Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

23 marca 2016 r.
14:00

Premiera filmu „Smoleńsk” odwołana. Producent: „Trudności przy realizacji. Podamy nową datę”

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 44 A A

Film „Smoleńsk” nie wejdzie jednak do kin, jak wcześniej zapowiadano, 15 kwietnia. Producent tłumaczy to „trudnościami przy realizacji filmu”. Nowa data premiery nie jest jeszcze znana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na początku marcu twórcy „Smoleńska” podali, że obraz wejdzie na ekrany kin 15 kwietnia. – Zdjęcia, które realizowaliśmy w Białej Podlaskiej i Dęblinie znalazły się w ostatecznej wersji filmu – potwierdził nam wtedy Maciej Pawlicki, producent i współautor scenariusza.

Zdjęcia w Białej Podlaskiej z kwietnia 2013 były jednymi z pierwszych, które nakręciła ekipa „Smoleńska”. Bialskie lotnisko odgrywało rosyjski Siewiernyj w Smoleńsku. Filmowcy wybudowali tu makietę wieży kontroli lotów, nagrywali też pas startowy. Natomiast, w Dęblinie filmowcy realizowali zdjęcia w 2014 roku.

We wtorek producent wydał jednak oświadczenie : „Ze względu na dobro filmu Antoniego Krauze pt. "Smoleńsk" zmuszeni jesteśmy przesunąć datę jego premiery. Z uwagi na  trudności przy realizacji filmu i stopień technologicznego skomplikowania, dodatkowy czas jest niezbędny, by przedstawić widzom w pełni ukończone dzieło". Dystrybutorem produkcji o katastrofie smoleńskiej jest Kino Świat.  - Oświadczenie producenta zostało wysłane przez dział promocji dystrybutora, działamy w pełnym porozumieniu.  Wkrótce poinformujemy o nowej dacie premiery – dodaje z kolei Anna Hardasiewicz z Kina Świat.

Tymczasem, od kilkunastu dni widzowie mogli zobaczyć już w kinach zwiastun filmu Antoniego Krauzego. Rozpoczyna go  scena z prezydentem Lechem Kaczyńskim (w tej roli Lech Łotocki), który w salonce tupolewa rozmawia przez telefon. Później widzimy, jak dziennikarka Nina (Beata Fido) jedzie na Krakowskie Przedmieście by relacjonować to, co dzieje się przed Pałacem Prezydenckim po katastrofie. Do tego archiwalne zdjęcia ze sprowadzenia zwłok prezydenta Kaczyńskiego do Polski.

„10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido), dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej, próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą m.in. do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać” -  to oficjalny opis filmu, który udostępnia dystrybutor.

W „Smoleńsku” istotny ma być też wątek związany z wdową po generalne Andrzeju Błasiku, Ewą Błasik. Pochodzi ona z Białej Podlaskiej. To tu poznała swojego męża, który w latach 1984–85 jako student szkoły oficerskiej szkolił się w Białej na samolotach odrzutowych. Premierę filmu przesuwano już wiele razy. Pierwotnie, miała się odbyć się w kwietniu 2015 roku.

Czytaj więcej o:

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Henio / 25 marca 2016 o 08:31

„Zakończyłem zrzut, zbliżam się na wschód”. Co robił Ił-76 nad lotniskiem w Smoleńsku?

Ten Ił przywiózł samochody i ekipę mającą przewieźć naszą delegację do Katynia. A skoro nie mógł we mgle wylądować, to wyszło, że zostawiał ślad aerodynamiczny, który oprócz sztucznej mgły, helu, meaconingu, magnesu, trotylu i nitrogliceryny i.t.d  posłużył do zamachu. 

- Porównaj fakty. Włącz myślenie ----- Katastrofa amerykańskiego Boeinga 747 w Lockerbie - zamach terrorystyczny - eksplozja - znaleziono 10 000 szczątków. Katastrofa polskiego Tupolewa 154M w Smoleńsku - upadek z wysokości 5 metrów na błotniste podłoże - znaleziono 60 000 szczątków.

