wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Pracownicy urzędu nie dostali pensji. Będzie sesja w tej sprawie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 listopada 2011, 13:34
Autor: (pim)

Wójt ostrzega radnych o możliwej odpowiedzialności karnej (Marek Pietrzela)
Wójt ostrzega radnych o możliwej odpowiedzialności karnej (Marek Pietrzela)

Międzyrzec Podlaski: Część pracowników Urzędu Gminy skierowała wnioski do Sądu Pracy z roszczeniem o wypłatę wynagrodzenia za październik.

38 osób zatrudnionych w UG (łącznie z wójtem) nie otrzymało październikowych wynagrodzeń.

Jest to wynik konfliktu między Mirosławem Kapłanem (PiS), wójtem, a dominującym w Radzie Gminy ugrupowaniem Nasza Gmina, które ma aż 10 na 15 wszystkich radnych (część należy do PSL).

W styczniu doszło do pierwszego starcia i na sesji budżetowej rada o 23 proc. obcięła planowane wydatki przeznaczone na pobory urzędników.

Na ostatniej sesji radni odrzucili wniosek wójta o przesunięcia w budżecie, aby przekazać pieniądze na płace urzędników. Zarzucają mu złe gospodarowanie budżetem oraz prowadzenie własnej polityki kadrowej.

W minioną środę prawie wszyscy pracujący w Urzędzie Gminy wystąpili z pisemnymi wnioskami do wójta o wypłatę wynagrodzeń z października. W piątek część załogi UG skierowała pisma do Sądu Pracy, a część do Państwowej Inspekcji Pracy.

- Zwróciłem się do przewodniczącego Rady Gminy o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Ustalono, że odbędzie się ona w czwartek. Kiedy dowiedzieli się o tym pracownicy UG, część z nich wycofała pozwy do sądu pracy. Liczę na to, że radni się opamiętają. Obecnie sparaliżowana jest praca urzędu. A za utrudnianie funkcjonowania gminy można pociągnąć do odpowiedzialności karnej radnych jako funkcjonariuszy publicznych – ostrzega wójt.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!