niedziela, 25 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Prezydent Białej Podlaskiej doceniony przez prezesa PiS

Dodano: 21 kwietnia 2016, 07:35
Autor: Ewelina Burda

Prezes Jarosław Kaczyński w Białej Podlaskiej był w październiku ubiegłego roku, kiedy otwarto rondo imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego/ fot. archiwum
Prezes Jarosław Kaczyński w Białej Podlaskiej był w październiku ubiegłego roku, kiedy otwarto rondo imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego/ fot. archiwum

Prezes PiS Jarosław Kaczyński chwali prezydenta Dariusza Stefaniuka za politykę oszczędności w mieście. W wywiadzie tygodnika „wSieci” podaje Białą Podlaską jako wzorzec do naśladowania.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Biała Podlaska pojawia się tu w kontekście skutecznego gospodarowania środkami publicznymi.

„Warto się posłużyć przykładem Białej Podlaskiej. Kiedy nasz prezydent Dariusz Stefaniuk obejmował tam władze, światła miejskie wygaszano o godz. 10:00 wieczorem, bo już na wszystko brakowało pieniędzy. W tej chwili, przy podobnych środkach, ma 10 proc. nadwyżki w budżecie. To jest przykład, co w Polsce można by zrobić, gdyby rządzili nią przez dłuższy okres ludzie w rodzaju Dariusza Stefaniuka czy porządkującego obecnie energicznie Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prezesa Daniela Obajtka, wcześniej wójta w Pcimiu (…)”. 

– Docenienie przez prezesa partii rządzącej jest ogromną nobilitacją dla mojej pracy i dla wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej. To budujące, że Jarosław Kaczyński pośród tysięcy miast i miasteczek w całym kraju docenia właśnie nasze miasto. To napędza nas do dalszej pracy dla dobra mieszkańców – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.

Nawiązując do „świateł miejskich” prezes PiS miał zapewne na myśli poprzedniego prezydenta Andrzeja Czapskiego, który w 2011 roku zdecydował o wyłączeniu części latarni w mieście. Miał być to sposób na oszczędności w miejskiej kasie. Szybko jednak z decyzji się wycofał i przyznał że był to błąd. Natomiast jeżeli chodzi o nadwyżkę, to jak tłumaczy prezydent „pieniądze pochodzą z ubiegłorocznych oszczędności i w maju zostaną wprowadzone do budżetu”.

Prezes partii w Białej Podlaskiej był w październiku ubiegłego roku, kiedy otwarto rondo imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

SONDA
Liczba głosów: 288

Jak oceniasz rządy Dariusza Stefaniuka w Białej Podlaskiej?

17.36 %
Bardzo dobrze
7.99 %
Dobrze
19.79 %
Średnio
19.79 %
Źle
35.07 %
Bardzo źle

W tym samym wywiadzie Jarosław Kaczyński odnosi się też do sytuacji w stadninie w Janowie Podlaskim, gdzie Agencja Nieruchomości Rolnych odwołała w lutym wieloletniego i doświadczonego prezesa Marka Trelę.

„Otóż Janów to jedyne miejsce w Polsce, a być może w tej części Europy, gdzie spotyka się część międzynarodowego towarzystwa końskiego, którego źródeł można szukać jeszcze w czasach napoleońskich. I tam podjęto decyzje słuszne, zmiana była uzasadniona” – mówi szef partii rządzącej i dodaje: „Natomiast trzeba się liczyć z pewnymi realiami, rzeczywistość zaskrzeczała bardzo mocno. Cóż, trzeba z tego wyjść i rozpisany konkurs na prezesa tej stadniny jest dobrym rozwiązaniem tej sytuacji”.

ANR rozpisała konkurs po tym jak w stadninie padły dwie klacze należące do Shirley Watts, która grozi teraz pozwem.

Gość
Gość
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 kwietnia 2016 o 19:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda że Pan Jarosław nie wie o bałaganie panujacym w bialskim MOPSie podleglym pod Pana Stefaniuka. Bialski MOPS nie jest w stanie poradzic sobie ze sztandarowym projektem 500+ zachwalanym przez bialskiego prezydenta miasta. W calej Polsce wyplaty realizowane są bez problemowo, ba nawet gminny GOPS z Bialej Podlaskiej od dawna wypłaca pieniądze, natomiast miejski MOPS z Bialej Podlaskiej nie jest w stanie określić kiedy zacznie wydawać decyzji. Jedni urzędnicy twierdzą że być może w końcu maja inni nic nie wiedzą. Totalny balagan. Nawet świadczenia wypłacane przez MOPS realizowane są w ostatnim możliwym terminie gdzie swiadczeniobiorcy GOPSu mają pieniądze od kilku dni. Wstyd.
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2016 o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przecież i tak wiadomo kto tam kogo za morde trzyma hahahah i jeszcze ci trzej mają czelność do kościoła chodzić!!!~!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2016 o 10:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czemu JEST 10 proc. nadwyżki
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2016 o 00:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Spoko, spoko szanowni mieszkańcy. Teraz tylko patrzeć, jak pan Kaczyński wyciągnie pana Stefaniuka z Białej i wywinduje np. na prezydenta IV, a może V RP. Przypomnijmy sobie, że już kiedyś tak było. Niepozorny Józek ,,podlaska'' Oleksy siedział na tym naszym za ...., (niech będzie, że zadzidziu), czasem tylko z nudów wpadał z ,,niezapowiedzianą'' wizytą na lotniskowe AKAPÓLKO. Ale przyszedł czas ,,odpowiedni'' i Jaruzel raz, dwa, pięć i zrobił z ,,podlaski'', ważnego sekretarza w KC. A później to Józek już samodzielnie, nawet w premiery poszedł i na prezydenta (rzeczy wg niego bardzo pospolitej), też startował.
Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2016 o 17:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezydentura Stefaniuka nie wniosła nic nowego w Białej. Poza awanturami na początku kadencji, poza ulokowaniem "swoich" w odpowiednich miejscach dominuje szarzyzna, zwłaszcza w konfrontacji z obietnicami wyborczymi. Nie jestem wyznawcą Czapskiego ale Stefaniuk nie dorasta mu do pięt. Ocena chorego człowieka jest dla mnie nic nie znacząca, szkoda mi Polski i szkoda Białej-wielka szkoda. Na marginesie, w tej ocenie Bierecki niewątpliwie maczał całe swoje brudne ręce.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!