Sprawdź w powszechnie dostępnych materiałach, z jaką prędkością i w jakiej konfiguracji Tupolew zderzył się z ziemią, spadając "z wysokości 5 m". 

Pamietacie rosyjski płotek obok pancernej brzozy? A wiecie, że TU-154 na pełnej mocy 3ech silników ma 29 TON ciągu?! Co stanie się z takim płotkiem, gdy dmuchnie na niego 29 ton spalin? Na zdjęciach po wypadku płotek nietknięty !

Pozostał nietknięty, bo na niego dmuchnęło duuuuużo mniej niż 29 ton spalin.

nietknięty, bo na niego dmuchnęło duuuuużo mniej niż 29 ton spalin.

rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 21:35

czytam te wypowiedzi i ogarnia mnie strucha jakich mam rodakow poziom kretynizmu zacofania i ciemnoty nie ma granic smutne to jest zastanawiam sie czy przypadkiem nie sa to wypowiedzi podstawione

Czytam twoją wypowiedź i nie wierzę własnym oczom, że w XXI wieku występują takie przypadki ciemnoty i nieuctwa! Wstyd!

Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 02:02
Na początku marcu mówią jedno a na początku kwietniu pewnie powiedzą coś zupełnie innego :(
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 23:17
ta jasne albo wymazać niezręczne sceny
Avatar
Anoda / 23 marca 2016 o 21:44

Gdzie Karolak ? Gdzie Adamczyk ? nie znam nikogo z tych aktorów co to ich ty szanowny pan redaktor wymienił.. Takie wiekopomne dzieło i żeby żaden znany aktor nie wystąpił ?! My z Grażyno i Halino jesteśmy oburzone !

Zelnik i babcia plebanka ci nie starczą?? Wymienieni przez ciebie maja  trochę oleju w głowie i w takie "przedsięwzięcia" jednak się nie pchają.

Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 21:41
parówki nie pękały w odpowiedni sposób ,problem z efaktami specjalnymi
Avatar
deja vu / 23 marca 2016 o 21:06

Kolejne (które to już - dziesiąte czy setne?) deja vu w ostatnich miesiącach!

Mamy sytuację żywcem przeniesioną z gomułkowskiej PRL (bo później już raczej nie) - towarzysz pierwszy sekretarz obejrzał film i zdecydował, co w nim należy odkręcić a co dokręcić, żeby było - rozumiecie towarzysze - zgodnie z linią Partii!

Reżyser bardzo się starał żeby film był zgodny z aktualną teorią Wielkiego Badacza Katastrofy - ale kolejne teorie Wielkiego Badacza następują tak szybko jedna po drugiej wzajemnie się wykluczając - że po prostu nie zdążył i teraz musi zrobić dokrętkę zgodną z ustaleniami na dziś.

W takim układzie Krauze ma robotę do końca życia - ciągle będzie robił dokrętki, próbując dotrzymać kroku kreatywności Wielkiego Badacza Katastrofy i starając się uwzględniać kolejne jego teorie!

Kolejne (które to już - dziesiąte czy setne?) deja vu w ostatnich miesiącach!

Mamy sytuację żywcem przeniesioną z gomułkowskiej PRL (bo później już raczej nie) - towarzysz pierwszy sekretarz obejrzał film i zdecydował, co w nim należy odkręcić a co dokręcić, żeby było - rozumiecie towarzysze - zgodnie z linią Partii!

