piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Przez ePUAP do urzędu

Dodano: 26 stycznia 2016, 12:28
Autor: Ewelina Burda

. Urząd Miasta w Białej Podlaskiej ma swój ePuap czyli platformę dzięki której wiele urzędowych spraw można załatwić przez Internet. Trzeba tylko potwierdzić tzw. profil zaufany w Bialskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości/ fot. UM Biała Podl.
. Urząd Miasta w Białej Podlaskiej ma swój ePuap czyli platformę dzięki której wiele urzędowych spraw można załatwić przez Internet. Trzeba tylko potwierdzić tzw. profil zaufany w Bialskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości/ fot. UM Biała Podl.

Mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą już załatwiać urzędowe sprawy przez internet. Wszystko dzięki platformie ePUAP.

To elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, którą bialski magistrat uruchomił dzięki dotacji z Ministerstwa Cyfryzacji.

– Chodzi o zwiększenie dostępu mieszkańców do usług publicznych drogą elektroniczną – tłumaczy Michał Romanowski, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej, Rozwoju i Promocji. Co można załatwić przez ePUAP w Urzędzie Miasta? – Można złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego i prawa jazdy, zgłosić utratę  dowodu, można wnioskować o wydanie wypisu i wyrysu z ewidencji gruntów i budynków, zgłosić  wymeldowanie, wnioskować o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego czy o zezwolenie na usunięcie drzew i krzewów – wymienia Magdalena Mikołajczak z Bialskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Powstało tu tzw. Centrum Aktywności Cyfrowej.

– Aby korzystać z platformy ePUAP musimy założyć tzw. profil zaufany. To zestaw danych które wprowadzamy na stronie epuap.gov.pl. Następnie w ciągu 14 dni musimy udać się do punktu potwierdzającego, a taki powstał przy Bialskim centrum Wspierania Przedsiębiorczości. W ubiegłym tygodniu 10 osobom potwierdziliśmy profil zaufany – precyzuje Mikołajczak.

Do tej pory, usługę ePUAP w Białej Podlaskiej oferował Urząd Skarbowy. – To usprawni życie mieszkańcom, nie tyle urzędnikom, którzy i tak będą musieli się zająć sprawą. A wszystko szybciej będzie przebiegało. Petent nie musi wychodzić z domu. Swoje pismo może wysłać o dowolnej porze – dodaje naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej, Rozwoju i Promocji.

W ramach projektu dofinansowanego przez ministerstwo cyfryzacji urząd miasta zakupił nowy sprzęt i oprogramowanie, a także odpowiednie certyfikaty dla osób obsługujących system.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska ePUAP
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!