środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Pracownicy skarbówki z nielegalnymi zegarkami i kosmetykami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 kwietnia 2010, 08:04

Sześciu pracowników Wydziału Egzekucji Urzędu Skarbowego w Białej Podlaskiej podejrzanych jest o fałszowanie protokołów zniszczenia podróbek markowych zegarków i kosmetyków.

Towar – raz już zabrany z targu – prawdopodobnie znowu trafiał do obiegu. Policja rozpracowywała jeden z najważniejszych wydziałów US w Białej Podlaskiej od miesięcy. 14 kwietnia funkcjonariusze zatrzymali sześć osób.

Wydział Egzekucji zajmuje się m.in. likwidacją nielegalnych towarów zarekwirowanych przez policję. Z policyjnych ustaleń wynikało, że część przechwyconych podróbek zegarków i kosmetyków, nie zostało zniszczonych. Funkcjonariusze przeszukali domy zatrzymanych pracowników skarbówki. Nieoficjalnie wiadomo, że znaleźli tam podróbki, które powinny już nie istnieć.

Podejrzani usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień, przywłaszczenia podróbek oraz poświadczenia nieprawdy w protokołach zniszczenia tych przedmiotów. Z dokumentów wynikało, że przedmioty zostały zniszczone.

Szczegóły śledztwa trzymane są w tajemnicy. Policja odmawia udzielania informacji, prokuratura podaje je bardzo oszczędnie.

– Wyjaśniamy co się stało z przedmiotami, które, jak podejrzewamy, nie zostały zniszczone – mówi Zbigniew Chalimoniuk, zastępca prokuratora rejonowego w Białej Podlaskiej. – W grę nie wchodzą duże ilości podróbek.

To m.in. miało przesądzić, że prokuratura nie zdecydowała się zastosować wobec żadnego z podejrzanych środków zapobiegawczych np. oddać ich pod dozór policji czy wyznaczyć poręczenie majątkowe.

Stanowisko policji było zupełnie inne. Postulowała, żeby wobec dwóch głównych podejrzanych wystąpić do sądu o aresztowanie.

Bialska prokuratura wystąpiła o przekazanie śledztwa innej jednostce. – Chcemy uniknąć posądzeń o brak obiektywizmu – dodaje prokurator Chalimoniuk.

Czy podejrzani pracownicy wrócili do pracy w US? Izba Skarbowa w Lublinie odpowie nam na to pytanie dzisiaj.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!