Reżyser bardzo się starał żeby film był zgodny z aktualną teorią Wielkiego Badacza Katastrofy - ale kolejne teorie Wielkiego Badacza następują tak szybko jedna po drugiej wzajemnie się wykluczając - że po prost... rozwiń

Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 19:58
120-140 metrów od miejsca zderzenia tupolewa z ziemią znaleziono liczne części maszyny, w tym fragmenty kadłuba. Ich rozmieszczenie dokładnie opisali Rosjanie w dokumentach z 10 i 11 kwietnia 2010 r. MAK i komisja Millera nie wspomina o tym ani słowem. Eksperci zespołu parlamentarnego przekonują, że wytłumaczeniem może być wyłącznie eksplozja. Apelują do Macieja Laska o wyjaśnienia. - Jeżeli zwolennicy wersji MAK i Millera będą chcieli podważyć te ustalenia, najpierw zmuszeni będą przesłuchać autorów tych dokumentów i udowodnić im kłamstwo - mówi szef komisji.
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 19:52
Wszyscy członkowie załogi jaka-40, który przyleciał do Smoleńska kilkadziesiąt minut przed katastrofą, zeznali, że słyszeli dwa wybuchy, a dopiero później zamilkły silniki Tu-154M. Gdy udali się na miejsce, gdzie spadł tupolew, zobaczyli porozrzucane ciała ofiar i fragmenty samolotu, które Rosjanie pospiesznie przenosili z miejsca katastrofy.
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 19:48
Dr. Bramskiego zastanowiło np., że ciężki ogon samolotu poleciał dalej niż rozerwane, lżejsze powłoki kabiny pasażerskiej. – Położenia i wyglądu znalezionej na polu szczątków tylnej części kadłuba nie da się wytłumaczyć inaczej jak eksplozją w części pasażerskiej samolotu – mówi.
Avatar
Henio / 25 marca 2016 o 08:31

„Zakończyłem zrzut, zbliżam się na wschód”. Co robił Ił-76 nad lotniskiem w Smoleńsku?

Ten Ił przywiózł samochody i ekipę mającą przewieźć naszą delegację do Katynia. A skoro nie mógł we mgle wylądować, to wyszło, że zostawiał ślad aerodynamiczny, który oprócz sztucznej mgły, helu, meaconingu, magnesu, trotylu i nitrogliceryny i.t.d  posłużył do zamachu. 

- Porównaj fakty. Włącz myślenie ----- Katastrofa amerykańskiego Boeinga 747 w Lockerbie - zamach terrorystyczny - eksplozja - znaleziono 10 000 szczątków. Katastrofa polskiego Tupolewa 154M w Smoleńsku - upadek z wysokości 5 metrów na błotniste podłoże - znaleziono 60 000 szczątków.

Sprawdź w powszechnie dostępnych materiałach, z jaką prędkością i w jakiej konfiguracji Tupolew zderzył się z ziemią, spadając "z wysokości 5 m". 

Pamietacie rosyjski płotek obok pancernej brzozy? A wiecie, że TU-154 na pełnej mocy 3ech silników ma 29 TON ciągu?! Co stanie się z takim płotkiem, gdy dmuchnie na niego 29 ton spalin? Na zdjęciach po wypadku płotek nietknięty !

Pozostał nietknięty, bo na niego dmuchnęło duuuuużo mniej niż 29 ton spalin.

nietknięty, bo na niego dmuchnęło duuuuużo mniej niż 29 ton spalin.

rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 21:35

czytam te wypowiedzi i ogarnia mnie strucha jakich mam rodakow poziom kretynizmu zacofania i ciemnoty nie ma granic smutne to jest zastanawiam sie czy przypadkiem nie sa to wypowiedzi podstawione

Czytam twoją wypowiedź i nie wierzę własnym oczom, że w XXI wieku występują takie przypadki ciemnoty i nieuctwa! Wstyd!

Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 02:02
Na początku marcu mówią jedno a na początku kwietniu pewnie powiedzą coś zupełnie innego :(
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 23:17
ta jasne albo wymazać niezręczne sceny
Avatar
Anoda / 23 marca 2016 o 21:44

Gdzie Karolak ? Gdzie Adamczyk ? nie znam nikogo z tych aktorów co to ich ty szanowny pan redaktor wymienił.. Takie wiekopomne dzieło i żeby żaden znany aktor nie wystąpił ?! My z Grażyno i Halino jesteśmy oburzone !

