niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Przeciwnicy imigrantów na Facebooku. Również w Białej Podlaskiej

Autor: eb

"Nie dla imigrantów w Białej Podlaskiej i okolicy” (fot. Facebook)
"Nie dla imigrantów w Białej Podlaskiej i okolicy” (fot. Facebook)

Takie profile mają już Lublin, Łuków czy Radzyń Podlaski. Teraz na Facebooku pojawiła się też strona „Nie dla imigrantów w Białej Podlaskiej i okolicy”.

– To kryzys na miarę całej Europy. Fala migracji jest największa na przełomie dziesięcioleci, a polityka tolerancji znacząco ogranicza wybiórczość wpuszczania i osiedlania się obcych na naszej ziemi – mówi założyciel facebookowego profilu, ale nie chce ujawniać swojego nazwiska.

– Jako centrum azylantów na Wschodzie możemy mieć własne zdanie na temat tego, czy chcemy przyjmować tutaj ludzi, których zachowania obserwujemy już od wielu lat. Teraz są one bardziej intensywne i protekcjonalne. Nie mogę sobie zarzucić, że jestem ksenofobem albo narodowcem. Po prostu poważnie się martwię o przyszłość bloku wschodniego – tłumaczy założyciel strony.

Przypomnijmy, że ostatnio krytycznie na temat uchodźców wypowiedzieli się w Białej Podlaskiej przedstawiciele partii KORWiN. Nazwali oni uchodźców „pasożytami”, bo „drenują kieszenie podatników swoimi roszczeniami zasiłkowymi”.

Profil „Nie dla imigrantów w Białej Podlaskiej i okolicy” powstał 21 września. Do wtorku „polubiło” go niespełna 200 osób. Z kolei „Nie dla imigrantów w Łukowie” na Facebooku skupia już blisko 2 tys. osób. Grupa zebrała nawet podpisy pod petycją, która trafiła do burmistrza Dariusza Szustka. Ten odniósł się do pisma na sesji rady miasta, zapewniając, że fali imigrantów w mieście nie będzie. Poza tym to Urząd ds. Cudzoziemców koordynuje te sprawy.

W Białej Podlaskiej działa jeden z dwóch w kraju ośrodków o charakterze recepcyjnym. To oznacza, że po przekroczeniu granicy cudzoziemiec trafi do Białej Podlaskiej lub do Dębaku pod Warszawą. Tu rozpoczyna się jego procedura uchodźcza. Uchodźcy z Syrii i Erytrei mają trafić do naszego kraju w 2016 roku. W sumie Polska zgodziła się przyjąć blisko 7 tys. cudzoziemców. Czy trafią do Białej Podlaskiej? Urząd ds. Cudzoziemców pracuje właśnie nad planem operacyjnym.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!