam, a do domu będę wracać tylko na weekendy - deklaruje.

Duże doświadczenie i wysokie kompetencje - czy miasto stać na takiego doradcę?

- To już wewnętrzne ustalenia pana prezydenta i pana Piotra. Zgodził się na przedstawione mu warunki. Pan prezydent zarabia ponad 6 tys. zł netto i nie wyobrażam sobie, by dyrektor jego gabinetu zarabiał więcej - kwituje rzecznik prezydenta Michał Trantau. - Dużym atutem pana Piotra, jest to, że jest z zewnątrz i może spojrzeć na działalność miasta bez żadnych uprzedzeń - dodaje rzecznik.

Oprócz pracy w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej, Tutak zasiada w radzie nadzorczej spółki giełdowej DTP. Z prezydentem Dariuszem Stefaniukiem znają się od kilkunastu lat. - To osoba niezwykle kompetentna. Takie osoby powinniśmy zapraszać do współpracy, bo to podnosi jakość pracy Urzędu Miasta - podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk. Szefową gabinetu poprzednika była Renata Szwed. Obecnie, pracuje w Bialskim Centrum Kultury. Formalnie stanowisko to jest jeszcze nieobsadzone. - W najbliższych dnia będzie rozpisany konkurs - potwierdza rzecznik Michał Trantau.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!