poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

PSW w Białej Podlaskiej buduje nowe laboratoria naukowe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 sierpnia 2012, 22:54

Budowa Centrum Badań EKO-AGRO-TECH pochłonie 17,6 mln zł, z czego 90 proc. pochodzi ze środków unijn
Budowa Centrum Badań EKO-AGRO-TECH pochłonie 17,6 mln zł, z czego 90 proc. pochodzi ze środków unijn

W Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej powstaną laboratoria naukowe za blisko 18 mln zł.

W ramach Centrum Badań EKO-AGRO-TECH, które uczelnia zbuduje w ciągu dwóch najbliższych lat, powstaną trzy laboratoria, z których będą korzystać Instytuty Rolnictwa i Budownictwa oraz nowe kierunki – mechanika i budowa maszyn oraz gospodarka przestrzenna. To kolejna duża inwestycja, którą realizuje PSW.

– Kontynuujemy budowę nowego kampusu uczelni. Do użytku został już oddany akademik z częścią naukową, a w nim także Instytuty Zdrowia, Budownictwa oraz Informatyki. Część naukowa jest połączona z nowoczesną halą sportową, która będzie gotowa w ciągu dwóch lat. Cały kompleks będzie znajdował się w odległości jedynie 100 metrów od uczelni – informuje Józef Bergier, pełnomocnik rektora ds. rozwoju uczelni w PSW. – Budowa laboratoriów to wynik tego, że stawiamy przede wszystkim na kierunki inżynierskie. Analizy rynku pracy wyraźnie pokazują, że absolwentom studiów inżynierskich, a zwłaszcza budownictwa znacznie łatwiej znaleźć pracę. Część z nich dostaje propozycje jeszcze na studiach – tłumaczy.

Wybitnym studentom da również szansę uczelnia. Najlepsi absolwenci studiów inżynierskich mogą liczyć na zatrudnienie na stanowiskach asystentów oraz w dziale inwestycyjnym PSW.

W ramach Centrum Badań powstaną laboratoria: Analiz Środowiskowych (analizy geośrodowiskowe i środowiskowe w zakresie fizyki budowli), Analiz Biologiczno-Żywieniowych oraz Mechaniki, Budowy i Eksploatacji Maszyn.

– Laboratorium, z którego korzystać będą studenci kierunku mechanika i budowa maszyn już cieszy się zainteresowaniem. Kilka firm zajmujących się budową maszyn i silników lotniczych jest zainteresowanych współpracą z nowym Centrum Badań. Wspólnie z uczelnią przedsiębiorcy chcą stworzyć projekt naukowo-badawczy, który pozwoliłby przygotowywać prototypy maszyn – zaznacza prof. Bergier. – Chcemy także współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami, m.in. z branży samochodowej, np. firmą California Trailer oraz Autosfera z Białej Podlaskiej. Mamy nadzieję, że w przyszłości powstanie u nas prototyp auta z nowoczesnym silnikiem na tańsze paliwo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!