piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Przebudowa przy ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej: Będą nowe kamienice

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 sierpnia 2010, 20:44
Autor: Paweł Puzio

Wizualizacja wygląda imponująco. W miejsce byłego baraku-noclegowni, pojawią się estetyczne kamieniczki. Biała Podlaska szykuje się do przebudowy terenów przy ulicy Narutowicza.

Jedna z głównych ulic Białej Podlaskiej zmieni swoje oblicze. Miasto już uporządkowało teren przy ul. Narutowicza, na którym, stoi obskurny barak, niegdyś noclegownia.

– Władze miasta zaplanowały na tym obszarze budowę kamieniczek z lokalami usługowymi i mieszkaniami. Projekt przewiduje zabudowę usługowo-mieszkaniową na obszarze znajdującym się pod opieką konserwatora zabytków – mówi Renata Szwed, dyrektor gabinetu prezydenta.

Projekt miasta przewiduje w tym miejscu budowę 6 kamienic w zwartej, śródmiejskiej formie.

– Parter i piętro kamienic przewidziane są na lokale handlowo-usługowe, na poddaszach znajdą się lokale mieszkalne – Renata Szwed zdradza szczegóły projektu. – Wewnątrz kwartału wydzielono podwórko i uliczkę dojazdową do kamienic od strony ul. Prostej. Przy ulicy przewidziano miejsca parkingowe, wspólne urządzenia socjalne. Od podwórka są planowane wejścia dla mieszkańców do poszczególnych kamienic. Dostęp do części handlowo-usługowej znajdują się od strony frontowej budynków.

Plan zabudowy przewiduje powstanie obiektów o nowoczesnej architekturze, ale ściśle nawiązującej do tradycyjnych form historycznej zabudowy śródmiejskiej.

– Będzie się odzwierciedlać zarówno w liczbie kondygnacji, jak i w tradycyjnych detalach architektonicznych – gzymsach, pilastrach, wykuszach, dachach wielospadowych – dodaje Renata Szwed.

– W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i bierze się za ten kawałek miasta. To wstyd, aby w centrum straszyła rudera baraku. Tylko ciekaw jestem, kto kupi ten teren. Bo przecież to jest "tłusty kąsek” – mówi Jerzy Hawryluk z Białej Podlaskiej.

Obecnie trwają procedury dotyczące podziału działek.
– Przetarg dotyczący ich sprzedaży zostanie ogłoszony pod koniec roku – rozwiewa wątpliwości Renata Szwed.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!