Zelnik i babcia plebanka ci nie starczą?? Wymienieni przez ciebie maja  trochę oleju w głowie i w takie "przedsięwzięcia" jednak się nie pchają.

Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 21:41
parówki nie pękały w odpowiedni sposób ,problem z efaktami specjalnymi
Avatar
deja vu / 23 marca 2016 o 21:06

Kolejne (które to już - dziesiąte czy setne?) deja vu w ostatnich miesiącach!

Mamy sytuację żywcem przeniesioną z gomułkowskiej PRL (bo później już raczej nie) - towarzysz pierwszy sekretarz obejrzał film i zdecydował, co w nim należy odkręcić a co dokręcić, żeby było - rozumiecie towarzysze - zgodnie z linią Partii!

Reżyser bardzo się starał żeby film był zgodny z aktualną teorią Wielkiego Badacza Katastrofy - ale kolejne teorie Wielkiego Badacza następują tak szybko jedna po drugiej wzajemnie się wykluczając - że po prostu nie zdążył i teraz musi zrobić dokrętkę zgodną z ustaleniami na dziś.

W takim układzie Krauze ma robotę do końca życia - ciągle będzie robił dokrętki, próbując dotrzymać kroku kreatywności Wielkiego Badacza Katastrofy i starając się uwzględniać kolejne jego teorie!

Kolejne (które to już - dziesiąte czy setne?) deja vu w ostatnich miesiącach!

Mamy sytuację żywcem przeniesioną z gomułkowskiej PRL (bo później już raczej nie) - towarzysz pierwszy sekretarz obejrzał film i zdecydował, co w nim należy odkręcić a co dokręcić, żeby było - rozumiecie towarzysze - zgodnie z linią Partii!

Reżyser bardzo się starał żeby film był zgodny z aktualną teorią Wielkiego Badacza Katastrofy - ale kolejne teorie Wielkiego Badacza następują tak szybko jedna po drugiej wzajemnie się wykluczając - że po prost... rozwiń

Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 19:58
120-140 metrów od miejsca zderzenia tupolewa z ziemią znaleziono liczne części maszyny, w tym fragmenty kadłuba. Ich rozmieszczenie dokładnie opisali Rosjanie w dokumentach z 10 i 11 kwietnia 2010 r. MAK i komisja Millera nie wspomina o tym ani słowem. Eksperci zespołu parlamentarnego przekonują, że wytłumaczeniem może być wyłącznie eksplozja. Apelują do Macieja Laska o wyjaśnienia. - Jeżeli zwolennicy wersji MAK i Millera będą chcieli podważyć te ustalenia, najpierw zmuszeni będą przesłuchać autorów tych dokumentów i udowodnić im kłamstwo - mówi szef komisji.
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 19:52
Wszyscy członkowie załogi jaka-40, który przyleciał do Smoleńska kilkadziesiąt minut przed katastrofą, zeznali, że słyszeli dwa wybuchy, a dopiero później zamilkły silniki Tu-154M. Gdy udali się na miejsce, gdzie spadł tupolew, zobaczyli porozrzucane ciała ofiar i fragmenty samolotu, które Rosjanie pospiesznie przenosili z miejsca katastrofy.
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 19:48
Dr. Bramskiego zastanowiło np., że ciężki ogon samolotu poleciał dalej niż rozerwane, lżejsze powłoki kabiny pasażerskiej. – Położenia i wyglądu znalezionej na polu szczątków tylnej części kadłuba nie da się wytłumaczyć inaczej jak eksplozją w części pasażerskiej samolotu – mówi.
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 11 2

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 6 9

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 1

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 6

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 14 12

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 15 33

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 32 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 3 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.