niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Projekt wschodniej obwodnicy Białej Podlaskiej jeszcze w tym roku

Dodano: 17 kwietnia 2016, 16:22
Autor: Ewelina Burda

Jeszcze w tym roku ma powstać projekt obwodnicy wschodniej Białej Podlaskiej. W budżecie zabezpieczono właśnie 860 tys. zł na ten cel.

To jedna z kluczowym inwestycji dla miasta, bo droga uwolniłaby planowaną na lotnisku podstrefę ekonomiczną.  Obwodnica przebiegać ma m.in. al. Solidarności aż do miejscowości Dubów. Łączyłaby drogę krajową nr 2 z drogą wojewódzką nr 812. Radni miasta właśnie zatwierdzili przeznaczenie 860 tys. zł na projekt drogi.

-  Liczymy że gdy zaprojektujemy całą obwodnicę, będziemy mogli uzyskać dofinansowania ze środków unijnych woj. lubelskiego. To ważne szczególnie teraz, gdy przystępujemy do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.  - Projektowanie potrwa kilka miesięcy, ale mam nadzieję, że do końca roku wyrobimy się z tym - dodaje prezydent.

- Każda infrastruktura drogowa jest potrzebna, a obwodnica szczególnie, bo będzie dojazdem do podstrefy. Oprócz tego upłynni ruch przez miasto. Ale żeby starać się o środki zewnętrzne, potrzebny jest projekt- uważa radny Marek Kuraś (PiS). - To dobra decyzja i dobry kierunek. Teraz będzie łatwiej walczyć o środki, np. z urzędu marszałkowskiego na ten cel - dodaje z kolei wiceprzewodniczący rady Wojciech Sosnowski (PO).

Przypomnijmy, że w maju ubiegłego roku prezydent Białej Podlaskiej lobbował w sprawie obwodnicy na sesji sejmiku wojewódzkiego. A  w październiku stanowisko miasta podpisali ponad podziałami parlamentarzyści - m.in. Adam Abramowicz (PiS), Stanisław Żmijan (PO) czy senator Grzegorz Bierecki.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska obwodnica
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 kwietnia 2016 o 19:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeżeli Al.Solidarności to już nie jest obwodnicą !!!! Obwodnica przebiega poza terenami ZAMIESZKAŁYMI !!!!

Równie dobrze może być obwodnica śródmiejska. Nawet po angielsku masz 2 różne nazwy na obwodnicę. Ring road = obwodnica śródmiejska; Bypass = obwodnica przechodząca wokół miasta, stanowiąca m.in. alternatywę dla ruchu tranzytowego, a co za tym idzie, poprawiająca płynność ruchu w samym mieście.

Rozwiń
Gość
Gość (18 kwietnia 2016 o 06:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli Al.Solidarności to już nie jest obwodnicą !!!! Obwodnica przebiega poza terenami ZAMIESZKAŁYMI !!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!