Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

30 września 2002 r.
21:04
Edytuj ten wpis

Przedwyborcze remonty

0 0 A A

W Lublinie trwa modernizacja kilku kluczowych ulic, tak, że trudno przejechać przez centrum. W połowie października Zamość wzbogaci się o nowoczesne rondo, a Chełm w tym samym czasie o odnowiony reprezentacyjny plac w centrum miasta.
– Od razu widać, że idą wybory – ironizują nasi Czytelnicy. Władze poważnie odpowiadają, że nie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kierowcy narzekają, że jazda po Lublinie to prawdziwa męka. – Podejrzewam, że remonty to jeden z nieformalnych elementów kampanii przedwyborczej. Nie przypominam sobie, by modernizowano tyle ulic jednocześnie – mówi Aneta Derkacz z Lublina.
Do środy nieprzejezdna jest ul. Leszczyńskiego (na odcinku od kina Kosmos do ul. Czechowskiej), do końca tygodnia potrwa remont Okopowej. Opóźnia się otwarcie dla ruchu Bernardyńskiej. – Deszcz opóźnił prace. Na mokrej jezdni nie można położyć warstwy ścieralnej – tłumaczy Alina Zalewska z Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Lublinie.
Najprawdopodobniej Bernardyńska będzie przejezdna od 13 października. Drogowcy zapowiadają także remont ulicy M.Curie-Skłodowskiej na pierwszą połowę października.
– Prawdziwy horror dopiero się zacznie – martwią się jednak zmotoryzowani lublinianie. Powód? Wkrótce ruszy kompleksowy remont Narutowicza i Królewskiej, gdzie powstanie deptak. Część ulic w centrum miasta będzie więc całkowicie wyłączona z ruchu. – Podzielimy to na etapy, tak, by nie sparaliżować ruchu – obiecuje Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w lubelskim Urzędzie Miejskim. Prace najprawdopodobniej potrwają do września przyszłego roku.
Przypomnijmy, iż przez cały sierpień remontowano ul. Hempla i Kołłątaja, utrudnienia występowały na Jasnej, Ewangelickiej, Smorawińskiego, Zemborzyckiej i wielu innych lubelskich ulicach.
Do niecodziennej sytuacji doszło w czwartek w Białej Podlaskiej. Podczas uroczystego otwarcia ulicy Narutowicza Andrzej Czapski, prezydent miasta chwycił kropidło w rękę i razem z księdzem poświęcił jezdnię. Czy remonty i budowa dróg to elementy gry przedwyborczej? – Na pewno nie. Przecież te inwestycje ułatwiają ruch – zapewnia Władysław Skwarzyński z Urzędu Miejskiego w Białej Podlaskiej.
W Zamościu – w miejscu najniebezpieczniejszego skrzyżowania w mieście – rozpoczęto budowę nowoczesnego ronda. Koszt prac to 800 tys. zł. Władze Zamościa planowały rozpocząć inwestycję w tym roku i zakończyć w przyszłym. Niespodziewanie jednak miasto otrzymało półmilionową dotację z Głównej Dyrekcji Dróg Publicznych i Autostrad, co znacznie przyspieszyło prace. Otwarcia ronda wyznaczono na 15 października.
W Chełmie mieszkańcom sen z powiek spędza przebudowa ulicy Lubelskiej i placu Łuczkowskiego (prace w ramach restauracji starówki). Roboty ślimaczą się już ponad rok. Chełmianie narzekają, że są fatalnie zorganizowane. – Rano jeżdżę samochodem do pracy. Tymczasem nie wiadomo, które ulice są akurat zamknięte – narzeka Grzegorz, młody nauczyciel. – Renowacja starówki nie jest elementem gry wyborczej. Przecież prace nie zakończą się po głosowaniu – zapowiada Teresa Dubaj, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Chełmie. Ustaliliśmy, że roboty na placu zakończą się w połowie października.

Pozostałe informacje

Jaki rozmiar roweru wybrać dla dziecka?

Jaki rozmiar roweru wybrać dla dziecka?

Planując wyjątkowy prezent na komunię dla swojego dziecka, warto zastanowić się nad wyborem roweru, który nie tylko będzie praktyczny, ale także dostosowany do potrzeb małego rowerzysty. W tym artykule przyjrzymy się zaletom rowerów junior 24 cali, trendy w wyborze rowerów dla dzieci na komunię oraz sposobom dopasowania roweru do wieku i wzrostu małego rowerzysty.

Zalety montażu dystansów do felg – co zyskuje Twój samochód?

Zalety montażu dystansów do felg – co zyskuje Twój samochód?

Dystanse do felg są coraz popularniejszym dodatkiem wśród właścicieli samochodów, zarówno wśród entuzjastów tuningu, jak i zwykłych kierowców, którzy szukają sposobów na poprawę wyglądu i działania swojego pojazdu. W tym artykule przyjrzymy się, jakie korzyści niesie za sobą montaż tych komponentów.

Jakie tajemnice kryje Kazimierz Dolny?

Jakie tajemnice kryje Kazimierz Dolny?

Kazimierz Dolny, znany ze swojego renesansowego uroku i malowniczych krajobrazów, skrywa również wiele tajemnic i legend. Te historie dodają miastu magicznej atmosfery i zachęcają do odkrywania jego ukrytych zakamarków.

