piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Przyjadą po Złotego Żwirka

  Edytuj ten wpis

W "Moralności pani Dulskiej” jedne z najważniejszych ról grają Piotr Mikuć jako Zbyszko i Magdalena
W \"Moralności pani Dulskiej” jedne z najważniejszych ról grają Piotr Mikuć jako Zbyszko i Magdalena

Jutro na Międzyrzeckich Spotkaniach Teatralnych wystąpią młodzi aktorzy ze szkół ponadgimnazjalnych Lubelszczyzny. Będą rywalizować o główna nagrodę przeglądu - Złotego Żwirka

Moralność pani Dulskiej” wystawi Młodzieżowa Grupa Teatralna Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Zespół istnieje od trzech lat. Wielokrotnie występował w miejscowych szkołach z jasełkami i bajkami oraz prezentował się na przeglądach teatralnych w Romaszkach i w Białej Podlaskiej. Dwukrotnie podczas Łukowskiej Jesieni Artystycznej Młodych. Międzyrzecki literat Ryszard Kornacki podkreśla, że w zespole znalazła się utalentowana młodzież, która także para się literaturą.
- Część młodych aktorów jeździła na Festiwal Słowa do Lubaczowa. Są to dobrzy uczniowie, nie mają problemów z nauką - mówi Ryszard Kornacki. Opiekunem i reżyserem zespołu jest Elżbieta Kamasa.
Sobotnia impreza rozpocznie się godzinie 10. Po pierwszym spektaklu, "Moralności pani Dulskiej”, program "Czekając na miłość” wg Marka Hłaski zaprezentuje Amatorska Formacja Teatralna VII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Po niej kolejno: Grupa Młodzieżowa LE Międzyrzec Podlaski ze spektaklem "Niech no tylko zakwitną jabłonie” wg Agnieszki Osieckiej; Teatr Brzdąc z Romaszek ze sztuką "W kolejce”; Teatr Trzydziestu z II LO im. K. K. Baczyńskiego w Świdniku z "Wariatem i zakonnicą” oraz Przyrodniczy Zespół Szkół im. J. Zamoyskiego w Zwierzyńcu ze spektaklem wg opowiadań "Kwiatki św. Franciszka”.
Po seminarium teatralnym dla zespołów, ok. godz. 19, zaplanowano występ grupy teatralnej MOK w Lubaczowie ze spektaklem wg utworów Ryszarda Kornackiego. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody, w tym najważniejszą - Złotego Żwirka.
Współorganizatorami spotkań są: MOK, Wojewódzki Dom Kultury i Międzyrzeckie Stowarzyszenie Teatralne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!