Biurka z regulacją wysokości – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Biurka z regulacją wysokości – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ergonomia w miejscach pracy oraz biurka z regulacją wysokości zyskują na popularność. Innowacje technologiczne pozwalają na zaprojektowanie mebli, które nie tylko ułatwiają wykonywanie obowiązków, ale również przyczyniają się do poprawy zdrowia i samopoczucia pracowników. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Tomek Makowiecki w Domu Kultury
20 kwietnia 2024, 19:00

Tomek Makowiecki w Domu Kultury

Tomasz Makowiecki rusza na „Bailando” po Polsce. Jego nowy album „Bailando” będziecie mogli usłyszeć na żywo już w najbliższą sobotę w lubelskim Domu Kultury. Artyście na scenie towarzyszyć będą: Mikołaj Dobber, Krzysztof Pożarowski oraz Wojciech Warmijak.

Zawodnicy Lubelskie Perła Polski Cycling Team startowali w Czechach oraz Kanadzie

Zawodnicy Lubelskie Perła Polski Cycling Team startowali w Czechach oraz Kanadzie

Dużo bardziej istotny start miał miejsce w Kanadzie, gdzie w Pucharze Świata w kolarstwie torowym walczono o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Porozmawiajmy o Strategii Kultury Lublin 2030+

Porozmawiajmy o Strategii Kultury Lublin 2030+

W Lublinie rozpoczęły się konsultacje społeczne Strategii Kultury Lublin 2030+. Swoje uwagi dotyczące dokumentu można do ratusza kierować do 30 kwietnia. Dla zainteresowanych będzie zorganizowane także spotkanie konsultacyjne.

Upadek profesjonalnego dziennikarstwa? Gorące dyskusje o przyszłości mediów na prestiżowej konferencji w Lublinie!
Dzień Wschodzi
film

Upadek profesjonalnego dziennikarstwa? Gorące dyskusje o przyszłości mediów na prestiżowej konferencji w Lublinie!

Najważniejsi badacze mediów zjechali do Lublina na 15. jubileuszową konferencję naukową pt. "Współczesne Media". Tegorocznym hasłem przewodnim jest "nadawca-odbiorca-użytkownik".

Ważna impreza żużlowa w sierpniu odbędzie się w Lublinie

Ważna impreza żużlowa w sierpniu odbędzie się w Lublinie

Na 6 lipca zaplanowano pierwszą imprezę z cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jedna z czterech rund zostanie rozegrana w Lublinie.

"Przysięga Ireny" film nakręcony w przestrzeniach Lublina już w kinach
ZDJĘCIA
galeria

"Przysięga Ireny" film nakręcony w przestrzeniach Lublina już w kinach

Premiera filmu " Przysięga Ireny"  z udziałem twórców, odbyła się w środę w Chatce Żaka. Premiera polsko-kanadyjskiej produkcji w reżyserii Louise Archambaut, trafi do kin już 19 kwietnia. Fabuła dramatu wojennego oparta jest na faktach z życia Ireny Gut-Opdyke, która z narażeniem życia ratowała Żydów ukrywających się po likwidacji getta. To przejmująca opowieść o zachowaniu człowieczeństwa w nieludzkich czasach II wojny światowej.

Samica sokoła przed gniazdem na kominie, ale to nie Wrotka. Co dalej z sokołami?
WIDEO

Samica sokoła przed gniazdem na kominie, ale to nie Wrotka. Co dalej z sokołami?

Fani lubelskich sokołów obserwując gniazdo na kominie elektrociepłowni Wrotków zauważyli obcą samicę sokoła. To może być trop w zaginięciu Wrotki.

Mateusz Cierniak z dziką kartą na Grand Prix w Warszawie

Mateusz Cierniak z dziką kartą na Grand Prix w Warszawie

To sytuacja, której chyba jeszcze nie było. Aż czterech zawodników Orlen Oil Motoru będzie występować w cyklu Grand Prix. Do Bartosza Zmarzlika, Fredrika Lindgrena i Jacka Holdera dołączył na stałe jeszcze Dominik Kubera. Co więcej, w środę gruchnęła wieść, że podczas zawodów w Warszawie, które odbędą się 11 maja, z dziką kartą wystartuje dodatkowo Mateusz Cierniak!

Dąb posadzony, teraz trzeba go nazwać

Dąb posadzony, teraz trzeba go nazwać

Posadzony z okazji 70-lecia uczelni dąb przezimował i teraz puszcza pierwsze wiosenne liście. Uczelnia ogłasza konkurs na imię dla niego.

XIV edycja Lublin Blues Session
patronat
17 maja 2024, 19:00

XIV edycja Lublin Blues Session

W dniach 17-18.05. w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów” odbędzie się po raz 14. „Lublin Blues Session”. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy różne oblicza gitary rezofonicznej (dobro). Wystąpią: Puhovsky, Adam Bartoś oraz słowacki duet - Bena i Radvanyi.

Nie żyje Piotr Łachno, wieloletni szef schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu

Nie żyje Piotr Łachno, wieloletni szef schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu

W środę, 17 kwietnia zmarł Piotr Łachno, wieloletni szef schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu. Miał 61 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium